reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

PM - mój lekarz mówi że w tym okresie zwiększa się ilości śliny a język jest nieproporcjonalny do buzinki
dużo picia pomaga ja po herbatce cieknę w nocy:zawstydzona/y:
 
reklama
Kurcze ja już zgłupiałam:zawstydzona/y:, nigdy nie miałam problemu z pokarmem (i może teraz też nie tylko panikuję)ale mam wrażenie, że w ciągu dnia (właściwie pod wieczór) mała się nie najada:baffled:. Bo po jakimś czasie ssania piersi płacze. Przystawiam ją do drugiej i znowu po jakimś czasie płacze tak jakby wszystko wypiła z jednej i drugiej. Kiedyś jak miała tą kolkę środowiskową (za dużo bodźców w ciągu dnia) to prężyła się od razu po zetknięciu z sutkiem a teraz jakieś 5 min ciągnie i dopiero płacz:zawstydzona/y:.Ale biorę ją pionowo i jest spokój :dry:. Teraz mi nawet już zasnęła, a nie zmęczyła się płaczem, bo płakała tylko kilka sekund jak skończyła obrabiać pierś. A wydaje mi się jakby była głodna to by miała problem z zaśnięciem. Prawda?
W nocy wystarczy jej jedna pierś (a obie mam pełne) rano też jest oki tyle tylko, że domaga się częściej niż 3h.
Kurcze mi jakoś słabo ściąga laktator:zawstydzona/y: jak odciągam laktatorem po karmieniu to malusio wychodzi aż w końcu nic. Ale za to ręcznie jeszcze daje rade:dry:.

Nie wiem sama:baffled: ...mąż ma kupić w aptece mleko to zobaczę czy ona się denerwuje z tego względu, że za mało zjadła czy też nie będzie chciała.
Jakie mleko powinno się kupić tak na dokarmienie? Trzeba to konsultować z pediatrą?
 
PM mój synus tez tak czasem ma ze possie possie a potem ryk:dry:i daje mu wtedy smoka i bijam jak uspokoi to daje znów cyca jak niechce tzn ze sie najadł bo teraz 5 minut i on sie najada:szok::-)
Ninja to jest na co popatrzec:-Dmaz pewnie zadowolony;-)
 
Pogoda taka cudna że prawie całe dnie na polku spędzamy, więc mało tu zaglądam, ale wszystkim miesięczniakom i dwu-miesięczniakom 100LAT!!!

Tymon wysypany na buźce strasznie :no: Bo pinda nie wiedziałam, że nie mogę jeść lodów :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: - wczoraj zjadłam po południu big milka a rano oprócz krostek na policzkach (tego trądziku) miał wysypane na czole - i rano poprawiłam drugim big milkiem :zawstydzona/y::zawstydzona/y: No i poszło na całą buźkę :baffled: Dopiero połozna przy ważeniu mi powiedziała, że to najpewniej od lodów :baffled: Siwona - przestaję jeść nabiał na kilka dni tak jak Ty :baffled::baffled::baffled:

Moja mała też obsypana jak diabli. Byłam z nią nawet dziś u Dr bo już nie mogę patrzeć na tą jej biedną buźkę i babka stwierdziła żebym całkowicie odstawiła nabiał. Dała mi taką karteczkę z wytycznymi ... :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: to ja już nie wiem, chyba trawe bede jeśc :crazy::wściekła/y:
Co do lodów ... to nie powiem, w sobotę wsunęłam 2, wczoraj 1 :zawstydzona/y: może to od tego??
Nela ma na czole jeden strup - wygląda to jak ciemiączko - Dr kazała to smarować Bephantenem, a policzki (tzn. te krostki) maść "BACTROBAN" - zobaczymy jaki dadzą efekt.
No i przez 6 tyg przytyła tylko 720g ... jak widzę jak Wasze dzieciaczki, to zaczynam się martwić że mało przybrała na wadze :-:)-:)-(

Beti - ja na wesele dopiero w tą sobotę ;-)

Sabincia -
Sorki, ale ja w żaden sposób nie będę tu Miquela usprawiedliwiać, że to go przytłacza i takie tam sraty-taty - JEST OJCEM TO NIECH WEŹMIE ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ - dla mnie to zachowuje się jak ostatni patałach i gówniarz - mam nadzieję tylko, że kiedyś dorośnie i zrozumie, że życie nie składa się z samych miłych chwil... I niech uważa, bo to co się daje drugiej osobie, wraca do nas dwukrotnie - czy to dobre rzeczy czy złe (to taka główna zasada i wiara w moim życiu i zawsze się sprawdza). Trzymaj się i bądź silna dla Nikosia!
Tak jak napisała Ninja - nic dodać nic ująć!

PrzyszłaMamusiu - Nelka też się ślini a raczej bańki ze śliny robi i też się śmiejemy że ząbki jej idą :rofl2:
 
Wszystkiego naj dla naszych solenizantow:-)

Skaba
- No to super ze impreza sie udala i dzieciaczki grzeczne byly.

Sabincia-
widze ze nasze pociechy sa na tym samym mleku, nasz Michas tez je Nutramigen. Tylko zastanawiam sie jak dzieci moga to wogule pic. To mleko jest okropne w smaku

Ninja
-no rzeczywiscie cycorki jak pamela, tak jak to napisala PM
 
Weronikaa - u mnie na 100% od lodów i nie chodzi tu o uczulenie, tylko o to, że lody to mało przetworzone mleko - istna bomba białka = po prostu za dużo - u Tymona na szczęście powoli schodzi - myślę, że jeszcze 2 dni i będzie ok. Ja smaruję maścią Oilatum Soft Krem.
mrowa - ja się śmieję, że małżon moich piersi przez 2 lata nie dostanie - tak je Tymon zmaltretował :-D:laugh2::-D:laugh2::-p:-p:-p
Ale fakt - wszyscy komentują moje piersi, hahahahaha, a najlepiej obcy się oglądają, bo przecież nie wiedzą, że karmię i pewnie myslą, że tak po prostu mam - szczególnie , że przy 157 cm wzrostu to wyglądają naprawdę monstrualnie, hahahhahhahaha
 
reklama
PrzyszłaMamusiu, u nas to samo z jedzeniem i to mi wygląda na kolejny skok wzrostu, czy jak to się tam nazywa. Bo to tak mniej więcej co 3 tygodnie wypada.
ninja, u Przemka nie mogłam stosować tego kremu, bo buźkę miał po chwili całą czerwoną i miałam wrażenie, że to go swędzi. I jak sobie twarz posmarowałam, to reakcja była taka sama. No i zamiast łagodzić, to tylko podrażniał. No a biust rzeczywiście okazały :tak:
 
Do góry