reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Hello
Dziecko wykarmic musisz jak to położna przy moim pierwszym mi powiedziała.
Jest pani ssakiem!? Ja na to oczywiście ze jestem. To jak na ssaka przystało żeby miała pani paść na pysk to dziecko ma dostać to co musi.
Czytałam tylko o tym ze przez "głodzenie" się do mleka są wprowadzane jakieś niezbyt zdrowe tłuszcze z tych naszych właśnie zapasów.
Ja mojego syna karmiłam ponad rok i był cycem do potęgi. Przy piersi potrafił spędzać całość dnia. A ja jadłam jadłam może nie dużo ale jadłam dobrze. Młody przybieral bardzo ładnie ja za to chudlam w piorunującym tempie. Teraz młoda przy cycu jest max 15 min jeśli chodzi o jedzenie bo później Zaczyna się robienie z piersi smoka.
Z uwagi iż teraz nie zawsze mam czas dobrze dopilnować swojej diety biorę dalej witaminy mając nadzieję że unikbe niedoborów. Bo małej żeby wyrosną a mnie mogą wypaść [emoji23]

Co do mm żebym miała ja cale dnie karmić to nie dałabym jej mm.
Moja Sandra dostała i nie dało się jej już tej butli dUennie zabrać. A dostała bo położna stwierdziła że ma ziltaczke i ze na moim jej nie zejdzie i ze raz dziennie butla sztucznego. I poszło... 4mc moje dziecko kompletnie zrezygnowała z piersi.

A my ciężka Noc mieliśmy niby nie budziła się na niewiadomo ile ale bardzo niespokojnie spala.

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jak dziecko ciągnie to pokarmu robi się coraz więcej. Jak jadł to aż mu po brodzie cieklo dlatego myślałam że się najada a tu dupa mleko go nie trzymało.
Z czasem ten pokarm się zmienia. Ja karmilam pierwszy tydzień 24h/dobę tak mi się przynajmniej wydawało.
Później co 3-4h. A teraz 1.5-2h to co chude mleko mam teraz? Można nazywać jak się chce ale dziecko to nie tucznik a mleko takie jakie masz na pewno będzie najlepsze dla twojego dziecka.
Dzieci rosną a na początku nie potrzebują tyle pokarmu co później. One same ssac dostarczają sygnał do twojego ciała ile pokarmu potrzebują. Dając 2x mm ten sygnał nie jest 2x wysyłany. I twoje ciało wyprodukuje mniej o te 2x tego mleka. A jak dziecko wyślę to znaczy że potrzebuję i później masz mniej pokarmu o te 2x.
Dlatego tak ważne jest żeby dostawiac malucha do cycka a nie dawać butle. Bo butla nie spowoduje że tobie mleko się wyprodukuje a ssanie tak.
Iskierka jak chcesz karmić to nie ma rady. I nie daj sobie wmowic że coś jest nie tak z twoim pokarmem bo twój synek lepszego nie dostanie ![emoji6]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tak samo przysypialam. Tym bardziej że on spał czasami z 5-6 godzin. Do tego mało jadłam i dużo piłam a mleko chudziutkie.
Mam jeść. Gdy karmie zaczynać od piersi a później mleko mm i patrzeć ile zje tego mleka. Gdy pokarm się wzbogaci powinien pić coraz mniej mm.

Iskierka on moze po prostu za duzo spi i przez to za mało je. Ma żółtaczkę? Może mu za ciepło i stąd ta senność. Musisz go karmic 8-12 razy dziennie. Jak masz duzo pokarmu to super, w takim razie nie rezygnuj z kp. Ja bym walczyła. Też mało jem bo czasu jakoś brakuje. Ewka rośnie. Je najpóźniej co 3 godz, jezeli trzeba to ja budzę,
 
No ma jeszcze żółtaczke. Dużo śpi w nocy dlatego ja go nie budziłam co spowodowało to że mniej zjadł bo tylko raz w nocy. Więc nie ma się co dziwić że waga spadła. A ja tak bardzo chciałam karmic go sama piersią że siedziałam cały dzień z cycem a zapomniałam że mam jeść i to zdrowo. Ale powiem wam że teraz już jak zaczęłam regularnie jesc to maly coraz mniej tego mleka mm wypija więc mam jescze nadzieję że będzie ok. Po prostu jescze muszę sine dużo nauczyć i do informować bo to dopiero tydzień a przy pierwszym dziecku to człowiek na błędach się uczy. Dobrze ze są te położne i pomagają bo tak to bym dalej z tym cycem leżała a maly nie dość że by był głodny to jeszcze by płakał ciągle. Aż się źle czuje jak pomyślę.
 
