reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2020

Dziewczyny od kilku dni odczuwam już te skurcze chyba braxtona hicka bo kilka w ciągu dnia. Po aktywności cy kopniakach najczesciej. Macica lub jej cześć twardnieje po kilkunastu sekundach puszcza od razy zmieniam pozycje. Też tak macie? Biorę 2 razy dziennie magne b6 forte i raz dzienne magne b6.

Tez je mam - pojawiły się po 20 tygodniu.
Tez na początku spanikowałam i już miałam jechać na pogotowie . Ale podzwoniłam po koleżankach i okazało się ze każda to przechodziła , wiec dałam sobie spokój .
Nie powinno się wtedy masować brzuszka - zmienić pozycje i odczekać .
Chyba , ze będą bardzo częste i pojawi się ból brzucha - wtedy do lekarza .
 
reklama
Cześć Dziewczyny :D dzisiaj miałam test glukozy i wynik wyszedł 103. Ponoć w normie i jest wszystko ok.
Polecam się przed testem na cis wkurzyć- ja rozmawiałam z Urzędem bo zrobili mi błędy w papierach ... no i w tym wkurzenie na test pojechałam, ciurkiem wypiłam i z tych emocji to nawet nie odczułam tej słodkości hahaha
 
Cześć Dziewczyny :D dzisiaj miałam test glukozy i wynik wyszedł 103. Ponoć w normie i jest wszystko ok.
Polecam się przed testem na cis wkurzyć- ja rozmawiałam z Urzędem bo zrobili mi błędy w papierach ... no i w tym wkurzenie na test pojechałam, ciurkiem wypiłam i z tych emocji to nawet nie odczułam tej słodkości hahaha

ZazdroszcE - ja niestety cukrzyca ciążowa i na diecie . Schudłam 5 kg od początku a teraz 22 tydzień i + 1 kg :) istne szaleństwo ;)
 
Tez schudłam na początku 4 i teraz 23 i 3 dni i 4 do przodu :)

A jaka masz dietę? Musisz cukier wyeliminować całkowicie? Jesz owoce?
Mierze cukier - godzinę po każdym posiłku .
Cały czas patrzę na indeks glikemiczny danego produktu.
Niestety , ale nie mogę jeść wszystkich owoców - już przetestowalam , które podnoszą cukier i tak właściwie z wszystkim .
 
Cześć Dziewczyny :D dzisiaj miałam test glukozy i wynik wyszedł 103. Ponoć w normie i jest wszystko ok.
Polecam się przed testem na cis wkurzyć- ja rozmawiałam z Urzędem bo zrobili mi błędy w papierach ... no i w tym wkurzenie na test pojechałam, ciurkiem wypiłam i z tych emocji to nawet nie odczułam tej słodkości hahaha
Ja też dzisiaj byłam, ale wyniki jutro po 12. :)
Ja z kolei słyszałam, że stres i zdenerwowanie, tak jak i ruch wpływają na poziom cukru. Ale fakt, że wtedy się przynajmniej nie myśli o badaniu ;p
 
Ja próbowałam robić krzywą, ale albi mdleje albo rzygam :/ nie chcą mi jej dokończyć w labie. Zrobiłam hemoglobine glikowaną i endo mówił, że jest okej. Będę co jakiś czas mierzyć poziom cukru na czczo. Nie wykluczam też, że jeszcze raz podejdę do tego relaksujacego badania ;/
 
Jeju drugi dzień bym jadła za 5 osób... To, że ja przed ciąża nawet kawałka czekolady nie jadłam bo nie lubiłam a teraz nie mogę myśleć o niczym innym to okej ale znowu ciągnie mnie do chipsów, tortilii, frytek ehh... Co zrobic :D
 
Cześć dziewczyny, dołączyłam właśnie do tej grupy. Mam do Was pytanie czy może miałyście ta że Wasze dzieciątko zazwyczaj intensywnie sie ruszalo, tzn było czuć ruchy dosyć mocno a od dwóch dni czuje je ale słabiej jak by ruchy były mniej mocne albo coś je tłumiło?
Zastanawiam się czy to normalne czy może jest coś nie tak. Byłam tydzień temu u lekarza w związku z mocno twardniejącym brzuchem, ale na usg było wszystko oki. Brzuch teraz mniej twardnieje po odpoczynku.. Ale martwią mnie te słabo wyczuwalne ruchy.
DOdam że u mnie 22tc+3.
 
reklama
Do góry