reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2020

A tak z ciekawości powiedzcie jak chcecie, jak Wasi mężowie/partnerzy zareagowali na płeć dziecka? U nas na początku miał być chłopiec, mąż się cieszył. Potem wyszła i została dziewczynka- mąż mówi, że nawet lepiej😅 tylko czy mówi prawdę?
 
reklama
A tak z ciekawości powiedzcie jak chcecie, jak Wasi mężowie/partnerzy zareagowali na płeć dziecka? U nas na początku miał być chłopiec, mąż się cieszył. Potem wyszła i została dziewczynka- mąż mówi, że nawet lepiej😅 tylko czy mówi prawdę?
Haha u nas bylo podobnie. Nadstawialiśmy się na chłopaka (sama nie wiem czemu) i już mówiliśmy „Tadzio to, Tadzio tamto”. Po czym okazało się ze będzie córka - i najpierw byliśmy lekko zszokowani 🙈 a teraz mój mąż jest wniebowzięty. Chodzi i gada o tym na okrągło, rozmawia z brzuchem itd. Będzie córeczka tatusia, już go sobie wokół palca owinęła 🙈😅
 
Bardzo fajny ten wózek. Widzę że ma wszystkie parametry które brałam pod uwagę. Gabarytówo jest tak malutki jaki Cybex czy Bugaboo? Niestety nie widziałam go w sklepach nigdzie
Cenowo tańszy od Cybex - w standardzie jest wyposażony w dodatki typu śpiwór, moskitiery czy to do dokupienia?
Nie wiem jak na szerokość z cybexem, możesz sprawdzić pod względem wielkości materaca są dane na internecie bo aż tak nie sprawdzałam, wzrokowo gondole są takie same, nie porównałam spacerowkek jak zobaczyłam jak mi się przyejmnie składa a do tego Polski producent to stwierdziłam że biorę. Jest taki ala śpiworek na spacerowke żeby zakryć nóżki przed śniegiem, torba na zakupy podspoden trochę mała, fajna torba doczepiana dla malucha, moskitera jest. Na gondole też jest taki paterial doczepiany żeby dziecko w kocyku zakryć do połowy jeszcze takim usztywnianym materiałem żeby nie przemoklo w razie deszczu. Musiałam dokupić adaptery pod fotelik ale to standard. Amortyzacja nie jest konikiem tego wózka, ale stwierdziłam że skoro i tak później się kupuje spacerowke osobno na podróże bez amortyzacji to tu nie będę przepłacać, ja muszę mieć komfort dźwigania itd... Plus łatwego transportu podczas lotów itd... Do tego avinaut Pixel i jestem bardzo zadowolona jak narazie, bo ćwiczyłam zakładanie itd... Wiadome inaczej będzie z dzieckiem ale sam fakt że już ma 4 kg różnicy przy innych wózkach, Pixel też jest lżejszy od cybxa 0rawie o wagę dziecka to już dużo daje...
 
U nas jakoś nie zdążyliśmy się nastawic na płeć bo poznaliśmy już na I prenatalnym ze będzie chłopiec, co prawda na 90% ale później się potwierdziło. Chyba nam było trochę obojętne jaka płeć bo pierwszy maluch :)

Co do wózka , oglądałam ten Cybex balios s kiedyś w sklepie. Bardzo mi się spodobała gondola oraz to jak leciutko się prowadził. W tej wersji ze sklepu była spacerówka kubełkowa która mnie jakoś nie przekonała, niby fizjoterapeuci ja polecają ale sprzedawca w sklepie mówił ze dziecko długo w jednej pozycji nie wytrzymuje i tak stednio to wychodzi.... i do tego strasznie mała się wydawała. Wiec porzuciłam temat tego wózka. Być może w tym sklepie nie vyli nastawieni na sprzedaz tej marki bo ogólnie nam powiedzieli ze jakosc do ceny w cybexach nie ma odzwierciedlenia w porównaniu do innych Marek... ale nie wiem na ile to prawda bo żadnego wózka nie używałam.... 🤷‍♀️

My ostatecznie zdecydowaliśmy się na jedo tamel. Z minusów jakie ma to fakt ze jest dosyć ciężki ok 14 kg ale nie zależało nam na tym aby miał być mega lekki .... fajne jakościowa wydają się materiały, amortyzacja wydaje się super, i ogólnie jakoś nam się tak całościowo spodobał....

