reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Asze, a próbowaliście robić inhalacje na zapalenie oskrzeli? Mila dostaje pulmikort i zazwyczaj wystarcza. Raz dostała antybiotyk na oskrzela, ale wtedy w wymazie z gardła czy nosa wyszły jej pneumokoki. Zdrówka dla Zuzi. A na wychowawczym nie mogą dać wypowiedzenia. Jak przysługuje wychowawczy, a wracasz do pracy na niepełen etat też nie mogą. Może są jakieś specjalne wyjątki od tej zasady. W stylu likwidacja stanowiska, albo coś. Doris na pewno jest lepiej zorientowana w przepisach.
Niekat, buziak w guza dla Marcelka ;-)
 
reklama
Asze - ty możesz złożyć wypowiedzenie, a Tobie mogą dać tylko w przypadku likwidacji firmy lub przy zwolnieniach grupowych. Ty możesz złożyć wypoiedzenie bez określenia przyczyny, ale jeśli Tobie daje pracodawca, to musi określić powód zwypowiedzenia - jakbyś miała dalsze pytania to służę pomocą.
 
Giza, Doris dzięki wielkie :-):-):-) Chodzi mi właśnie o to, że to ja chcę dać wypowiedzenie i przenieś się do firmy męża:)
 
Asze- zdrówka dla Zuzi:tak:. A co do nocnego picia to Tosia czasami też się budzi napić się wody. U nas mamy zasadę,że po umyciu ząbków tylko można wodę i żadnego już jedzenia.A co do nocnego siusiania to czasami Tosia potrafi się przebudzić na siusiu i wtedy śmiesznie bo na śpiąco siedzi na kibelku. Nawet ona chyba nie pamięta, że sikała:-D.
niekat- no to faktycznie mieliście przeżycie z guzem :eek:. Dla nas najlepszy sposób na guza to smalec albo masło. Szybciutko znika ślad i ból-przetestowałam to na sobie jak rąbnęłam się w czoło byłam przekonana, że śliwka będzie następnego dnia a nawet śladu nie było i ból od razu zniknął. POLECAM!

A moje dziecko wczoraj rzuciło tekst ...Podeszła do mnie i pokazuje, że się umazała czerwoną farbą na palcu (wyglądało jakby jej trochę krew leciała) i mówi: Mamuniu zobacz ktoś mnie zabił tutaj (i pokazuje na palec).:eek::-D
 
Po pierwsze zdrówka dla chorowitków:tak:..
Asze fajnie ze piszesz (znowu;-))..
pm niezłe hasła i teksty mają takie małe dzieciaczki:-D:tak:..rozbawiła mnie ta twoja Tosia:-D
A u nas miał być remont..tzn wymiana kuchni na większa(tj.meble)..i przy okazji odświeżenie kuchni i salonu.. Ale postawiłam panom warunek,że albo wchodzą od poniedziałku i zaczynają robotę..albo przełożymy to na później..tj aż urodzę,i będzie cieplej.. No i stwierdzili,że nie dadza rady od poniedziałku (wogóle od tego tyg.) A ja nie mam zamiaru przenosić się do teściowej,( i od niej wozić dzieci do przedszkola,szkoły itd.) ,a po drugie przecież za miesiąc rodzę!.. Trochę Piotrek niezadowolony,bo wg. niego "przesadzam"...no ale postanowione:tak:
W pon. mam gina ,to zobaczą co u mojej dzidzi..no i w końcu mam dobry wynik moczu:tak:..
Wczoraj nawet zrobiłam pierwsze pranko..jakie malusie te wszystkie rzeczy:-D:tak:
A co do imion ..to oczywiście Anastazja cd.,ale doszły jeszcze Luiza i Marianna.. Ale mam jeszcze miesiąc!;-)
A u mojej Tosi zauważyłam ,że zgrzyta zębami czasem w nocy..no i zrobiłam jej bad.kału..i ma jaja pasożytów..tak wiec dziś pierwsza tabl.,(Alex dostał wczoraj).. i za trzy tyg. następna..
Ja ten tydzień uczę się..bo jeszcze te 2 egzaminy...a później to juz byle do porodu;-):happy2:..
 
Ewa, nie byłoby dobrze, gdyby się przed porodem nie wyrobili. Dobrze, że Twoje wyniki w porządku. A Ty też bierzesz leki na pasożyty? Bo normalnie to wszyscy domownicy muszą brać, ale czy w ciąży można?
PM, niezłe teksty :-D
 
Asze - jeśli chodzi o picie to polecam książkę: KAŻDE DZIECKO MOŻE NAUCZYĆ SIĘ SPAĆ Kast-Zahn (1430042926) - Aukcje internetowe Allegro
U nas problem się skończył. Teraz tylko czasami Tymon w nocy pije wodę i to daję mu troszkę. U nas w sypialniach jest też teraz 18 stopni co też pomaga.
Chociaż on nie pił aż tyle jak Zuza - taki przypadek jest nawet w tej książce.

