reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Wiesz ja do tego lekarza chodze juz kupe lat,wiem ze jest jednym z najlepszych specjalistow w naszym rejonie,kiedys tez robiłam te inne badania ale juz od dłuzszego czasu wynik miałam w normie a cała reszta u mnie nic nie wykazywała,nawet usg nie robie bo ja juz własciwie nie mam tarczycy(tak jest zasuszona).Nie twierdze ze nie bede musiała zrobic t3 i t4 ale na pierwszej wizycie miałam tsh z własnej zapobiegliwosci zrobione jak tylko zrobiłam test ciazowy.Wiem tez ze sa lekarze ktorzy po samym tsh nic nie powiedza i posiłkuja sie t3 i t4,tak mi powiedziała moja rodzinna doktorka ktora na własna reke nie chciała mi zmienic dawki.Z chorobami tarczycy jest tak ze mimo ze dwie osoby maja ta sama chorobe to kazda jest inna.
W ciąży zwieksza się dawkę hormonów tarczycy przyjmowanych przez pacjentke z hasimoto i z niedoczynnościa tarczycy. Dawka wzrasta nawet o 100% w czasie całej ciąży i doświadczony lekarz potrafi to ustawić na podstawie TSH, a nawet nie poziom t4 czt t3 jest wazny a forma aktywna czyli ft4. Ola jeśli masz dobrego endokrynologa to nie zmienaj go, czasem ważniejsze jest doświadczenie niż kolejne badanie
 
reklama
Witam wieczornym chłodem :-)

U nas następny dzień bez plamienia :-D Nareszcie... Zero plamień przy każdej wizycie w toalecie. Ponad trzy tygodnie czekaliśmy z Mężulkiem na taki czas...
Mam nadzieję, że wszystkie plamiące marcóweczki szybko doczekają takiego czasu.

Narobiłyście mi ochotę na naleśniki z jagodami. Jutro zaproponuję rodzince na obadek.

Poziomki, jeśli minęło od jajeczkowanie 14-16 dni i temperatura jest ciągle podwyższona i nie jesteś chora to wydaje mi się, że może wskazywać na ciążę...

Serdeczne pozdrowienia dla nowo-przybyłych marcóweczek :-)
 
Bo wiesz wielu ludzi i nawet lekarzy bagatelizuja ta chorobe,mi zanim mnie zabrało pogotowie lekarka wciskała chorobe lokomocyjna:szok:.Na szczescie odkad brałam leki omdlen nie miałam,najgorzej bywało z rana w pracy jak na dzien dobry musiałam stac trzy godziny bez przerwy.
Co do endokrynologa to za nic w swiecie go nie zmienie mimo nie zawsze dobrych opinii ale kazdemu nie dogodzi,on tez jest ginekologiem wiec mam 2w1;-) i prowadzi moja ciaze.
Po Twoich postach juz mi lepiej:tak:
 
Witam wieczornym chłodem :-)

U nas następny dzień bez plamienia :-D Nareszcie... Zero plamień przy każdej wizycie w toalecie. Ponad trzy tygodnie czekaliśmy z Mężulkiem na taki czas...
Mam nadzieję, że wszystkie plamiące marcóweczki szybko doczekają takiego czasu.

Narobiłyście mi ochotę na naleśniki z jagodami. Jutro zaproponuję rodzince na obadek.

Poziomki, jeśli minęło od jajeczkowanie 14-16 dni i temperatura jest ciągle podwyższona i nie jesteś chora to wydaje mi się, że może wskazywać na ciążę...

