reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

U mnie jakoś słabo. Wstałam dziś taka spuchnięta na twarzy ze jakaś masakra... do tego czuje taki ucisk w szyi zaraz pod gardlem... nie wiem co to... mały się jakoś mniej rusza... ma momenty kiedy jest aktywny ale są tez takie gdzie muszę go pozaczepiac porządnie żeby się poruszył. :/

Jedyne co mnie pociesza ze jakoś mnie skurczy mam ostatnio i mogę więcej pochodzić :)
Ja też znów mało ruchów czuje, ale może już naprawdę jej ciasno w brzuszku. Jutro mam wizytę u Gin a zobaczymy co powie, cały czas liczę na to że na wizycie lekarz powie 6 cm rozwarcia i do szpitala :D tak bez bólu :D
 
reklama
Ja też znów mało ruchów czuje, ale może już naprawdę jej ciasno w brzuszku. Jutro mam wizytę u Gin a zobaczymy co powie, cały czas liczę na to że na wizycie lekarz powie 6 cm rozwarcia i do szpitala :D tak bez bólu :D

U mnie jeszcze trochę do porodu - 35tc+3. Ja może się wybiorę do poloznej na ktg bo zwariuje w końcu... jeszcze czekam jak dziś będą te ruchy wyglądały...

Ja liczę znów na poród za dwa tygodnie jak tylko ciąża będzie donoszona xD aczkolwiek czuje ze się przelicze :p ale pomarzyć sobie można [emoji16]
 
@Magdab19 ja nowego wózka nie piore tylko samo prześcieradło na materacyk
@Werka0913 u mnie dzisiaj rewelacja tzn spałam cała noc (do 6.40) i tylko raz była toaleta. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak się wyspałam, ostatnie czasu to wstawanie co godzinę/dwie plus bezsenność między 3 a 6 najczęściej, także jestem dzisiaj jak młody Bóg😎
A tak poza tym to standardowo pachwiny i biodra bolą jak u starszej Pani😉
 
@Werka0913 @kipotka

Właśnie tez mi się wydaje ze pranie tych wszystkich czesci gondoli to przesada, ale widziałam na fb ze dziewczyny piora i się tak zastanawiałam. W takim razie tez przetrę wnętrze chusteczkami i tyle :)
 
Dziewczyny jak samopoczucie w na początku kolejnego tygodnia :) ?
Ja wciąż bez zmian, plus mam jakieś zachwiania emocjonalne :D zostało mi kilka dni do terminu czuje już mega stres, i zaczynam się bać :)
Moje samopoczucie okej. Został dokładnie miesiąc do terminu. W 70% mam już spakowaną torbę do porodu. Hubert dużo "się kokosi" jakby mu było niewygodnie. Czasem jak naciśnie główką na szyjkę czuję ból. W czwartek wizyta u gina. Czekam na to strasznie, bo poproszę go o dokładne przebadanie i pomiary. Nie wiem co słychać u Małego od 15 stycznia (ostatnie USG). Korzystam z ostatnich tygodni swobody :)
 
U mnie jeszcze trochę do porodu - 35tc+3. Ja może się wybiorę do poloznej na ktg bo zwariuje w końcu... jeszcze czekam jak dziś będą te ruchy wyglądały...

Ja liczę znów na poród za dwa tygodnie jak tylko ciąża będzie donoszona xD aczkolwiek czuje ze się przelicze :p ale pomarzyć sobie można [emoji16]
Też liczyłam na to że urodze wcześniej :D A tu o nic się nie zapowiada, najgorsze jest to czekanie aż się zacznie coś dziać :) mi położna powiedziała że jeśli od.9 rano do 21 czuje 10 ruchów to jest wszytko okej i żeby nie panikowac itd. Ale ja Cię doskonale rozumiem że to stres. :)
 
Wogole widzę że chyba większość z Nas woli urodzić jak najszybciej byle w terminie :). Ja dziś zaczynam 35 tydzień i też bym chciała zaraz jak tylko ciąża będzie donoszona 😊
 
Też liczyłam na to że urodze wcześniej :D A tu o nic się nie zapowiada, najgorsze jest to czekanie aż się zacznie coś dziać :) mi położna powiedziała że jeśli od.9 rano do 21 czuje 10 ruchów to jest wszytko okej i żeby nie panikowac itd. Ale ja Cię doskonale rozumiem że to stres. :)

Niby u nas tez mam ta kartę wg Cardiffa czyli 10 ruchów między 9-21. Ale jak zaznaczyłam ze dwa razy ze 10 ruch był aż o 11:30 to lekarz się przyczepił ze nie skupiam się na liczeniu i żeby dokładniej liczyć i pilnować tego bo to za późno 🤷‍♀️
 
A nowe wózki tez tak czyścicie? Ja się zastanawiam. Mam prześcieradełko na materacyk - to wiadomo upralam. I szczerze mówiąc nie planowałam prac całej gondoli.... powinno się? Jak robicie? :)
Magda, ja tak jak Ty wypralam i zalozylam prześcieradło na materacyk. Nowego wózka nie pralam ani fotelika ani kokona ani poduszki do karmienia. Wypralam tylko zabawki pluszowe, bo to po kimś, nowe też w sumie bo ja piore miski co jakiś czas, pościel, wypelnieniem kolderki bo strasznie sklepem smierdzialo. Wózek i tak będzie jeździł po dworze, za kkazdtm razem też nie bede go prac przeciez. Nie lubię usyfionych rzeczy ale nie przesadzam ze sterylnym srodowiskiem ;) tak na marginesie mam psa i spi z nami w łóżku to też jakies obce bakterie są, ale pościel czesto zmieniam ;) Ja zamierzam wozek wyprać(no chyba ze sie mocno ubrudzi wczesniej) jak mała przesiadzie sie do spacerowki, zafoliowac go i niech czeka az bede miec drugie albo ktoś z bliskiej rodziny ;)
 
reklama
Dziewczyny jak samopoczucie w na początku kolejnego tygodnia :) ?
Ja wciąż bez zmian, plus mam jakieś zachwiania emocjonalne :D zostało mi kilka dni do terminu czuje już mega stres, i zaczynam się bać :)
Werka, moje strasznie ;) w nocy bolaly mnie plecy że ja pierdziu. Mała mnie jeszcze w zebro uderzyla 😰 a wieczorem nie wiem czy sie w kanal.wpasowywala czy co ale myslalam ze bije mnie głowa w miednice. Czulam tez jakby ktos mi łamał kości udowe 😱 to tego stopy mi opuchly i dziąsła. Spać mi sie strasznie spać. Dzisiaj mam lekarza i sie martwie. Ehhh juz niby końcówka. 38 +0. Ale czekam na dal. Ja też chce jak najszybciej urodzić.
 
Do góry