Jak pisała Giza - stosowaliście inhalacje? My stosujemy Berodual.



Ewa - też muszę się za segregację ubrań wziąć - mam od Siorki 5 kartonów ciuchów po Narzeczonej i tylko ze 2 po Tymonie (Bubu miał dużo typowo chłopięcych ubrań a ja mam zamiar Młodą stroić w falbanki, hahahaah :-p)
Kurde, jakoś to odciągam i odciągam ;-) A z Bubu to w 7 miesiącu ciąży miałam nawet waciki do uszu dla niemowląt, hahahaahahaaha - ma się kota w pierwszej ciąży trochę.:-D

U nas też słowotwórstwa jest sporo, ale mało potrafię przytoczyć:
np. przewracaliśmy się - przewrócaliśmy
ogrzeję - ocieplę
nie dam - nie dawam

Skręciłam w końcu wszystkie meble! Brat pomógł mi łóżko skręcić bo tego bym sama nie dała rady. No i Bubu mi pomagał, przez co to skręcanie się "trochę" przedłużało :cool2:
Mamy teraz łóżko 180 cm :-p Pomieścimy się rankami we czwórkę.
No i w końcu nasze książki odetchnęły od kartonów po 3 latach :-)

We wtorek przyjeżdża do mnie kumpela, z Lęborka - najbliżej się z nimi kumplowaliśmy. Będzie miała miesiąc młodszego Synka - pierwszego, więc mam być jej instruktorką.
Akurat robiąc jej listę co trzeba kupić dla malucha to i sobie przypomnę no i będziemy miały dużo czasu to się naplotkujemy no i posegreguję te ciuchy.;-)

Padam na pysk bo z mamą plotkowałyśmy wczoraj do 2.30 a potem cholera nie mogłam jeszcze ze 2h usnąć :baffled:....
 
giza no właśnie.... wszyscy biorą oprócz mnie..Jutro zreszta upewnię się na 100% u gina..(bo pediatra mówił, że nie wolno..ale by się upewnić)..
Najlepiej jak Tośka wczoraj wzięła tą tabletkę...trzymała sobie trochę w buzi..później pogryzła i dopiero połknęła..:tak:a już myślałam ,że nic z tego..
A ja mam problem..od tygodnia "ćmi" mnie ząb..(6stka-pod koronką dodam..)..a dziś w nocy to to mnie poprostu bolał :wściekła/y:..i to nieźle..nie mogłam spać..Parę razy brałam paracetamol..ale dziś to nie pomogło..Pamiętam jak ostatnio miałam "akcję" z tym zębem..co albo usuniemy stan zapalny,albo niestety zęba...to po ketanolu mi przeszło -do teraz:-(. A w ciąży ketanolu też nie wolno (chyba..).. Kurcze no:wściekła/y:..byle do jutra..może coś gin doradzi...
ninja to fajnie ze przyjaciółkę będziesz miałą:tak:.. przynajmniej nie będziesz sama...A i ciuszki pokompletujesz;-)..
A w ogóle to niezła jesteś,że meble sama poskręcałaś..(tj.w 8m-cu!)...
Ja to bym chciała,żeby przed porodem to jednak zrobili..ale coś mam wielkie obawy że nie zdążą:-(..
A do tego jeszcze moja mama dostała sanatorium (do Polanicy Zdr.)..i to na 8mego marca:-D-żeby było śmieszniej:tak: Może akurat będę rodzić;-):-)
U nas dziś mroźnie było w nocy,bo jak wstałam to -8,ale za to juz słoneczko świeci:tak:
Miłej niedzieli!
 
:sorry2:...znowu ja..(???)
Pisać dziewczyny!!!!!;-)
Moje dzieci w szkole\przedszkolu..Alex ucieszony,że w końcu nie musi siedzieć w domu z mamą...i ze koniec tych ferii:tak:(zobaczymy,czy za parę lat też będzie tak mówił;-))
A ja dziś chciałąm się trochę pouczyć...ale kiepsko mi to idzie..własnie wstawiłam placka..i robię obiad..a zaraz po dzieci..
Wczoraj do mnie dotarło,że to już niedługo:szok: poród!..jak dał mi skierowanie do szpitala(w razie W)..ale jakby co to za 3 tyg. spotykamy się znowu..kazał mieć juz torbę spakowaną:shocked2:..
trochę mnie strach obleciał..ale cóż..byle by wszystko dobrze poszło...
Zahaczyłam o 5-10-15 i są jeszcze wyprzedaże ...kupiłam Tosiaczkowi jensową spódniczkę i bluzeczkę..tylko mogłam wziąść większa,tj.na 104 ,bo jak odrazu założyła spódniczkę..to mogła być ta większa,bo one mają i tak regulację..ale to nic..
Dobra ..spadam...
 
reklama
Do góry