reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

A może ogólnie tak tyjesz w ciąży, jedna dziewczyna przez całą ciążę przytyje z 5 kg, inna z 25 ;/ i to raczej często się słyszy. Ja jak miałam taki apetyt na cokolwiek w 2 trymestrze, bo przestałam wymiotować itp, jak się rzuciłam na jedzenie to przytyłam w miesiącu z 5 kg ;/ teraz już tak szybko nie tyję. Jeżeli niepokoi Cię przysrost masy idź do rodzinnego, powinien dać Ci skierowanie albo na krzywą cukrową jeszcze raz albo do diabetologa, w ciąży się nie czeka długo, a i mi rodzinny sam chciał dać glukometr, ale powiedziałam, ze nie bede sie kłuć, bo mdleje. Na szczescie te "szybkie" nakłuwacze nie bolą.

Chyba nie mam zaleceń na diabetologa- zrobiłam dziś cukier na czco - wyszedł 80.

Ogólnie ja już po wizycie, mały wazy 1850g. (32tc+4) wymiarowo ciut większy ale podobno bez tragedi..
także cieszę się ze z Małym wszystko Oki, a moja waga No cóż... chyba tak musi być ... Może faktycznie poprostu taka moja natura. 🤷‍♀️spróbuje teraz jeszcze bardziej pilnować tego co jem i ile kcal dziennie. Mzoe się zatrzyma trochę :)

Dziewczyny wszystkiego najlepszego 🥰 ja w lutym kończę 28. To tez moja pierwsza ciąża o takim stażu. Myśle ze co do wieku i pierwszego dziecka- każdy z nas jest gotowy w innym czasie. Dużo to zależy od sytuacji materialnej, od tego czym się człowiek aktualnie zajmuje, jakie ma plany. Ważne żeby być szczęśliwym z samym sobą. Ja np chciałam mieć dzieci po studiach bo jienwyobrazalam sobie macierzyństwa nie mając stabilnej pracy - Mimo ze z mężem jesteśmy już ze sobą 9lat. Jesteśmy rocznikowo tak samo, skończyliśmy studia , wzięliśmy ślub i mieliśmy w planach dziecko. Niestety pierwsza ciąża zakończyła się poronieniem na koniec I trymestru. Do tego miałam zasniad. Wiec musieliśmy odczekać chwile aż się wszystko ustabilizuje .... wiec nasza dzidzia jest trochę później niż planowaliśmy, ale w sumie nawet to okropne poronienie mam wrażenie ze bardzo dużo w życiu mnie nauczyło i przestawiło moje priorytety... na te właściwsze :)


A co do kocykow i kombinezonów. Ja mam termin na 27 marca . kupiłam na wyprzedaży w smyku taki kombinezon poalrkowy z futerkiem w srodku . Do gondoli mam taka kołderkę z bawełny waflekowej i z drugiej strony bawełna pościelowa a między nimi cienka ocieplina. I wiadomo jest jeszcze pokrowiec od gondoli. Myśle ze nawet jeśli będzie zimniej na koniec marca to to wystarczy. Do fotelika bede mieć taki otulacz niezbyt gruby i planuje wozić małego bez kombinezonu. Mam kupiona taka bluze dwustronna (wiec jest ciut grubsza) i spodnie. Wiec w razie co założę to na pajacyk i ewentualnie jeszcze czymś przykryje, choćby kołderka z gondoli. Nie kupywalam jakiś grubych śpiworkow bo liczę na ładna pogodę a ewentualnie bede przykrywać kilkoma rzeczami :)
 
reklama
Dziewczyny, powiedzcie mi czy kupujecie dla maluchów jakieś śpiworki/ kocyki coś ala beciki do wózka czy fotelika? Ja na allegro widziałam nawet niedrogo ale część ma 90 cm. Nie wiem czy to za dużo jak do głębokiego wózka? I czy to w ogóle bedzie potrzebne? Widzialam tez takie jakby kocyki do fotelika, ale nie wiem czy to jest potrzebne na wiosnę. A czy któraś mama urodziła dziecko na wiosnę/ jesień i powie co tak naprawdę się przydało? Niby od marca to do lata idzie, ale czasem może być taka średnia pogoda aż do czerwca a mogą przyjść upały, wtedy śpiworki sie nir przydadzą. Sama nie wiem co kupic dlatego pytam o Wasze zdanie ;)
 
