reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Dziewczyny, piszę apropos pustych pecherzyków na podstawie własniego doświadczenia. U mnie jeszcze w 7 tygodniu nic nie było widać, oprócz pęcherzyka, też się bardzo martwiłam, a w 8 tygodniu pojawił się zarodek, w dodatku 14 mm i z bijącym serduszkiem. Także głowa do góry!

A ja mam pytanie już o następne usg - ponoć to jedno z ważniejszych, gdzie ogląda się maleństwo pod względem ew. wad genetycznych i nie tylko. Słyszałam ze najlepiej zrobić to badanie w 12 tygodniu, tylko nie wiem czy od ostatniej miesiączki, czy od poczęcia i czy napewno chodzi o 12 tydzień.... Coś może wiecie na ten temat?
 
reklama
Paula! normalnie sie jeszcze bardziej zdenerwowalam po Twoim poscie. W ktorym jestes tygodniu? Jak to roznie ludzi traktuja. Mnie nie dosc, ze lekarz nie zbadal, nie zrobil mi testu... wyslali tylko ten list do szpitala i kazali czekac. List ze szpitala dostalam 11 wrzesnia, ze w nastepnym liscie dostane date wizyty i tak czekam, dalej nic. Wlasnie probowalam dzwonic do szpitala i dowiedzialam sie, ze oni nie robia NIC do 12 tygodnia! Mowie babce, ze ja nie chce USG, ale jakiekolwiek badanie, krew, czy mocz.... a ona na to, ze nic nie robia do 12 tyg. Fajnie,co?
 
Witam wszystkie mamy.
Mam termin na maj/czerwiec jeszcze dokladnie nie wiadomo.
Jestem bardzo zestresowana i zdenerwowana.
Mam do WAs kochane pytanie, chcialabym chodzic do lekarz prywatnie i panstwowo, aby miec robione wyniki darmowo. Myslicie ze badania ginekologiczne w wiekszej ilosci moga zaszkodzic?
pozdarwiam
 
Witam,
mirabella badania napewno będa szkodzić jeżeli będziesz miała plamienia, krwawienia bo wtedy się nasilają, ale wiele dziewczyn robi tak jak Ty wlaśnie, raz prywatnie, raz państwowo, ale pamietaj, że jeżeli ciąża jest bezproblemowa to kolosów nie zaoszczedzisz, standardowe badanie moczu i kwi raz w miesiącu t koszt 16-20 zł, toxo 60 zł, później krzywa cukrowa ?? odczyn Combsa jeśli masz krew (-) 60 zł, państwowo masz tylko trzy usg jak się zapiszesz w odpowiednim momencie w kolejkę, a prywatnie masz co wizytę ( ja co dwa tygodnie)
 
Ja miałam państwowo, w przychodni 5 usg przez całą ciążę, to nie tak mało ;-)
ale teraz chodzę prywatnie,bo na kasę chorych nie ma terminów nawet, zresztą sprzęt lepszy, a tym razem chcę poznać płeć już w ciąży a nie dopiero po urodzeniu
 
Hej mamusie:tak:
Właśnie wróciła ze szpitala z badń i WIDAĆ BYŁO FASOLKE:-D:-D:-D
była tyci tyci i nieźle się chowała :-) ale BYŁA.
Odetchnęłam z ulgą. Lekarz jeszcze nie może stwierdzić czy płód jest zdrowy kazał mi zrobić badania i zgłosić sie za 2 tygodnie na wizyte.
 
Paula! normalnie sie jeszcze bardziej zdenerwowalam po Twoim poscie. W ktorym jestes tygodniu? Jak to roznie ludzi traktuja. Mnie nie dosc, ze lekarz nie zbadal, nie zrobil mi testu... wyslali tylko ten list do szpitala i kazali czekac. List ze szpitala dostalam 11 wrzesnia, ze w nastepnym liscie dostane date wizyty i tak czekam, dalej nic. Wlasnie probowalam dzwonic do szpitala i dowiedzialam sie, ze oni nie robia NIC do 12 tygodnia! Mowie babce, ze ja nie chce USG, ale jakiekolwiek badanie, krew, czy mocz.... a ona na to, ze nic nie robia do 12 tyg. Fajnie,co?


no wlasnie...i o tym i ja pisalam!! jacys debile normalnie!! zeby nawet krwi nie pobrac, tu gdzie ja mieszkam ciaza to dopiero 14 tydz!!! a wczesniej istnieje prawo selekcji naturalnej!!! tak jak pisalas ,gorzej jak sredniowiecze. ale ja cos wymysle, nasciemniam, pojade do szpitala,bo list moge dostac za 8 tyg dopiero!!!!a szpital w mojej miejscowosci nie przyjmje i tak musze jechac do wojewodzkiego,wiec nie mam innego wyjscia,a tym bardziej ze mowilam im jak wygladalo wszystko u mnie wczesniej. pytalam o ewentualne leki podtrzymujace,a oni mi na to : "to istnieja takie????????" !!!!!!!!poprostu szkoda slow!!!
 
reklama
Do góry