reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Dziewczyny czy wy też jesteście głodne cały czas jakąś masakra w pierwszej ciąży tylko 8kg przytyłam a teraz już chyba z 2
ja w pierwszej ciąży miałam mały brzuszek i do 7 miesiąca nikt, kto nie wiedział nie podejrzewał nawet ciązy. teraz już wiem, że przy 2 dziecku brzuszek szybko urośnie....ale cóż taka reguła widzę, więc muszę z tym żyć:)i głodna też jestem ciągle...
 
reklama
Po cc to raczej normalne że troszkę dłużej się czeka na mleczko ale i tak gratuluję że nie zrezygnowałas i dałaś radę po tych 4 dniach karmić piersią.
Ja moja pierwsza córkę karmiłam moim mlekiem może z 2 tygodnie. Piersi nie umiała zalapac musiałam odciągac A to mi jakoś nie wychodziło, najlepsi szło mi ręcznie A przez to aż stropy miałam więc szybko się poddalam zresztą młoda byłam 20 lat szkole konczylam i na rękę mi było przejść na mm.
Za to z drugą córka nie wierzyłam że mi się uda karmić piersią ale do końca mówiłam że spróbuje i udało się Nikola pięknie umiała ciągnąć więc karmiłam do 6 ms.
Teraz również mam zamiar karmić piersią jeśli nic nie stanie nam na przeszkodzie
mój synek miał podobnie, też nie mógł złapać piersi, miał podcinane wędzidełko, to nie pomogło, i zostało mi tylko KPI i tak odciągałam pokarm rok czasu..masakra..pamiętam do tej pory ten dźwięk laktatora, ciągłe go mycie, wyparzanie i tak w kółko.
 
Dziewczyny mam pytanie któraś z was ćwiczy teraz np bieganie po 10 min spacery? Ja jeszcze nie byłam na wizycie i nie wiem czy poczekać...




Ja chodze na zumbe i barre 3 razy w tygodniu i czasem jezdze na rowerze. W Holandii jest inne podejscie, tu wszystko mozna o ile z ciaza jest wszystko ok.
 
Ja gdybym miała iść prywatnie to chyba bym poszła do ginemedica na dominikańskim, ale tam 650zl, wiec zrobie w luxmed, bo mam tam pakiet wiec będę mieć za darmo. Medfemina tez jest na pewno jedna z lepszych lub klinika profesora Fuchsa „centrum mama i ja”, polecam do Fuchsa, mega specjalista. Wcześniej miałam pare lat medicover i w sumie wolałam niż ten luxmed. Ginekologicznie sporo tam załatwiłam, mam nadzieje, ze będzie ok w tym luxmedzie, w końcu to tez jednak prywatnie.
Ja się cały czas waham czy zostać w Luxmedzie, bo też mam pakiet i byłam tam na 1 wizycie czy nie przejść do Medfeminy gdzie chodziłam zwykle wcześniej przed ciążą. Nie jestem też pewna czy w Luxmedzie USG genetyczne obejmuje też test pappa czy tylko samo usg. Muszę zadzwonić i zapytać, bo na skierowaniu po wizycie mam tylko usg 11-13+6
 
Hej dziewczyny. Byłam w środę na USG. Zarodek już był, serduszko biło więc bardzo się ucieszyłam, niestety ginekolog odkrył krwiak. Położyli mnie na patologię i kazali leżeć, leżeć i jeszcze raz się nie ruszać. Dziś mnie wypisali, krwiak się zmniejsza, dostałam jeszcze tydzień zwolnienia, żeby dalej leżeć w domu. W sobotę wizyta kontrolna.
@UKmama i @Mała.czarna trzymam kciuki, u mnie pojawiło się serduszko to i u Was na pewno będzie dobrze :)
 
Ja się cały czas waham czy zostać w Luxmedzie, bo też mam pakiet i byłam tam na 1 wizycie czy nie przejść do Medfeminy gdzie chodziłam zwykle wcześniej przed ciążą. Nie jestem też pewna czy w Luxmedzie USG genetyczne obejmuje też test pappa czy tylko samo usg. Muszę zadzwonić i zapytać, bo na skierowaniu po wizycie mam tylko usg 11-13+6
Ja ciąży nie prowadzę w luxmed tylko prywatnie, ale akurat ta babeczka nie ma sprzętu do prenatalnych, wiec je zrobie w luxmed żeby już nie płacić te 650zl. Już się umówiłam, masakra pierwsze wolne terminy dopiero na wrzesień były. Jutro idę do luxmed do ginekologa po to, żeby dostać skierowanie na badania i zrobić za darmo tam. Chyba poproszę, żeby usg nie robił skoro miałam w środę. Z drugiej strony tak bym chciała zajrzeć do dzidzi czy wszystko ok :D
 
Ja się cały czas waham czy zostać w Luxmedzie, bo też mam pakiet i byłam tam na 1 wizycie czy nie przejść do Medfeminy gdzie chodziłam zwykle wcześniej przed ciążą. Nie jestem też pewna czy w Luxmedzie USG genetyczne obejmuje też test pappa czy tylko samo usg. Muszę zadzwonić i zapytać, bo na skierowaniu po wizycie mam tylko usg 11-13+6
Ja mam też wykupiony luxmed ale szczerze nie korzystam bi raz byłam u lekarza rodzinnego z grypa to mnie wyśmiał i zapisał syropek...
 
Hej dziewczyny. Byłam w środę na USG. Zarodek już był, serduszko biło więc bardzo się ucieszyłam, niestety ginekolog odkrył krwiak. Położyli mnie na patologię i kazali leżeć, leżeć i jeszcze raz się nie ruszać. Dziś mnie wypisali, krwiak się zmniejsza, dostałam jeszcze tydzień zwolnienia, żeby dalej leżeć w domu. W sobotę wizyta kontrolna.
@UKmama i @Mała.czarna trzymam kciuki, u mnie pojawiło się serduszko to i u Was na pewno będzie dobrze :)
Uuu współczuje... w poprzedniej ciąży miałam krwiaka i leżałam miesiąc plackiem. Coś strasznego... życzę Ci, żeby szybko się wchłonął!!
 
Uuu współczuje... w poprzedniej ciąży miałam krwiaka i leżałam miesiąc plackiem. Coś strasznego... życzę Ci, żeby szybko się wchłonął!!
Dziękuję. A potem normalnie mogłaś wrócić do aktywności? W sensie jakieś dłuższe spacery i normalne funkcjonowanie, czy raczej trzeba się oszczędzać przez resztę ciąży?
 
reklama
Ja mam też wykupiony luxmed ale szczerze nie korzystam bi raz byłam u lekarza rodzinnego z grypa to mnie wyśmiał i zapisał syropek...

To pechowo trafiłaś :D ja tez czasami w medicover czy luxmed trafiałam na tragicznych lekarzy, a czasami na rewelacyjnych, miłych, profesjonalnych i kompetentnych. Wiec zależy jak się trafi :) ale ogolnie taki pakiet jest mega wygoda, nie ma się co oszukiwać. Bez kolejek wszystko itp.
 
Do góry