reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

wspólczukje wam z ta ciemieniucha:no: ale nie poddawajcie sie walczcie;-)
a ja mam złe wieści Kondzik zaczał wczoraj akszlec i byłam z nim dziś u lekarza i dostał tantum verde i cebion jak to nei pomoze to do szpitala mamy skierowanie:no:bo podobno dla takich dzieci nie ma jeszcze lekarstw :eek: w kazdym razie myśmy nie dostali

Darina ja bym uwazała z ta maścia
 
reklama
Mrówa trzymam kciuki bardzo mocno!!!!:tak::tak::tak:
Wszystkim choruszkom zdrówka!!!!!!!!!!
u nas pogoda ładna wiec za chwile pojedziemy na spacerek:-)
a jutro chrzciny...
 
Mrowa, trzymam kciuki za zdrówko Kondzika... mam nadzieję, że kaszelek łagodnie przejdzie w zapomnienie:-)
A co lekarstw, to masz rację, ale pediatrzy przepisują dla starszych, tylko w mniejszych dawkach

Dziewczyny, życzę powodzenia w walce z ciemieniuchą... i gratulacje dla wyspanych i trochę chorej Ninji... A Jola jak poszła spać o 20 to wstała dopiero o 4:tak::szok: ale obudziła się o 7 z krzykiem, bo nie mogła zrobić kupki... biedactwo:-(
Dlatego Weronika, rozumiem Cię bardzo dobrze... na szczęście jola z wielkim trudem zrobiła kupkę przed snem:-p

Niekat, jak dobrze mieć w domu tak wszechstronnego męża:-)
 
Dziekuje Warszawiankom za odpowiedzi :-) A moze wyslijcie mi dane waszych pediatrow (nawet tego w Sochaczewie :tak:) bo mi sie napewno przydadza na wypadek jak niczego innego nie znajde. Wielkie dzieki!

Jeśli chodzi i szczepienia, to obaj neurolodzy nam mówili, żeby się z nimi nie spieszyć. Mamy w książeczce wpisane zalecenie, żeby teraz zaszczepić na żółtaczkę, a te skojarzone dopiero za 4-6 tyg po żółtaczce - żeby za bardzo nie obciążać organizmu.

Doris, co do szczepien to ja sie zgadzam w 100% ze nie powinno sie wszystkiego robic naraz i robic tylko to co potrzebne. Tu szczepia dzieciaczki dopiero od 8mego tyg i to tylko na diphtheria, tetanus, pertussis, polio, haemophilius influenzae type b (6 w 1) i pneumoccocal infection (jeszcze niestety nie wiem jak sie nazywaja po pol ale to podobno to samo co w PL w 6tym tyg). Tuz po narodzinach szczepia tylko na np TB (gruzlica) jesli matka pochodzi ze srodowiska gdzie TB stanowi zagrozenie a na Hep B (zoltaczka wszepienna) tylko jesli matka jest nosicielem wirusa. Tu coraz wiecej rodzicow decyduje sie na robienie szczepien osobno z przerwa 2 tyg- miesiac zeby organizm maluszka mogl sie w 100% zregenerowac przed kolejna dawka wirusow.
Probujac sie doedukowac na necie co do szczepien w PL znalazlam wiele arykulow typu Szczepienia i powiklania poszczepienne - u niemowlat i malych dzieci >
Szczepienia i autyzm ? - Zdrowie ma�ego dziecka - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
http://sonia.low.pl/sonia/art2/szczep_a_autyzm.htm
Some Parents Refusing Vaccines For Their Kids -- Signs of the Times News :szok:
No i jak tu sie nie martwic :no:


Mrowa, napewno bede trzymac kciuki za Kondzika :tak:. Ma tez temperature czy tylko kaszel? Jamie ma ok 37-37.2 (mierze termometrem 'dousznym' Braun'a), troche kicha i pokaslal z 3 razy wczoraj wiec tez go do lekarza od razu zawiozlam. Zbadala mu gardziolko, uszka i osluchala oskrzeli i plucek i powiedziela zeby sie nie martwic, nie przegrzewac go, i zglosic sie jesli nie bedzie chcial pic (na razie je coraz wiecej) albo temp wzrosnie ponad 37.5. Dzis ciagle ok 37 ale je ok i ladnie oddycha bez sapania i juz nie kaszle wiec mam nadzieje ze chorobsko juz przechodzi


Co do fotografa to zdjecia J z sesji wyszly piekne, tatus tez wyszedl niczego sobie tylko niestety mamusia jak zapasnik sumo wyglada z podwujnym podbrodkiem :zawstydzona/y:. Kupilismy w koncu az 17 zdjec na sciane bo "niestety" J tak slicznie wygladal na wszystkich ze nie moglismy wybrac no i kobieta tak potrafila wciskac ze hej! Trzeba teraz bedzie to wszystko oprawic i nadmiar rodzinkom porozdawac czy chca czy nie :laugh2:
 
Mrówa trzymajcie się i nie dajcie!!!!!Kciukasy zaciśnięte(przez Gabrysię na pewno)
Asze no to się wybawicie jutro!!!A swoją drogą tak mi się dni pokiełbasiły przez wczorajsze wolne,że się zastanawiałam czemu masz chrzciny w poniedziałek:dry::laugh2:
ninja mam pytanie -ten krem oilatum co stosowałaś u Tymona na twarz to taki w tubce do cery suchej i podrażnionej??Bo małej coś wyskoczyło i kupiłam ten właśnie krem ale tam ni cholery nie jest napisane czy to u dzieci można:sorry2:
 
reklama
Mrówcia - trzymamy kciuki razem z Nelą ;-)
A swoją drogą to też wczoraj co jakiś czas pokasływała, ale mama (tzn. babcia) mówiła że to z tego jej gugania bo ani gorączki (co prawda nie mierzyłam) ani innych niepokojących objawów nie ma.

No i dąłączam się do tych z Was które już mają @ WRRRRRRRRRRR wczoraj coś tak zauważyłam, ale dziwne to jakieś bo wkładka mi wystarcza :baffled: Wy też tak macie??
 
Do góry