reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
Raczej nie możliwe, żebyś dzisiaj miała dopiero 4+2 :) Skoro pozytywną betę miałaś już tydzień temu, nawet zakładając, że zrobiłaś ją wcześniej niż termin @ To najmniej Twój kropek ma dzisiaj 4+5 :) A szczerze mówiąc podejrzewam, że może mieć nawet 5+0 :)

12.06 miałam okres a w 24 dc wyszedł mi już test- tak wychodzi z wyliczeń
 
Nie możesz przy tak krótkich cyklach liczyć wieku ciąży od OM. Dla każdej z nas wspólnym punktem jest owulacja - i owulację się liczy jako 2+0 (skończone 2 tygodnie) niezależnie od tego kiedy wcześniej miałaś okres.
2 tygodnie po owulacji przychodzi okres - więc termin @ liczymy jako 4+0.


Może wydawać się trochę skomplikowane, ale ma sens :) Wyobraź sobie, że kobieta która ma cykle 45 dniowe liczy od OM :) Przecież od razu by ją na czyszczenie wysłali, bo nic nie widać. A przecież nie ma prawa być widać, bo owu miała 2 tygodnie przed terminem @ :)

A jeśli by liczyła z OM to na stracie w dzień @ byłoby 6+0.

Uf... Nie zakręciłam za bardzo? :)
Ja rozumiem. Ja też sobie skorygowalam wiek ciąży. Bo OM 01.06 więc wychodzi dzisiaj 6+0 ale owu była 11.06 więc wychodzi 6+3. Test pozytywny już wyszedł 21.06 więc bardziej prawdopodobne 6+3. Dobrze to rozkminiam?
 
Troche zakręciłas[emoji23]

Ale ja wiem o co chyba Ci chodzi i ja tak mam :)
U mnie 2tyg po owu to 28dc czyli co do dnia ;) 4+0 albo 2+0 od owu tak? Dziś mam 6+0:) albo 5+7 zależy wg jakiej apki ;)
 
Nie możesz przy tak krótkich cyklach liczyć wieku ciąży od OM. Dla każdej z nas wspólnym punktem jest owulacja - i owulację się liczy jako 2+0 (skończone 2 tygodnie) niezależnie od tego kiedy wcześniej miałaś okres.
2 tygodnie po owulacji przychodzi okres - więc termin @ liczymy jako 4+0.


Może wydawać się trochę skomplikowane, ale ma sens :) Wyobraź sobie, że kobieta która ma cykle 45 dniowe liczy od OM :) Przecież od razu by ją na czyszczenie wysłali, bo nic nie widać. A przecież nie ma prawa być widać, bo owu miała 2 tygodnie przed terminem @ :)

A jeśli by liczyła z OM to na stracie w dzień @ byłoby 6+4.

Uf... Nie zakręciłam za bardzo? :)

Hahahah masło maślane ja tego nie ogarniam [emoji6] cykle mam 28-30 dni owulacje nie wiem kiedy była bo nie sprawdzałam ale z moich obserwacji odrazu jakoś po okresie. Nie znam się na tym kompletnie dowiem się wszystkiego z usg wiek wylicza mi kalkulator
 
reklama
Do góry