reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Na l4 sie przedluza do dnia porodu, ale nie ma macierzynskiego bo z dniem porodu ustaje stosunek pracy.

O a myślałam ze tylko ja tak mam ze zleceniem. I tez modę się żeby mi przedłużyli - nie chcą tego zrobić wcześniej, umowę mam do końca roku i tylko się modlić żeby 1.01 przedłużyli :(
Kurczę jesteście pewne? Na uop właśnie umowa nawet jeśli wygasa w trakcie ciąży to się „automatycznie” powinna przedłużyć na macierzyński.
 
reklama
O a myślałam ze tylko ja tak mam ze zleceniem. I tez modę się żeby mi przedłużyli - nie chcą tego zrobić wcześniej, umowę mam do końca roku i tylko się modlić żeby 1.01 przedłużyli [emoji20]
Kurczę jesteście pewne? Na uop właśnie umowa nawet jeśli wygasa w trakcie ciąży to się „automatycznie” powinna przedłużyć na macierzyński.[/

Ale Ty masz zlecenie tak? Nie normalna umowe? Dobrze rozumiem?
 
Dobra już widzę - nie ma urlopu macierzyńskiego ale dostaje się zasiłek macierzyński. Wiec to chyba i tak nie jest złe? Chyba ze ktoś chce mieć zapewniony powrót na to samo miejsce.
 
Z tego co czytam to on się należy jeśli opłacasz składki chorobowe. Ale może złe to rozumiem

UOZ - trzeba opłacać dobrowolna składkę chorobowa i mieć umowę aktywna w dniu porodu. Nie ma urlopu, jest zasiłek macierzyński.
UOP - z automatu płacisz składki, umowa może wygasnąć nawet w trakcie ciąży - i tak jest zasiłek macierzyński. Jeśli umowa jest aktywna dalej to masz urlop macierzynski.
 
Moja kuzynka w tamtym roku urodziła, też miała umowę zlecenie i poprosiła żeby jej przedłużył umowę do dnia narodzin. Wcześniej musiała opłacić sama składki chorobowe przez 3 miesiące, bo podobno przy umowie zlecenie nie są one obowiązkowe. Umowę z dniem narodzin rozwiązali ale ma zasiłek macierzyński w wysokości 80% wypłat.
 
7 tydzień wszystko jest dobrze i najważniejsze mamy serduszko
Swietne wiesci :) oby juz tylko takie byly na forum.
My bardzo podobnie ale na dole teściowa i teść oraz szwagierka :) my na górze. Teraz jeszcze nie przeprowadzenia tam czekam na ostatnie prace remontowe. A do tej pory juz rok na parterze razem i nie jest źle wiadomo każdy ma lepszy i gorszy dzień, ale wtedy wiemy ze się do siebie nie odważy i nikt nikomu nie robi z tego powodu awantury :)
Jak wloska rodzina :) zawsze mozna sie dogadac i zyc w zgodzie, trzeba miec tylko dobre checi. U mnie na trzech pietrach mieszkam tylko ja, maz, syn i dwa koty. Najgorzej jest jak odwiedza mnie rodzice na tydzien czy dwa. Po ich wyjezdzie dopiero sie czuje jak w domu jest pusto.
To zmienmy temat na przyjemniejszy:)
Lubicie czytać? Co ostatnio ciekawego czytałyście?
Ja uwielbian czytac, ale niestety porzucilam to hobby kilka lat temu ze wzgledu na brak czasu. Ostatnio czytalam ksiazke o ksieznej Dianie. Ogolnie bardzo podoba mi sie jej historia, wiec wyszukuje tez rozne dokumenty o rodzinie krolewskiej. Na liscie do przeczytania mam jeszcze: Znalezione nie kradzione, The Breakdown, The Shack, I am Pilgrim.
A Ty co ostatnio mialas w rece?

Bardziej z mezem wolimy ogladac filmy i seriale. Bez jednego na dzien sie nie obejdzie :)
 
Moja kuzynka w tamtym roku urodziła, też miała umowę zlecenie i poprosiła żeby jej przedłużył umowę do dnia narodzin. Wcześniej musiała opłacić sama składki chorobowe przez 3 miesiące, bo podobno przy umowie zlecenie nie są one obowiązkowe. Umowę z dniem narodzin rozwiązali ale ma zasiłek macierzyński w wysokości 80% wypłat.
Ogólnie miała termin na październik ale już w czerwcu poszła na 4l i miała też wypłacane wynagrodzenie w 100% ale wcześniej tak jak pisałam przez 3 miesiące musiała opłacić składki chorobowe.
 
reklama
Do góry