Mam termin na początek marca i mam kombinezon z h&m i nie chce już kupować dodatkowego do gondoli, ale nie wiem jeszcze sama;) bo pewnie na Wielkanoc spadnie śnieg…
 

Załączniki

  • 9A1CC036-DFDA-4DB5-A579-BA6AE717E538.png
    9A1CC036-DFDA-4DB5-A579-BA6AE717E538.png
    288,2 KB · Wyświetleń: 56
Mi się te kubełkowe bardzo nie podobały, ale czytałam gdzieś artykuł, ze to niby bardzo zdrowe dla kręgosłupa Dzieci i się w końcu przekonałam, bo koniecznie chciałam wyższy wózek, żeby się nie schylać w pół i nie było dużego wyboru (aż dwa :), a w razie czego jak naprawdę będzie mi nie pasować, to widziałam, ze same spacerówki można dostać w dobrej jakości i rozsądnej cenie.
 
Mi się te kubełkowe bardzo nie podobały, ale czytałam gdzieś artykuł, ze to niby bardzo zdrowe dla kręgosłupa Dzieci i się w końcu przekonałam, bo koniecznie chciałam wyższy wózek, żeby się nie schylać w pół i nie było dużego wyboru (aż dwa :), a w razie czego jak naprawdę będzie mi nie pasować, to widziałam, ze same spacerówki można dostać w dobrej jakości i rozsądnej cenie.
No właśnie obecnie trwa dyskusja w tym temacie.
W przypadku kubełkowego na pewno dziecko nie ma możliwości położenia się na boku (już starsze)
Poza tym ja widzę jeszcze taki minus, że w przypadku kubełkowego spacerówka szybciej się kończy - jest znacznie krótsza na nogi dziecka siedzącego.
Celowo chce kupić malutki wózek, bo nie chce juz później nic kupować. Mnie w wozkach zawsze denerwują gabaryty i waga. Więc chce kupić najlżejszy na rynku
Poza tym - ja mam założenie, że dziecko krótko woże wózkiem ;)
 
Ja płaczliwa nie, ale wszystko wyprowadza mnie z równowagi . W sekundzie się denerwuje 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
O rany myslalammze tylko ja tak mam. Jak dobrze słyszeć ze nie 🙈 ja mam teraz mega krótki lont - w zeszłym tygodniu z równowagi wyprowadziła mnie bibliotekarka 😅 a dziś pan w Decathlonie 😱 ogólnie denerwuje mnie jak ludzie robią coś powoli 🙈🙈 jak żyć?😅
 
A jak tam dzisiaj dziewczyny ?
Ja coś bez szału - żołądek mnie boli , mdli mnie , kręci się w głowie .
Nie wiem czy pogoda czy ciśnienie czy może ciąża [emoji3][emoji3][emoji3]
 
reklama
A jak tam dzisiaj dziewczyny ?
Ja coś bez szału - żołądek mnie boli , mdli mnie , kręci się w głowie .
Nie wiem czy pogoda czy ciśnienie czy może ciąża [emoji3][emoji3][emoji3]
U mnie dziś lepiej niż wczoraj. Byłam w Lidlu, bo mają tam dużo tanich ubranek dla niemowląt. Zrobiłam sobie krótki spacerek 2,5 km. Natomiast wczoraj czułam się wzdęta do granic możliwości i trudno mi było oddychać. Taka przeplatanka raz lepiej raz gorzej.
 
Do góry