reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Madzia ja mysle ze misza po prostu literowke machnela i mialo byc 12,2 mm, a nie cm. :tak::-)

Pozdrawiam Was wszystkie mamuski, i prosze o trzymanie kciukow o 18:00 ! Mam wizyte i USG i modle sie by znow zobaczyc dwa pieknie bijace serduszka i by okazalo sie ze ten glupi wielgachny krwiaczysko poszedl sobie w sina dal, a przynajmiej zmniejszyl swoje rozmiary...:tak:
 
reklama
Madziu a nie masz może takiej tabelki z normami wielkości zarodka dla poszczególnych tygodni... widziałam że gdzieś wklejałaś normy dla pęcherzyka... ja jakoś nie moge znaleźć norm zarodka albo mało rozgarnięta jestem...:baffled:
 
kasiu zaraz poszukam i wkleje
znalazlam

GS (Gestational Sac) - wymiar pęcherzyka ciążowego
HBD-GS(cm) (czyli zaleznosc miedzy wiekiem ciazy wyrazonym w tygodniach a wielkoscia pecherzyka w cm)

5.0 tydz 1.0 cm (10 mm)
5.5 tydz 1.3 cm (13 mm)
6.0 tydz 1.7 cm (17 mm)
6.5 tydz 2.0 cm (20 mm)
7.0 tydz 2.4 cm (24 mm)
7.5 tydz 2.7 cm (27 mm)
8.0 tydz 3.1 cm (31 mm)
8.5 tydz 3.4 cm (34 mm)
9.0 tydz 3.8 cm (38 mm)
9.5 tydz 4.1 cm (41 mm)
10.0 tydz 4.5 cm (45 mm)

poszperam jeszcze moze znajde na dalsze tygodnie ciazy
 
Ostatnia edycja:
Madziu z wielkością pęcherzyka już powoli ograniam ale co z wielkością zarodka? Nie moge znaleźć wymiarów... gdzies czytalam ze w 4 tyg ma 2 mm ale czy to możliwe??? :baffled::confused: kurde gubie sie totalnie:sorry2:
 
według tego to ma 2 mm w 5 tc
"Pod koniec 5 tygodnia zarodek ma długość 2 mm, jest wielkości pestki jabłka"

Ciąża - Kalendarium ciąży – I trymestr - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl

hmm, to według tego mój jest za mały chyba :szok:
z reszta nie bede o tym myslec na razie :crazy: myslałam ze znajde jakies zestawienie jak rosnie zarodek wg tygodni ale nędza :no:

Madziu co do wagi to jedyne co moge Ci poradzić (sama sprawdziłam) to dieta Montignac... pomaga utrzymać wage, jest zbilansowana wiec można ją raczej stosować w ciąży... Polega na nie łączeniu tłuszczy z węglowodanami... Ja gdy ją stosowałam schudłam całkiem sporo bez głodzenia się a potem stosowałam jej jeszcze lżejsza wersje i utrzymywałam ładnie wage... teraz cóż.... poszłam na całość... i jem totalnie wszystko i w każdych ilościch :zawstydzona/y: i nie moge sie opanowac...
 
reklama
hmm, to według tego mój jest za mały chyba :szok:
z reszta nie bede o tym myslec na razie :crazy: myslałam ze znajde jakies zestawienie jak rosnie zarodek wg tygodni ale nędza :no:

moja droga pamietaj ze tak dokladnie to nie wyliczysz kiedy zaszlas... u mnie na poczatku wszystko bylo malusie
wedlug OM powinnam byc w 6 tc a wedlug usg bylam w 5 tc. a teraz wszystko sie wyrownalo i ma prawidlowo wedlug OM....

Pamietaj ze kalkulatory klamia o tydzien
 
Do góry