reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

I poprawia Ci się wynik? I nie masz po nim dolegliwości żołądkowych?
Biorę od wczoraj [emoji3] napewno się poprawia [emoji16] chyba [emoji39] jak nie to inny lek ewentualnie zastrzyki . pije dużo soków zielonych. Ja np prawie mięsa nie jem więc pcham ile mogę żelaza. A biorę szelazo sr 2x po 1 tabl. Narazie poza zgagą jest ok [emoji16]

Napisane na Lenovo A5500-H w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Biorę od wczoraj [emoji3] napewno się poprawia [emoji16] chyba [emoji39] jak nie to inny lek ewentualnie zastrzyki . pije dużo soków zielonych. Ja np prawie mięsa nie jem więc pcham ile mogę żelaza. A biorę szelazo sr 2x po 1 tabl. Narazie poza zgagą jest ok [emoji16]

Napisane na Lenovo A5500-H w aplikacji Forum BabyBoom

Mi szelazo nie pomagało..
Biore na noc 2x tardyferon i rano 2x szelazo i zaczęłam jeść więcej mięsa bo nie miałam na nie apetytu ale wciskam w siebie, bo te żelazo z warzyw ponoć w ogóle się nie wchłania :(
I żołądek boli + zaparcia :/

Ajj mam ciążę w full pakiecie :p anemia, objawy rwy kulszowej miałam i teraz ta skrócona szyjka :p
 
Cześć dziewczyny!
Jestem w 23 tc+5 dni i dziś u gin. dowiedziałam się, że mam nisko umiejscowione łożysko a odległość od macicy to 1,5cm. Lekarz nie chciał za bardzo się rozwodzić nad tematem. Mówił tylko żeby się nie martwić bo raczej samo się podniesie. Po powrocie do domu sprawdziłam co to znaczy i jestem przerażona. Wszędzie czytam, że do 20 tc to zwykle się normuje ale nigdzie nie mogę znaleźć co robić jak jest się po 20 tc Czy któraś z Was ma lub miała podobny problem? Co mogę zrobić żeby łożysko się podniosło? A może czegoś nie robić? Jak dotąd nie miałam żadnych problemów z ciążą. To moja pierwsza a córcia jest malutka (420g). Następną wizytę mam za 3 tyg. i chyba zwariuję do tego czasu. Będę wdzięczna za pomoc.


Ja po wczorajszym połówkowym., już wiem co z tym łożyskiem. Do ok. 21tc miałam łożysko z przodu nisko. Zalecenia były leżeć, nie dźwigać, oczywiście współżycie odpada. Dodatkowo lekarz zalecił spanie na lewym boku i czekać do 24 tc. Wczoraj na prenatalnym dowiedziałam się że łożysko się podniosło. Jest nadal na przedniej ścianie jednak wysoko. Nuluska też fajnie opisała różnice między łożyskiem na przedniej ścianie a przodującym. To duża różnica.
Jeśli będziesz się oszczędzać i nie masz objawów typu plamienia, krwawienia, twardnienie lub bóle brzucha, nie musisz się martwić. Łożysko jest ruchome i może zmienić się jeszcze nie raz. obserwuj się i nie denerwuj.
Piszę to JA - największa panikara na forum :) :) :)
 
Aga, Agusia ja codziennie wstaje o 6. Wybieram dzieci do szkoły i przedszkola i na 8 śmigam do pracy.
Aga współczuję leżenia, a jeszcze pewnie stresujesz się wykańczanie mieszkania i wyprawka. Mój M wymyślił remont domu i mnie tym stresuje bo na wszystko na czas i znając życie w domu będzie bałagan, remont nie skończony a ja będę szła do porodu.
Ewciik polowkowe Tak samo wygląda jak prenaralne też bada się dokładnie wszystkie narządy itp.
 
Ostatnia edycja:
aga6 pisze:
Do kiedy masz zamiar pracować?;> ja od 10 tyg na zwolnieniu przez te moje dolegliwości.
Generalnie w planach było pracować do końca roku o ile pogoda w grudniu będzie znośna. Jakby były śnieżyce, mrozy, ślizgawice, itp, to bym wcześniej odpuściła dla bezpieczeństwa, ponieważ do pracy dojeżdżam komunikacją miejską. Ale ostatnimi czasy czuję się jakoś coraz słabsza, trudniej mi się oddycha jak dłużej idę, więc nie wiem, czy nie odpuszczę sobie wcześniej.
 