Zastanawialiśmy się tez na oyster 3 , ale słaba amortyzacja go jakoś u nas wyeliminowała. Ale on właśnie trochę lżejszy niż jedo (co koło 11kg z tego co pamietam), super się tez prowadził po sklepie.... bardzo zwrotny....
 
A co do wózka w sumie jaki bym nie miała i tak mam lipe w kamienicy na 3 pietrze bez windy ;/ Nie pomyśleliśmy wcześniej z mężem i nasz wózek baby lux waży chyba z 14 kg 😱 liczę na szybką zmianę na spacerowke, a jak na szybko będę chciala wyjść z psem to dziecko chwile w foteliku pojeździ.
 
Ja wczoraj kupiłam wózek i jestem bardzo zadowolona, lekki, zwinny i ładny Cosatto. Tylko nie mogę dołączyć zdjęcia, bo chciałam wam pokazać 😣 A co do płci dziecka, to u mnie wszyscy liczyli na to, że będzie chłopiec, no bo przecież za 3 razem musi się udać...ale ja od początku wiedziałam, że będzie dziewczynka i jest 😍 Tak czy inaczej cieszę się, że dziewczynka ale i jakby był chłopiec też by było dobrze 😃
 
A co do wózka w sumie jaki bym nie miała i tak mam lipe w kamienicy na 3 pietrze bez windy ;/ Nie pomyśleliśmy wcześniej z mężem i nasz wózek baby lux waży chyba z 14 kg 😱 liczę na szybką zmianę na spacerowke, a jak na szybko będę chciala wyjść z psem to dziecko chwile w foteliku pojeździ.
No właśnie! My wynajmujemy mieszkanie i miejsce daje nam pełen komfort nawet na duży wózek (windy, duże wejścia, zjazdy do garażu, wszelkie podjazdy, możliwość ustawienia wózka przed drzwiami mieszkania a i duże przestrzenie w mieszkaniu) ale cały czas myślimy w kategoriach ....że może będziemy musieli przenieść w mniej wygodna przestrzeń. I dlatego cały czas biorę pod uwagę wózek który jest w stanie sprostać i w trudniejsze przestrzeni. Poza tym cały czas pamiętam sytuację wozkowe z pierwszym dzieckiem, gdzie ciągle nie mogłam się z nim gdzieś zmiescic ....a to w sklepie, a to w rozstaw zjazdów na schodach (i musiałam go po tych schodach w różnych częściach miasta tachac) a to wózkiem nie mogłam przejść chodnikiem bo samochody tak zaparkowane że ulica musiałam iść 🙈
Nie wiem czy mi brzuch dziś nie pękł 😲😭😭😭
Mam taką starczacza kulkę i dziś na spacerze strasznie ciągnęło mnie na górze... A teraz patrzę taka krecha!!!!!
Jak oceniacie będzie blizna? Czy się zadrapalam 🤔😳
IMG_20200205_1544423.jpg
 
Ja wczoraj kupiłam wózek i jestem bardzo zadowolona, lekki, zwinny i ładny Cosatto. Tylko nie mogę dołączyć zdjęcia, bo chciałam wam pokazać 😣 A co do płci dziecka, to u mnie wszyscy liczyli na to, że będzie chłopiec, no bo przecież za 3 razem musi się udać...ale ja od początku wiedziałam, że będzie dziewczynka i jest 😍 Tak czy inaczej cieszę się, że dziewczynka ale i jakby był chłopiec też by było dobrze 😃
U nas to moja reakcja zaskoczyła mojego męża..... Mam już córkę i syna, tym razem mimo iż od początku gromadziłam wyprawkę dla każdej z płci to w głębi duszy liczyłam na dziewczynkę, na prenatalnych połówkowych od razu pierwsze pokazały się jajka a ja w ryk....
Po dwóch dniach mi przeszło, mąż się cieszy baaaardzo że będzie lobuziak...
 
reklama
A co do wózka w sumie jaki bym nie miała i tak mam lipe w kamienicy na 3 pietrze bez windy ;/ Nie pomyśleliśmy wcześniej z mężem i nasz wózek baby lux waży chyba z 14 kg 😱 liczę na szybką zmianę na spacerowke, a jak na szybko będę chciala wyjść z psem to dziecko chwile w foteliku pojeździ.
A może chociaż dól (stelarz)mogłabyś trzymać na dole ? Wtedy szlabys tylko z gondolą
Współczuję Ci kochana bo wiem że się narobisz z tym chodzeniem
..... No ale!!!! Ja zawsze w takich chwilach pocieszam się sytuacja naszych mam czy babć, które miały jeszcze trudniej 😉
 
Do góry