reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

reklama
Żółtaczka sprawia że dziecko jest senne. Pozwalaj mu spac najdluzej 3 godz i za kazdym razem jaksie budzi to przystawiaj do cyca. Jak jest niespokojny to tez cyc. Jak się nie chce wybudzic to rozbierz go do pieluszki. Malutkie dziecko musi ciągle jesc. W nocy też. Raz to za mało. Jedno nocne karmienie to dopiero od 6 tygodnia.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Teraz już to wiem. A wcześniej myślałam że jak się nie budzi to nie jest głodny i pozwoliłam mu spać i dlatego waga spadła. Teraz je co 2-3 godziny a tego mleka mm to tylko na dojedzenie. Dużo nie wypija jakoś 10-30ml ale najczęściej 20ml. Położna mówiła że jak już się unormuje to mm nie będzie potrzebne.
 
Teraz już to wiem. A wcześniej myślałam że jak się nie budzi to nie jest głodny i pozwoliłam mu spać i dlatego waga spadła. Teraz je co 2-3 godziny a tego mleka mm to tylko na dojedzenie. Dużo nie wypija jakoś 10-30ml ale najczęściej 20ml. Położna mówiła że jak już się unormuje to mm nie będzie potrzebne.
niespecjalnie się unormuje bo twoje piersi za każdym razem będą te 20ml produkować mniej bo zamiast przystawiac po raz kolejny ssaka aby pobudzić dalszą produkcje to ty zaladujdsz butelke. Pamiętaj że zapotrzebowanie dziecka rośnie i teraz to jest 20ml a za ryzykiem już może być 40ml
 
Iskierka oby się unormowalo i było okey ja mam złe doświadczenia z "dokarmianiem". Ale to też zależy od dziecka...

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
No ja też nie chciałam. Ale długo pokarmu nie miałam a jak już dostałam to taki slabiutki że też musiałam dawac. Mały ma dopiero tydzień więc mam nadzieję że mam jescze szansę. Tym bardziej że on lubi ssać pierś.
 
niespecjalnie się unormuje bo twoje piersi za każdym razem będą te 20ml produkować mniej bo zamiast przystawiac po raz kolejny ssaka aby pobudzić dalszą produkcje to ty zaladujdsz butelke. Pamiętaj że zapotrzebowanie dziecka rośnie i teraz to jest 20ml a za ryzykiem już może być 40ml
Nie ładuje jej bo chce tylko dlatego że mam takie zalecenia. Nie dawałam mu butli prawie trzy dni i był non stop tylko przy cycu. Można powiedzieć że nawet się od niego nie odrywal a waga i tak spadła. Do tego płakał. To co mam glodzic dzieciaka.
 
To jak lubi ja bym nie dawała mu tego mleka modyf, może być tak że co 10min będzie przy piersi ale dzięki temu pobudzi produkcję mleka.
Moja właśnie z tygodnia na tydzień więcej mm potrzebowała a w końcu nie chciała wcale cycka bo wygodniej jej z butli było chyba no i na dłużej starczyło.
Dlatego teraz bym za nic mojej nie dokarmiala no chyba ze mleko by mi zaniklo to inna bajka.
W każdym razie trzymam kciuki Iskierko.

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No ja też nie chciałam. Ale długo pokarmu nie miałam a jak już dostałam to taki slabiutki że też musiałam dawac. Mały ma dopiero tydzień więc mam nadzieję że mam jescze szansę. Tym bardziej że on lubi ssać pierś.
iskierka po pierwsza to żaden doradca laktacyjny nie powiedzialby ci takich głupot o niewartościowym pokarmie tylko co najwyżej pseudo polozna laktacja a po drugie przestań sobie wmawiać że masz słaby/ niewartościowy/ chudy pokarm bo taki nie istnieje. Przystawialas dziecko za rzadko, pokarm uciekał bokiem czyli dziecko źle ssalo i dodatkowo pewnie ci zasypialo przy piersi przez co tylko sobie ciumkalo a nie efektywnie jadlo. Rozumiem że to pierwsze dziecko i jesteś w tym zielona dlatego pytaj pytaj i jeszcze raz pytaj bo któraś zawsze ci tu pomoże bo widać że kilka mam jest bardzo dobrze doinformowanych
 
Iskierko on ewidentnie nie przybieral bo w nocy nie jadł, statystycznie na pewno z 2-3 karmienia mu uciekaly. Moja jak idzie spać 20-21 to o 23 ma już pierwsza pobudke później w nocy jakoś nie patrzę wtedy na zegarek następna o 4 a później zależy ale jakoś po 7 czasem już wstaje a czasem jeszcze śpi do 8-9 i jak wstaje tez cycka. Wiec jak on ci ten czas przesypial zobacz ile pokarmu mu uciekło a w dzień tego nie nadrobi. Poza tym kurcze musisz karmić w nocy regularnie dość skoro dziecko śpi bo jak dziecko nie je spada mu poziom glukozy i dziecko jest bardziej senne i to błędne koło. Ratunkiem jest budzik co dwie trzy h w nocy a nie butla z mm.
Tutaj w AT kobita kolo mnie po cc miała problemy z karmieniem siedziała z synem 24/24 przy piersi jakoś złapała dola i poprosiła o mm a położna jej powiedziała ze to jest krok do poddania się. Dziecko szybko się przyzwyczaja do butli.

Ja jako maniak foto, moja królewna z dzisiaj :

1491387231-aaaaaa.jpeg


1491387255-aaaaaa.jpeg


Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Iskierko on ewidentnie nie przybieral bo w nocy nie jadł, statystycznie na pewno z 2-3 karmienia mu uciekaly. Moja jak idzie spać 20-21 to o 23 ma już pierwsza pobudke później w nocy jakoś nie patrzę wtedy na zegarek następna o 4 a później zależy ale jakoś po 7 czasem już wstaje a czasem jeszcze śpi do 8-9 i jak wstaje tez cycka. Wiec jak on ci ten czas przesypial zobacz ile pokarmu mu uciekło a w dzień tego nie nadrobi. Poza tym kurcze musisz karmić w nocy regularnie dość skoro dziecko śpi bo jak dziecko nie je spada mu poziom glukozy i dziecko jest bardziej senne i to błędne koło. Ratunkiem jest budzik co dwie trzy h w nocy a nie butla z mm.
Tutaj w AT kobita kolo mnie po cc miała problemy z karmieniem siedziała z synem 24/24 przy piersi jakoś złapała dola i poprosiła o mm a położna jej powiedziała ze to jest krok do poddania się. Dziecko szybko się przyzwyczaja do butli.

Ja jako maniak foto, moja królewna z dzisiaj :

1491387231-aaaaaa.jpeg


1491387255-aaaaaa.jpeg


Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
No dokładnie. Jak już wcześniej napisałam że nie wiedziałam że mam go budzić tylko czekałam aż sam zechce a to był błąd. A co do ciumciania to też się zgadzam. Chociaż go budzę to i tak zaraz zasypia znów i ciumcia. Budzę go znów a on chwila i odlatuje. I co zrobić.
 
Do góry