Mi szelazo nie pomagało..
Biore na noc 2x tardyferon i rano 2x szelazo i zaczęłam jeść więcej mięsa bo nie miałam na nie apetytu ale wciskam w siebie, bo te żelazo z warzyw ponoć w ogóle się nie wchłania :(
I żołądek boli + zaparcia :/

Ajj mam ciążę w full pakiecie [emoji14] anemia, objawy rwy kulszowej miałam i teraz ta skrócona szyjka :p
No a jak jak coś robić to z przytupem [emoji6] wiem że z warzym mało się wchłania ale poza kurczakiem i wędliną nie zjem mięsa [emoji27]

Napisane na Lenovo A5500-H w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jolka mi się nie spieszy jeszcze do marca. Cieszę się z przespanych nocy i odrobiny wolności. Potem będzie hardcore z trójką dzieci ;-)
Anik kurczę to niebezpiecznie u Ciebie
A od zawsze masz problemy z sercem czy w ciąży Ci się coś uaktywnilo?
Na antenie polecam sok z buraków. Taką kiszonke się robi. Poza tym zielone warzywa. Ja tym ratowalam się z synem w ciąży bo mięso mi nie wchodziło.i po miesiącu hemoglobina idealna była.
 
Aga, Agusia ja codziennie wstaje o 6. Wybieram dzieci do szkoły i przedszkola i na 8 śmigam do pracy.
Aga współczuję leżenia, a jeszcze pewnie stresujesz się wykańczanie mieszkania i wyprawka. Mój M wymyślił remont domu i mnie tym stresuje bo na wszystko na czas i znając życie w domu będzie bałagan, remont nie skończony a ja będę szła do porodu.
Ewciik polowkowe Tak samo wygląda jak prenaralne też bada się dokładnie wszystkie narządy itp.


Stres jest ale i radość bo w końcu wyniesiemy się na swoje <33

No a jak jak coś robić to z przytupem [emoji6] wiem że z warzym mało się wchłania ale poza kurczakiem i wędliną nie zjem mięsa [emoji27]

Napisane na Lenovo A5500-H w aplikacji Forum BabyBoom
No ja tak samo.. kurczak i chuda wędlina, czasem wcisne jakąś duszoną karkówkę ale jedzenie jej to żadna przyjemność dla mnie ;/

Agnieszkaala a podałabyś dokładny przepis jak tą kiszonkę z buraków zrobic?
Moje wyniki nie są najgorsze ale też nic się nie poprawia to może chociaż to by pomogło.
 
Ja tez mam za niską hemogobinę i hematokryt.. walcze z tym i nic. Od samego poczatku ciazy tak mam i biore coraz wiecej zelaza i nic :/ chyba to zelazo mi się nie wchłania po prostu..
ginekolog Tobie jakieś żelazo zalecił? ja wcześniej miałam dobrze, teraz wyszło za mało,może co innego powinnam jeść :/

Paulina nie łam się też mam anemię, to nic strasznego [emoji16][emoji16][emoji16] tylko żelastwo jeść muszę

Napisane na Lenovo A5500-H w aplikacji Forum BabyBoom
czyli te za niskie wartości = anemia? no to mnie pocieszyłyście, że to nic groźnego, bo troszkę się zmartwiłam...

Hematokryt w ciąży jest troszkę niższy i to normalne bo zwiększa się objętość krwi. Więc jak niedużo poniżej normy to się nie stresuj.
no też tak wyczytałam, ale są normy dla ciężarnych niby i mam poniżej, ale może faktycznie nie znacząco 33,8, a hemoglobina 11,3

Ajj mam ciążę w full pakiecie :p anemia, objawy rwy kulszowej miałam i teraz ta skrócona szyjka :p
kurde to ja teraz też anemia + rwa, mam nadzieję, ze szyjka dzisiaj wyjdzie dobra chociaż...
 
reklama
ginekolog Tobie jakieś żelazo zalecił? ja wcześniej miałam dobrze, teraz wyszło za mało,może co innego powinnam jeść :/


czyli te za niskie wartości = anemia? no to mnie pocieszyłyście, że to nic groźnego, bo troszkę się zmartwiłam...


no też tak wyczytałam, ale są normy dla ciężarnych niby i mam poniżej, ale może faktycznie nie znacząco 33,8, a hemoglobina 11,3


kurde to ja teraz też anemia + rwa, mam nadzieję, ze szyjka dzisiaj wyjdzie dobra chociaż...
U mnie się okazało że bóle krzyża promieniujące do nogi mogą być spowodowane skracaniem się szyjki. Oby u Ciebie wszystko było dobrze! No i dostałam tardyferon i szelazo żeby uzupełnić.

P.S: widzicie moje suwaczki? Bo coś poprzestawiałam i już nie wiem :d
 
Do góry