reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

reklama
Beti ,Darinia dużo zdrówka dla Waszych córeczek!

Cicha, MrsF udanych podróży

MrsF fajny fotelik dla maluszka, będzie mieć wygodnie na leżąco, pewnie całą drogę prześpi

Mrówa ja powiedziałam Ali że za rok pójdzie kwiatki sypać. Dzisiaj przeciwnie, szła i zbierała z ziemi :-) ale muszę ją pochwalić, wytrzymała całą procesję i ani razu mi nie zwiała:-)
 
mrowa - na razie robię mu okąłdy z oleju ze słodkich migdałów i potem szczotkuję łebek i myję go.Jutro mam odebrac z apteki Olejuszkę.Nie ma nigdzie Musteli niesttey a i chodzić po aptekach nie mam na razie czasu.Ale musze z przykrością stwierdzić że moja radosć była przedwczesna - w południe już widziałam jak mu to ciulstwo schodzi na policzek:-(i znów smarowako+szczotkowanko+mycie:no:
Dziś relaksujacych atrakcji ciag dalszy:tak:własnie siedze z folią na głowie bo Łukasz nałozył mi farbę na włosy :-)za 10 min ide zmywać i zobaczymy o ile poprawił swoje wyniki męzulek (ostatnio zostawił mi jeden kosmyk nie farbnięty a jak mówie ze zrobie to sama lub u fryzjera to mu przykro:sorry2:)na razie jestem cała umazana w farbie ale grunt że większość jej jest tam gdzie byc powinna:-p:laugh2:
 
MrsF - ja niestety nie mogę polecić dobrego pediatry. My chodzimy u nas w rejonie i choć można też tam iść na prywatną wizytę, to byliśmy dopiero na jednej wizycie, więc nie mogę się za bardzo wypowiadać co do kompetencji.
Jeśli chodzi i szczepienia, to obaj neurolodzy nam mówili, żeby się z nimi nie spieszyć. Mamy w książeczce wpisane zalecenie, żeby teraz zaszczepić na żółtaczkę, a te skojarzone dopiero za 4-6 tyg po żółtaczce - żeby za bardzo nie obciążać organizmu.
 
niekate- no właśnie wiem że od 7 miesiąca ale kazał smarować na noc więc mu zaufałam nic po tym złego się nie dzieje to tak jak ze syropkami nie ma dla maluszków ale jak już jest chore to się stosuje:baffled:
i chyba to pomogło bo katarek przechodzi nosek prawie czysty a kaszelku brak:-)
weronika - jak też daje butelkę rano i wieczorem trudno lepsze to niż głodne dziecko
niekate- a co robisz z ciemieniuchą na ciemiączku? to samo? bo ja sie boje jej tam ruszać
 
niekate- no właśnie wiem że od 7 miesiąca ale kazał smarować na noc więc mu zaufałam nic po tym złego się nie dzieje to tak jak ze syropkami nie ma dla maluszków ale jak już jest chore to się stosuje:baffled:
i chyba to pomogło bo katarek przechodzi nosek prawie czysty a kaszelku brak:-)
weronika - jak też daje butelkę rano i wieczorem trudno lepsze to niż głodne dziecko
niekate- a co robisz z ciemieniuchą na ciemiączku? to samo? bo ja sie boje jej tam ruszać
na ciemiączku nie szczotkuję szczotką tylko gazikiem delikatnie przecieram.Z tym zę w tym meisjcu akurat nie ma tak bardzo.Najgorzej to przy samej linii włosów tuż nad czołem za uszkami trochę i na czubki główki - tak gdzie włoski się rozkładają na górę i dół.dziś przed kąpilelą wyczesywałam mu to i wyczesywałam i konca nie widac było.Keidy to sie wreszcie wyleczy:-(darinia - długo z tym walczysz??
 
Widze ze nie jestem osamotniona w boju.
My juz drugi raz walczymy z ciemieniucha.
Za pierwszym razem poszla w ruch oliwka, nie pomoglo wiec posluchalam tesciowa i zastosowalam masc tranowa :baffled: cholerstwo tluste to fakt ale pozniej wszytko tak walilo ryba ze odechciewalo sie wyczesywanie ciemieniuchy,
Ostatecznie kupilam Olejuszke i po dwuch dniach mielismy spokoj,
Najgorsze jest to ze maly ma czupryne jak maly lew i strasznie ciezko sie pozbyc lusek. A ciemieniuche ma praktycznie na calej glowce.
Najlepiej pracuje mi sie z miekka szczoteczka do zebow. Zwykla szczotka gubila sie we wlosach malego.
 
Tymon wczoraj jak się rano obudził miał złuszczony naskórek na całej głowie:szok::szok::szok::szok: - w ciągu jednej nocy mu tak wyszło!!!!

Wczoraj od rana byłam nieprzytomna i cały dzień z Tymonem spaliśmy razem (żeby cycek był blisko) . Miałam gorączkę - na szczęście Tymon nie miał, a i tak spał 7 godzin!!!!:szok:od 10.00 do 17.00 (oczywiście z przerwami na jedzenie i przewijanie). Po tym czasie budziłam go z 10 minut przewalając go na wszystkie strony, aż się przestraszyłam,, że coś mu się stało :sorry2: - a on obudził się w końcu zadowolony, że ho ho!:laugh2::laugh2::laugh2:
Po godzinie znów przysypiał, ale nie dawaliśmy mu spać, bo bałam się, ze w nocy nie będzie spał, ale spał pięknie - w końcu 1 raz!:-):-):-):-)
Dziś jestem wyspana i czuję się świetnie!!!!

Wracamy dziś do domu. Ale mi się nie chce jechać tyle czasu samochodem... :dry:
 
reklama
Iza - no faktycznie Dawidek to ma chyb najbujniejszą czuprynkę wśród BB-mowych bobasków:-)
Ninja - pogratulować wyspania się;-)

bo u nas znowu nocka średnia, a to za sprawą kupki:-( znowu - jak poprzedniego dnia - cały dzień nic nie robiła, w nocy bylo prężenie aż wreszcie o 7 rano zrobiła mega-kupę że bodziak do prania!:szok:

Pogoda paskudna, nici dziś ze spaceru :angry::crazy:
 
Do góry