reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

elus- no wlasnie na polozna mowila zeby niczym nie dokarmiac ze laktacja sie unormuje i jesli zachodzi potrzeba to musimy dziecko nawet co godzine przystawiac bo jest za malo mleka i to musi sie unormowac, dlatego nie mamy podawac nawet wody w upaly bo cycus wystarcza maluszkowi
 
reklama
Ja karmie mlekiem Bebilon. Jak narazie wszystko w porządku, dzidzia dobrze na nie reaguje.
Co do samego karmienia piersią - ja chyba nie dałabym rady wykarmić mojego głodomora. To wiązało by się z siedzeniem z dzieckiem non stop przy piersi, a tego sobie nie wyobrażam ... podziwiam kobiety, które karmią samą piersią - to jednak poświęcenie. Ja do tego studiuję i myślę, że butelka w tym przypadku to dobre rozwiązanie, bo nie jestem/ nie będę w stanie karmić maluszka kiedy będę musiała więcej czasu spędzić poza domem.
 
Jesli chodzi o butelki to ja mam 2
Jedną małą i jedna dużą i myslę że tyle wystarczy :-)
Małą kupiłam z mysla o letnich spacerkach - może będą upały to przyda się aby dać małemu łyka wody

A duża to wiadomo - na mleczko
Moja córcia jak była mała to ściągałam pokarm i dawałam jej na noc w butelce
Czasem mój M wstał w nocy i chociaż raz ją nakarmił, abym mogła jedno nocne karmienie sobie przespać :tak:
A potrafiła wypic ok 180ml - 200ml mleka na raz :-D
 
anzoc ja wiem kochana tak wlasnie popsulam sobie pierwsza laktacje ale nie herbatkami tylko dopajalam mleczkiem z butelki sztucznym jak musialam gdzies wyskoczyc....no i nie wiem czy jest roznica pomiedzy podawaniem odciaganego mleczka i sztucznego bo moja corcia po prostu sie wycwanila i nie chcialo jej sie ciagnac piersi tylko butelke bo szybciej i latwiej lecialo....:cool2:
 
pomnik- ogromne grayulacje kochanie:-);-)

marzena80- dla ciebie tez ogromiaste gratulacje:-D

iwee- dla ciebie podwojne ,, alez ja ci zazdroszcze tych blizniakow:-D sama jestem blizniaczka jednojajowa i liczylam z mezem ze beda blizniaki:-D a tu jeden kubusiek:-D

paula- jeruna ale sliczniusia ta twoja mala,, i jaka slodka.. az by sie chcialo przytulic, filmiki supero,,, no i az lezka mi poleciala... wow wow wow:-D:tak:;-):-)

a jesli mowicie o butelkach to ja mam narazie jedna 150ml z smoczkiem antykolkowym z lovi:) jest bardzo fajna bo stanowi jednoczesnie pojemnik na pokarm:happy2: polecam:happy2:

a jesli chodzi o komoreczke to ja mam nokie 7070
oto ona

Sklep Online Nokia Poland - Telefony | Wszystkie telefony | Nokia 7070 Prism

jest swietna:) i koszt to ok 200zl:)co prawda nie ma aparatu ale jest mi on kompletnie do niczego nie potrzebny:)

a tak z innej beczki w wrezesniu 2008 bylismy w tunezji na naszej podrozy poslubnej i wtedy nie wiedzialam a bylam w 3 tygodniu ciazy i mam pare pioseneczek tunezyjskich przy ktorych maluch sie rusza bardzoo.. podaje wam dwie:

1) Wrzuta.pl - Costi Ionita & Alberto Diamant - Ca la Amsterdam by Roly Alfa wWw.ManeleDeTop.Biz

2)
Wrzuta.pl - Samira Club 2008 Costi Ionita - Mare e lumea

przypomina mi sie cudownie tam bylo..:) :happy2: co noc tance wlasnie do tych piosenek z animatorami:)
 
elus- kochana juz ci mowie, mleczko mamy jest bardziej wodniste i szybko przelatuje przez maluszka, wiec czesciej jest glodne , po mleku modyfikowanym dziecko czuje sie syte i nawet cala noc moze przespac, wiec dzieciotko zaczelo rozrozniac mleczko i nie chcialo cyca.
 
Moja córcia tez była leniwa i juz nie chciała cycusia ssać tylko wolała butelke, ale ja miałam ze swoją taki problem że w nocy karmiłam ja co 30min. przez 1,5h i nie wytrzymałam zmęcznia (nie potrafie spac w ciągu dnia - za zadne skarby)
MOja corcia traktowała moja piers w nocy jako smoczek :-(
A jak odkadałam ją do łóżeczka to się budziła że chce jeśc i tak całe nocki ....
 
reklama
tikanis - proszę Cię - lato przed nami.. wyjazdy raczej nie wchodzą w rachubę - a Ty nas tutaj Tunezją z rana "zarzynasz":-p;-)
Ja to marzę chociażby o weekendzie nad polskim morzem, hihi (ale tak nawiasem mówiąc to mieliście super wycieczkę no i jaka niespodzianka w trakcie:-))

wypróbuję później działanie tych pioseneczek na Jadźkę, bo póki co leniwie się przeciąga. ale już ładnie za nie dziękuję :-D
 
Do góry