Dokładnie..
Niestety karmienie piersią nie jest usłane płatkami róż są wzloty i upadki ale nie ma jak dla mnie nic piękniejszego i lepszego dla dziecka.
Mnie wizja siedzenia z butla w buzi Milli zamiast mojej piersi przerazala.
Są takie momenty gdzie dziecko dosysa się bardzo często do piersi, zauważyłam to już w trzech moich przypadkach. Wtedy Też mam wrażenie ze wysysa Mi więcej mleka bo piersi wydają się puste. Myślę że może to być "zwiększenie" zapotrzebowania i tak dziecko pobudza nam ta laktacje.
Moja koleżanka usłyszała taka bajkę od lekarki ze jej mleko jest niewartościowe dlatego dziecko się nie najada. Tylko skąd ona to wie? Wzięła mleko do badania? Nie.. No ale moje koleżanka odstawiła mleko swoje i zaczęła dawać sklepowe "dla dobra" dziecka. Zalowala tego bardzo jak przy drugim dziecku się uparla i siedziała z mala przy cycu non stop bo też jak jej starsza ciągle jadła. Jednak jak mała skończyła jakieś dwa MC wszystko się unormowalo ogólnie chyba już wcześniej zaczęła na dłużej odstawac od cycka. Pewnie jakby posłuchała znowu rady lekarki by zaprzestała karmienia a tak mała na jej mleczku do roku była i niezła z niej kluseczka i niby od niewartościowego mleka?

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No ma jeszcze żółtaczke. Dużo śpi w nocy dlatego ja go nie budziłam co spowodowało to że mniej zjadł bo tylko raz w nocy. Więc nie ma się co dziwić że waga spadła. A ja tak bardzo chciałam karmic go sama piersią że siedziałam cały dzień z cycem a zapomniałam że mam jeść i to zdrowo. Ale powiem wam że teraz już jak zaczęłam regularnie jesc to maly coraz mniej tego mleka mm wypija więc mam jescze nadzieję że będzie ok. Po prostu jescze muszę sine dużo nauczyć i do informować bo to dopiero tydzień a przy pierwszym dziecku to człowiek na błędach się uczy. Dobrze ze są te położne i pomagają bo tak to bym dalej z tym cycem leżała a maly nie dość że by był głodny to jeszcze by płakał ciągle. Aż się źle czuje jak pomyślę.
Żółtaczka sprawia że dziecko jest senne. Pozwalaj mu spac najdluzej 3 godz i za kazdym razem jaksie budzi to przystawiaj do cyca. Jak jest niespokojny to tez cyc. Jak się nie chce wybudzic to rozbierz go do pieluszki. Malutkie dziecko musi ciągle jesc. W nocy też. Raz to za mało. Jedno nocne karmienie to dopiero od 6 tygodnia.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Iskierka jak ma żółtaczkę to bezwzględnie co 3h musisz budzić ma karmienie. A mleko lecące po brodzie może oznaczać, że go nie łyka a nie, że zjada tak dużo, że się ulewa. Może masz nawał i nie nadąża z łykaniem bo duże ciśnienie i ciężko prawidłowo złapać nabrzmiała pierś. Jeśli tak to ściągaj ciut przed przystawieniem i jak już musisz butle dawać to ze swoim skoro masz pokarm. A że Ty o siebie musisz dbać to bezdyskusyjne. Ale nie daj sobie wmówiç, że z Twoim mlekiem coś nie tak i mm lepsze. Mieszanka to zawsze zastępnik i daleko jej do wartości Twojego mleka.
 
Hej dziewczyny ☺

Przepraszam ze tak sie do Was wcinam jestem majowa mama i od kilku dni a wprawdzie od poniedzialku mam pewien problem.

W poniedzialek bylam na Warsztatach mamo to ja posiedzialam na krzesle prawie 4 godz i od tamtej pory nie moge chodzic boli mnie dol brzucha i kosc lonowa pachwiny i martwi mnie to zastanawiam die czy to od nasiedzenia czy cos innego np czy nie zblizajacy sie porod.

Gratulacje wszystkim rozwiazanym juz mamom ☺
 
Iskierka nie mozesz tak rzadko karmic malucha. W nocy max przerwy to 4h. Musisz niestety go budzic i regularnie karmic. To musi byc czeste karmienie bo obawiam sie ze mleko moze Ci zaniknac!
Iskierka jak masz duzo mleka to karm na lezaco - kladzuesz maluszka lezaco na Twoim brzuszku i on ssie cyca. Tak polozna mi mowila.
Polozna tez mowila ze nawet jak masz malo mleka to nalezy przystawiac i przystawiac to produkcja ruszy a maly zawsze cos tam sie napije. Przy karmieniu mozesz zdjac czapke, glaskac po glowie pleckach, dmuchac w buzke (jak nie jestes przeziebiona) i w samym ubranku (od ciepla zasypia) nie pozwalaj mu zasnac.

Ja nadal mam bolace cycki przez ok 40 minut po karmieniu. Boli bardzo... jak skurcze porodowe na szczescie przechodzi..
Moja mała w nocy je co ok 3h a w dzien czasem co godzine... czasem co dwie... czesto wypija mleko z obu piersi i wtedy bola mnie dwie na raz :(
Podobno to ma sie uspokoic jak laktacja sie unormuje.
Na bolace sutki polecam Lano masc ziaja.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Asia333 majowa :)
Na moje oko to nie ma nic wspolnego z porodem raczej przygotowywanie sie kosci/ miesni do porodu. Moze to byc tez przez to ze dlugo tak siedzialas...
Ps. Skurcze rozwierajace to taki bol jak przed okresem tylko mocniejszy a skurcze parte to jakbys miala taki bol brzucha/jelit jak na biegunke tylko tez jest mocniejszy :)
 
Do góry