reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

A ile nospy Bralas dziennie? Kup sobie magne b6 forte, aspargin ma słaby skład :)
dwie brałam dziennie, ale mi lekarz powiedział ze nospe bierze się tylko doraźnie w ciąży.. i nie zalecał brać jej cały czas. WIęc ją odstawiłam, to leżenie mi pomogło więc jej teraz wgl nie potrzebuje-- mam nadzieje ze tak zostanie ;)
u mnie chyba tez wpływ miał trochę stres, ogólnie to już moja druga ciąża - w pierwszej miałam zaśniad... więc sama wiem ze wszystko za bardzo przezywam i martwię się żeby było wszystko ok... jak lekarz mi powiedział ze z tą szyjką ok i wszystko wygląda jak by było w porządku to samo to mnie trochę uspokoiło i myślę ze tez mogło mieć wpływ na mniejszą ilość skurczy...
 
reklama
Mierze cukier - godzinę po każdym posiłku .
Cały czas patrzę na indeks glikemiczny danego produktu.
Niestety , ale nie mogę jeść wszystkich owoców - już przetestowalam , które podnoszą cukier i tak właściwie z wszystkim .
I pomarańcze też? :(
Cześć dziewczyny, dołączyłam właśnie do tej grupy. Mam do Was pytanie czy może miałyście ta że Wasze dzieciątko zazwyczaj intensywnie sie ruszalo, tzn było czuć ruchy dosyć mocno a od dwóch dni czuje je ale słabiej jak by ruchy były mniej mocne albo coś je tłumiło?
Zastanawiam się czy to normalne czy może jest coś nie tak. Byłam tydzień temu u lekarza w związku z mocno twardniejącym brzuchem, ale na usg było wszystko oki. Brzuch teraz mniej twardnieje po odpoczynku.. Ale martwią mnie te słabo wyczuwalne ruchy.
DOdam że u mnie 22tc+3.
Pewnie się maluch obrócił albo...
Myślę, że na pewno jak my chodzimy to dziecko śpi, potem sobie odbija np. W nocy. Co do skurczy przeszło? U mnie właśnie od kilku dni się zaczęły, zaczęły się też nasilac. Wpiatek miałam intensywny dzień i w sobotę miałam skurcze co godzinę, poleciałam do ginekologa, sprawdził szyjke bez większych zmian dał jakiś lek rozkurczowy i kazał więcej odpoczywać a jak u Ciebie?
... No właśnie ja często czuje jak idę chociaż wtedy mniej wyraźnie czuje, więc może się właśnie intensywnie rusza jak chodzisz i mniej to odczuwasz [emoji6]
 
Hejka, byłam wczoraj na wizycie, mała się na badaniu ruszała, a ja tego nie czułam. :) Ogólnie czuje jak puka czasem ale nie cały czas. Mała waży ok 720-750g w 25+0 i brzuszek jest tydzien do przodu a główka i konczyny o 2 czy 3 tyg do tyłu. Ogólnie lekarz kazał się nie martwić. Niestety muszę zrobić krzywą tzn. podejść raz jeszcze ;/ a skurczy żadnych nie czuję, tylko okropny ból jelit po czymkolwiek po zjedzeniu ;/ Jakie macie sposoby na zaparcia i bóle głowy/ migdałków i gardła?
 
Hejka, byłam wczoraj na wizycie, mała się na badaniu ruszała, a ja tego nie czułam. :) Ogólnie czuje jak puka czasem ale nie cały czas. Mała waży ok 720-750g w 25+0 i brzuszek jest tydzien do przodu a główka i konczyny o 2 czy 3 tyg do tyłu. Ogólnie lekarz kazał się nie martwić. Niestety muszę zrobić krzywą tzn. podejść raz jeszcze ;/ a skurczy żadnych nie czuję, tylko okropny ból jelit po czymkolwiek po zjedzeniu ;/ Jakie macie sposoby na zaparcia i bóle głowy/ migdałków i gardła?

No i super . Będzie wszystko w porządku. Na pewno. Może sobie lubi dziewczyna podjeść i dlatego ma większy brzusio :)
Na zaparcia - suszone śliwki i morele kilka dziennie i po problemie a jeszcze do tego kawa z mlekiem :)
Na ból gardła - herbatka z miodem i cytryna , płukanki cieplej wody z solą , inhalacje , hallsy .
Mnie właśnie choroba rozkłada i leżę z cieplnym okładem żelowym na głowie żeby wygrzać zatoki .
Ahhhhhhh ale takie leczenie bez tabletek jest męczące .....
 