Serdeczne pozdrowienia dla nowo-przybyłych marcóweczek :-)

Niestety nie mam pewności co do owu :eek:
 
ale sie nam watek medyczny zrobil :-D
Wiesz ja do tego lekarza chodze juz kupe lat,wiem ze jest jednym z najlepszych specjalistow w naszym rejonie,kiedys tez robiłam te inne badania ale juz od dłuzszego czasu wynik miałam w normie a cała reszta u mnie nic nie wykazywała,nawet usg nie robie bo ja juz własciwie nie mam tarczycy(tak jest zasuszona).Nie twierdze ze nie bede musiała zrobic t3 i t4 ale na pierwszej wizycie miałam tsh z własnej zapobiegliwosci zrobione jak tylko zrobiłam test ciazowy.Wiem tez ze sa lekarze ktorzy po samym tsh nic nie powiedza i posiłkuja sie t3 i t4,tak mi powiedziała moja rodzinna doktorka ktora na własna reke nie chciała mi zmienic dawki.Z chorobami tarczycy jest tak ze mimo ze dwie osoby maja ta sama chorobe to kazda jest inna.
masz racje,kazdy jest inny. skoro masz do niego zaufanie,to najwazniejsze :-) a kiedy masz sie zglosic na kolejna wizyte?on tez jest twoim ginkiem? (zawsze myslalam,ze gin-endo to zajmuje sie glownie hormonami zenskimi,a nie tarczycowymi :eek:),mnie endo powiedziala,ze jak tylko zrobie test i wyjada 2 krechy,to mam zrobic badania i sie zglosic,a jesli nie bedzie wolnych miejsc (zazwyczaj trzeba rezerwowac na 6 tyg naprzod:szok:),to przyjmnie mnie bez kolejki i tak bylo :tak:

W ciąży zwieksza się dawkę hormonów tarczycy przyjmowanych przez pacjentke z hasimoto i z niedoczynnościa tarczycy. Dawka wzrasta nawet o 100% w czasie całej ciąży i doświadczony lekarz potrafi to ustawić na podstawie TSH, a nawet nie poziom t4 czt t3 jest wazny a forma aktywna czyli ft4. Ola jeśli masz dobrego endokrynologa to nie zmienaj go, czasem ważniejsze jest doświadczenie niż kolejne badanie
na podstawie samego tsh u osoby chorej? mnie endo tez zawsze kaze robic te wolne ft3 i ft4.

Poziomki, jeśli minęło od jajeczkowanie 14-16 dni i temperatura jest ciągle podwyższona i nie jesteś chora to wydaje mi się, że może wskazywać na ciążę...

Serdeczne pozdrowienia dla nowo-przybyłych marcóweczek :-)
niestety nie zawsze tak jest.znam osoby ktore maja faze lutealna 17-dniowa i ona o niczym nie swiadczy.dopiero fl dluzsza niz 18 dni znaczy o ciazy lub innych powiklaniach typu torbiel krwotoczna itd.
 
:-)Odnośnie plamień u mnie też narazie(odpukać ) ok
;-)Co do jedzenia chodziła za mna pizza taka z pizzeri mojej ulubionej , wiec jak kolo niej jechałam zamówiłam na wynos i jadłam już w samochodzie ,a w domu dokończyłam w kilka sekund ponad polowę dużej zjadłam nic nie poczułam, o zgrozo!
:tak:Poziomki mam nadzieje ,że to TO i niedługo wkleisz zdjęcie testu z dwoma pieknymi kreskami

Pisałyście o nalesnikach z jagodami ja jurto robie z bitą śmietana i malinami :rofl2:
 
Ostatnia edycja:
Poziomki badz dobrej mysli, u mnie było dokładnie na odwrot jak u Ciebie,ja zawsze przed miesiaczka miałam nawet przez tydzien plamienia a tym razem jak mi sie spozniała to nawet kropelki sladowej nie było i to mi dało do myslenia(bo z plamien wiedziałam ze sie zbliza).Co do temp to pare dni przed zrobieniem testu tez miałam 37,3,czułam sie jakby chora,rozpalona.
Trzymaj sie:-)
Szafirek83,tak ten lekarz jest ginekolog-endokrynolog,wizyte mam 16sierpnia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry