reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

ZUS to największy złodziej, oddajesz tyle kasy a dostajesz małe piwo...
Tak jak masz umowę do końca lipca to Dodzie do jej rozwiązania ale Zus będzie płacił macierzyńskie, będziesz mieć ubezpieczenie do samego końca...
@Martynka90 Wg mnie są banki które wezmą również Twój dochód do zdolności kredytowej. warto spotkać się z brokerem kredytowym i po prostu poszukać najlepszej oferty na rynku wśród banków które akceptują taka sytuację.
Link do: Czy kobieta w trakcie ciąży lub na urlopie macierzyńskim ma szansę na kredyt?
 
Ostatnia edycja:
reklama
@Martynka90 Wg mnie są banki które wezmą również Twój dochód do zdolności kredytowej. warto spotkać się z brokerem kredytowym i po prostu poszukać najlepszej oferty na rynku wśród banków które akceptują taka sytuację.
Link do: Czy kobieta w trakcie ciąży lub na urlopie macierzyńskim ma szansę na kredyt?
Ja pracuje(teraz l4) w jednym z banków i u nas zasiłek macierzyński nie był przeszkodą, gdyż podpisywało się oświadczenie, że po jego zakończeniu wracasz do pracy. Z tym, że zajmowałam się typowo indywidualnymi a nie hipoteką, ale spoko są jakieś myki...
 
Wiecie dziewczyny, i tak zamierzam wracać do pracy jak skonczy się ten urlop, ale wolę jednak być pewna, że mam tą umowę, a czasami zdarza się coś nieprzewidziane. Mam nadzieję, że jednak wszystko będzie okej ;)
 
Dziewczyny a ja prowadzę działalność gospodarczą i w zeszłym roku przeszłam na ten cholerny mały ZUS😣 Konsekwencje są takie, że nie mogę iść na zwolnienie, bo składkę i tak muszę opłacać, myślałam zamknąć firmę i iść na zasiłek na czas ciąży ale też mi się nie należy, bo jestem na małym zusie 😣 Muszę więc prowadzić firmę aż do porodu, dopiero zamknąć i przejść na kosiniakowe, bo tylko to mi się należy po 12 latach prowadzenia firmy i tylu pieniądzach wywalonych w ZUS.
 
Dziewczyny, jest taka położna na Instagram (pracuje w szpitalu na Starynkiewicza w Warszawie) która od jutra przez bodajże dwa tygodnie będzie publikować różne ciekawostki zwiazane z noworodkami.... Może zerknijcie, pewnie będzie można wyłapać fajne rzeczy tam
@polozna_kasia Katarzyna Płaza-Piekarzewska
 
Dziewczyny a ja prowadzę działalność gospodarczą i w zeszłym roku przeszłam na ten cholerny mały ZUS😣 Konsekwencje są takie, że nie mogę iść na zwolnienie, bo składkę i tak muszę opłacać, myślałam zamknąć firmę i iść na zasiłek na czas ciąży ale też mi się nie należy, bo jestem na małym zusie 😣 Muszę więc prowadzić firmę aż do porodu, dopiero zamknąć i przejść na kosiniakowe, bo tylko to mi się należy po 12 latach prowadzenia firmy i tylu pieniądzach wywalonych w ZUS.
Przepraszam, jako przedsiębiorca pewnie jesteś bardziej na bieżąco...
Ale jesteś w 100% pewna że nie możesz iść na L4? Oplacajac mały ZUS odprowadza się przeciez też składkę chorobową... Oczywiście niską ale jest. Składka ta jest dobrowolna (nie masz obowiązku jej płacić). Okres karencji w przypadku zwolnienia lekarskiego 90 dni a w przypadku zasiłku macierzyńskiego -przysługuje od razu.
Więc jeżeli opłacalas do tej pory skl chorobowa to wg mojej wiedzy spokojnie możesz iść na L4 ( zasiłek oczywiście mizerny!). No i chyba wtedy jednocześnie przysługuje ci prawo do obniżenia podstawy wymiaru składek (proporcjonalnie w każdym miesiącu do dni niezdolności do pracy). Wiem że z tej zasady są wykluczone osoby opłacające składki powyżej minimalnej.... A jak jest w przypadku tego małego zusu?
 
Dziewczyny a ja prowadzę działalność gospodarczą i w zeszłym roku przeszłam na ten cholerny mały ZUS😣 Konsekwencje są takie, że nie mogę iść na zwolnienie, bo składkę i tak muszę opłacać, myślałam zamknąć firmę i iść na zasiłek na czas ciąży ale też mi się nie należy, bo jestem na małym zusie 😣 Muszę więc prowadzić firmę aż do porodu, dopiero zamknąć i przejść na kosiniakowe, bo tylko to mi się należy po 12 latach prowadzenia firmy i tylu pieniądzach wywalonych w ZUS.
Ojej, to masakra. Współczuję Ci😞 niestety nie pomogę w tej kwestii, bo nie znam się nic a nic na tym :/ ale właśnie, płać, płać i ***** z tego miej :/
 
No właśnie jak mi wyliczyła Pani w zusie to dostawała bym ok 460 zł a składkę zdrowotną 362 musiałabym i tak płacić, więc te kosiniakowe najrozsądniejsze
 
reklama
Witam zwracam się z pytaniem do was dziewczyny :) czy moaleyscie już robione ktg, ja dziś byłam na takim i tętno mojej małej szalalo jak nie wiem raz było 140 A za 5 minut 189... czy mam się martwić. Dodam że jestem w 37 tyg ciąży moja ginekolog nie jest zachwycona tym zapisem ktg. Pozdrawiam
 
Do góry