No i super . Będzie wszystko w porządku. Na pewno. Może sobie lubi dziewczyna podjeść i dlatego ma większy brzusio :)
Na zaparcia - suszone śliwki i morele kilka dziennie i po problemie a jeszcze do tego kawa z mlekiem :)
Na ból gardła - herbatka z miodem i cytryna , płukanki cieplej wody z solą , inhalacje , hallsy .
Mnie właśnie choroba rozkłada i leżę z cieplnym okładem żelowym na głowie żeby wygrzać zatoki .
Ahhhhhhh ale takie leczenie bez tabletek jest męczące .....
Muszę kupić suszone śliwki i potem zrobię sobie kawe z mlekiem :) Ja mam ogolnie migdały do wycięcia, więc męczą mnie cały czas, tzn bolą, musze chyba prywatnie je usunąć, bo na nfz się nie doczekam haha. Mam miód i cytrynę, więc jak wrócę z psem ze spaceru to sobie zrobię! Trzymaj się zdrowo i szybko wykuruj ! i ubieraj ciepło :) Buziaki😘
 
Dziewczyny mam takie jedno pytanko: ogólnie jestem z Wrocławia, ale to mniej ważne, jesli chodzi o sklepy. Gdzie kupić kurtkę/ płaszcz ciążowy na zimę? ale nie za miliony monet? bo niestety płaszczyk zimowy mnie już ciśnie, a np w h m kosztuje ok 300 zetka, a w lumpie jak chcesz to nigdy nie ma tego czego szukasz 😠 W sumie można na necie ale boję się tak bez przymierzania
 
Hejka, byłam wczoraj na wizycie, mała się na badaniu ruszała, a ja tego nie czułam. :) Ogólnie czuje jak puka czasem ale nie cały czas. Mała waży ok 720-750g w 25+0 i brzuszek jest tydzien do przodu a główka i konczyny o 2 czy 3 tyg do tyłu. Ogólnie lekarz kazał się nie martwić. Niestety muszę zrobić krzywą tzn. podejść raz jeszcze ;/ a skurczy żadnych nie czuję, tylko okropny ból jelit po czymkolwiek po zjedzeniu ;/ Jakie macie sposoby na zaparcia i bóle głowy/ migdałków i gardła?

Ja na zaparcia polecam jabłka... przed ciąża brałam bromergon po którym miałam straszne zaparcia. Zjedzenie codziennie na śniadanie dwóch jabłek (Ew jedno rano drugie po południu)+jogurt naturalny po kilku dniach przynosiło super efekty... czasem jeszcze na noc zalewałam wrzątkiem kilka suszonych śliwek i taki napar po nocy na czczo rano piłam.
 
U mnie sprawdza się kebab falafel z średnim sosem :D i sok z buraka ale generalnie wczoraj wzielam czopka Eva qu bo nie dawałam już rady, skończyło się na tym że mi tam coś popekalo i leciała mi krew.... W nocy obudziłam się na siku i patrzę krew prawie zawału dostałam ale okazało się, że to skóra przy tyłku pękła... Szczerze to masakra z tymi moimi jelitami i zoladkiem...
 
U mnie sprawdza się kebab falafel z średnim sosem :D i sok z buraka ale generalnie wczoraj wzielam czopka Eva qu bo nie dawałam już rady, skończyło się na tym że mi tam coś popekalo i leciała mi krew.... W nocy obudziłam się na siku i patrzę krew prawie zawału dostałam ale okazało się, że to skóra przy tyłku pękła... Szczerze to masakra z tymi moimi jelitami i zoladkiem...
Szczerze współczuję, ale pamiętam, że tez miałam taką sytuację :D Myślałam,że to z kanału rodnego krew a to z tyłu :)
 
reklama
Hejka, byłam wczoraj na wizycie, mała się na badaniu ruszała, a ja tego nie czułam. :) Ogólnie czuje jak puka czasem ale nie cały czas. Mała waży ok 720-750g w 25+0 i brzuszek jest tydzien do przodu a główka i konczyny o 2 czy 3 tyg do tyłu. Ogólnie lekarz kazał się nie martwić. Niestety muszę zrobić krzywą tzn. podejść raz jeszcze ;/ a skurczy żadnych nie czuję, tylko okropny ból jelit po czymkolwiek po zjedzeniu ;/ Jakie macie sposoby na zaparcia i bóle głowy/ migdałków i gardła?
Przez ten brzuszek jeszcze raz musisz zrobic krzywa cukrowa ? Robiłaś już wcześniej i było ok ? Bo mój malec ma o 10 dni większy brzuszek od reszty pomiarów, wszystko jest w podobnym wieku a ten brzuszek taki duży. Pytałam się babki od USG i powiedziała że może to być od cukrzycy, ginekolog ppowiedział że całe dziecko byłoby duże a nie jedynie brzuszek. Krzywej jeszcze nie robiłam, więc nie wiem czy mam cukrzycę.
 
Do góry