reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Futrzak po takiej ilosci słodyczy to Twoje dziecko nie bedzie miało siły kopac;)
Ja wciagnełam zapiekanke i juz nawet kolacje i banana i ptasie mleczko i jestem głodna;)
 
reklama
Aga_cina, mam nadzieję, że Cię nie wkurzę pisząc, że na Victora Twoja mama może mówić Vicuś, prawie każde imię można zdrobnić tak jak nam się podoba. Nie przejmuj się tym i nadaj tak jak Ci się podoba. W końcu to Twoje dziecko i teraz Ty masz prawo decydować. Kiedyś decydowali rodzice o Twoim imieniu, więc teraz niestety muszą dzieciom pozwolić na to samo.
Mi się ogólnie podobają stare imiona. Mam synka Ignasia i wielu osobom się to imię nie podobało. Babcia wręcz to powiedziała oficjalnie, reszta widziałam po minie albo milczeniu. Mam to jednak gdzieś. Niezbyt lubię za to imiona mega amerykańskie, bo myślę, że często trochę głupio brzmią szczególnie w zestawieniu z polskim nazwiskiem. Nikogo jednak nie krytykuję i nie mówię, że mi się nie podoba, bo co mnie to może obchodzić? Niech każdy nadaje swojemu dziecko takie imię jakie mu się podoba.

Do imienia mozna sie przyzwyczaic, wazne zeby nam sie podobalo, prawda? pamietam jaka awantura byla, jak moj brat 18 lat temu nazwal swojego pierworodnego Norbert. Wszysycy sie przyzwyczaili.
Ale powiem Wam, ze moj dziadek mial niezly pomysl na imie dla mnie. Tekla. Chyba bym im tego nie wybaczyla jakby dali mi tak na imie :)
W ogole powiem Ci, ze mi sie wydaje...iz nadawanie imion typowo polskich, w sytuacji gdy chce sie zostac na stale za granica, jest troche krzywdzeniem dziecka, ale (!) nie podoba mi sie bardzo, gdy dwoje polskich rodzicow, nadaje dziecku imie typowe dla danego kraju, tak jakby chcieli wyprzec sie tego skad jest.
Jestem tego samego zdania. Kevin, Sean czy inna Vanessa albo Jessika. Ja chcialam imie brzmiace tak samo w obu jezykach. Znajomi nazwali dziecko Nikodem i jak na razie zamierzaja tutaj zostac. Ja nie wiem jak dzieci beda zwracaly sie do tego dziecka.


Po moim poscie w 3 innych przeczytalam slowo 'nalesniki'. Grrrr. Nie lubie ich smazyc. Ale jutro chyba sie zmusze, bo te gotowe mi nie smakuja.

Wylicytowalam jeansy Diesla dla mojego szczescia :) Szkoda,ze przegapilam buciki D&G ;) jeszcze jakas czaderska bluza by mu sie przydala. Ale slodkie te ubranka :)
 
Ostatnia edycja:
Bosonozka, ja juz Ci pisalam, ze Stella mi sie podoba, sama rozwazalam takie imie :-)

U nas jest wiele pomyslow, ostatni K. to Gabriel, ale prawde mowiac...licze na cos nie dziwnego, ale tez nie popularnego... wiec otwarta kwestia.
K. chce jeszcze Lucius (czytane Luszius- polski Lucjusz)... Drugi jego pomysl - William (czyli 3 imie K.)... No i wiele, wiele innych...

Pamiętam - Stella Luna (czy nie jesteś przypadkiem fanką Grey's Anatomy? ;-))!

Z imion zaproponowanych przez K. baaardzo podoba mi się Lucius (imię mojego ulubionego negatywnego bohatera z Harry'ego Pottera, ale jakże fascynującego!). Gabriel zresztą też mi się podoba, może dlatego że uwielbiam Gabriela Byrne'a - taki poster-man mrocznej irlandzkiej urody.
 
Ja dzisiaj zżarłam pół paczki Dumli i Princessę, hehe. Przyjechała siostra ze szwagrem, szwagier jest Włochem i jutro będę miała typowo włoskie żarcie. Mąż kupił tyle mięcha, żeby jak Franek ugotuje to można było zamrozić, hihi. Jutro będzie ragu.
 
Witam późnym wieczorkiem :)
Widzę, że dyskutujecie o imionach. Skoro u mnie na 80% dziewczynka to wierzę, że tak zostanie i imię już wybrane. Będzie Lea. Lea jest główną bohaterką filmu "Niebieski rower", który uwielbiam. Wybrałam to imię nie tylko ze względu na film, ale po prostu mi się podoba. Po polsku wymawia się tak jak się pisze, po ang. czy francusku to Lija. Dla mnie brzmi cudownie:)

Jestem już po kolacji, jeszcze jakaś przekąska przed snem i może dobry film?

Życzę Wam i Waszym maleństwom słodkich snów.
 
Czyżbym była dzisiaj pierwsza???
Witam was porannie. Ostatni dzień przed weekendem, to zaszalałam. Nie mogę spać :)

Widzę, że była dyskusja o imionach :) My jeszcze nie podjelismy ostatecznej decyzji, ale powiedziałam K., że MUSZĘ jakoś nazwać naszą córeczkę, bo nie mam jak do niej mówić. No i po długiej dyskusji zostały nam 2 imiona. Będzie Julia lub Ela. Więc teraz mówię do niej Julio Elżbieto Elżbieto Julio :))) No bo przecież nie wiem, co bedzie na pierwsze imię :)

I co Futrzak, i co? Udało sie poczuć bejbika?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Fifronaka my dla dziewczynki też chcieliśmy Eliżbietkę.. Ale to jeszcze musi poczekać, bo w końcu chłopak - a tu kłopot - bo zamiast się decydować na coś - to tylko wymyślamy nowe, jakie mogły by jeszcze być.. Trudna sprawa!!!

Jak się cieszę, że dzis piątek i w koncu weekend, byle do 14stej!!! Miłego dnia mamuśki!!!
 
Do góry