reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
A myślicie że jak duża może być rozbieżność w badaniu szyjki? Ja ubiegłą środę u mojego lekarza miała 42, 7, a dwa dni później na prenatalnym 35 mm
Rozbieżności nie powinno być jeśli jest mierzona dokładnie, ogólnie jest to nie możliwe żeby w tak wczesnej ciąży w przeciągu 2 dni szyjka ci się skrocila o prawie 8mm, a zresztą nie jej długość jest istotna a to jak ona wygląda, lekarz badając cię ginekologicznie sprawdza czy się z nią nic nie dzieje. Moja szyjka w 24 tyg skrocila się z powodu nadmiernego wysiłku o 0,5 cm i miała 2,5cm a ogólnie była gotowa do porodu.
 
Ostatnia edycja:
Rozbieżności nie powinno być jeśli jest mierzona dokładnie, ogólnie jest to nie możliwe żeby w tak wczesnej ciąży w przeciągu 2 dni szyjka ci się skrocila o prawie 8mm, a zresztą nie jej długość jest istotna a to jak ona wygląda, lekarz badając cię ginekologicznie sprawdza czy się z nią nic nie dzieje. Moja szyjka w 24 tyg skrocila się z powodu nadmiernego wysiłku o 0,5 cm i miała 2,5cm a ogólnie była gotowa do porodu.
Nie pamiętam kiedy byłam badana ginekologicznie. Usg i tyle. Jutro idę do ginekologa mojego bo musze. Zobaczymy co ciekawego powie
 
Dziewczyny a slyszalyscie o warsztatach swiadomamama.pl ? Mi koleżanka podpowiedziała, prowadzą bezpłatne warsztaty w całej Polsce. W środę wybieram się na takie spotkanie w Gdańsku, może ktoś jeszcze się skusi?
 
Kurde a mi żaden lekarz nie mówił nic o długości, moja lekarka z Polski tylko podotykala i mówiła że nie musze brać duhostanu bo wszystko ok, ale nic o długości nie było, no nic usg między 27. 09 a 11.10 czekam na list.
 
U mnie lekarz sprawdza szyjke ale nie mówi ile mam, na razie dziękować wszystko jest dobrze. Zawsze tak czekam w niepewności co zaraz powie. Teraz staram się dużo odpoczywać tzn tyle na ile pozwoli mi moja 2 latka :)
 
Dawno mnie nie było, wpadłam w wir pracy [emoji23]
Przestałam jakoś „czuć” tę ciążę, energia powoli wraca, żadnych objawów. Dzisiaj kontrola u lekarza, może costam podejrze na USG. Znowu mi się śniło, że dziewczynka...

Dziewczyny, czujecie już kopanie? Motylka w brzuchu? Jakiekolwiek powiększenie brzucha? Zmiany w piersiach? Wypływanie siary? Zmiana koloru linii na brzuchu?

Bo u mnie nic :o
 
reklama
Dawno mnie nie było, wpadłam w wir pracy [emoji23]
Przestałam jakoś „czuć” tę ciążę, energia powoli wraca, żadnych objawów. Dzisiaj kontrola u lekarza, może costam podejrze na USG. Znowu mi się śniło, że dziewczynka...

Dziewczyny, czujecie już kopanie? Motylka w brzuchu? Jakiekolwiek powiększenie brzucha? Zmiany w piersiach? Wypływanie siary? Zmiana koloru linii na brzuchu?

Bo u mnie nic :o
Ja raz czułam tak jakby rybkę w środku ale nie wiem czy to to, nie nastawiam się bo to pierwsza ciąża i pewnie dopóki konkretnego nie poczuje będę czekać. Mi od dwóch dni bila strasznie sutki znowu chyba znowu etap wzrostu piersi. Wg. USG dzisiaj dzisiaj 16+0 mamo jak to się dluzy...
 
Do góry