reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Paula! Dzieki za rady. Poczekam jeszcze moze z tydzien, jak nic sie nie bedzie dzialo, to pojde jeszcze raz do tej lekarki i sie bede troche konkretniej domagac czegokolwiek :)
 
reklama
Witajcie;-)...po kilku dniach zajrzalam do Was i troszke sie uspokoiłam bo okazuje się ze prawie wszystkie przezywamy to samo.
Moj gin na usg tez widzial tylko pecherzyk twierdzac ze to wczesna ciaża (3 tydzien) a beta wyszla 8300 - kazal przyjsc za 2 tyg. mam nadzieje ze bedzie ok.
Dostałam duphastol :-(
Najgorsze jest to ze on kaze robic wyniki po wizycie i z wynikami do niego za jakis czas i ponowne czekanie na wizyte.
Postanowilam 3 dni przed wizyta sama na wlasna reke zrobić podst. badania i przyjśćz nimi do gin zeby juz nie czekac.

Napiszcie jakie badania procz morfologii i moczu? powtorzyc hcg?
Dzieki
 
monika88 ale czego lekarz nie widzial, serduszka czy pęcherzyka ciązowego?
ja miałam owulację wcześniej od Ciebie i dopiero w niedzielę było widać że dziecko jest, wcześniej nic sam pęcherzyk pusty i lekarz mówił że to zupełnie normalne, bo ciąża wczesna, w 5 tyg był pusty pęcherz i w 6tym też

lekarz powiedział mi tylko,że coś się mu nie podoba z tą cążą, że powinno już być pięknie widać:no: Sama jestę w szoku bo czytałam dużo na necie i w 4 tygodniu naprawde mało co widać.

Koleżanka poleciła mi gina w katowicach dr.Michał Nawrocki przyjmuje na 1-go Maja a pracuje w klinice w katowicach. Zastanawiam się nad wizytą u niego. Może któraś z was słyszała coś o nim

Dzięki za słowa otuchy mam nadzieję że tym razem wszystko będzie ok
 
Madzia, sorki, ale to co piszesz o wypowiedziach lekarzy to jakaś totalna bzdura jest, jakieś wiejskie bezpodstawne zabobony, jesli tak mówi lekarz to chyba znak że powinien przejsc juz dawno na emeryturę, albo trzeba tego lekarza zmienić jak najszybciej. To jak gadanie starszych osób "watroba mnie boli" "to dobrze to znaczy ze jeszcze jest". Żadne ciazowe dolegliwości (typu wymioty, nudności itp) bądż ich brak nie swiadczą o tym ze ciąza rozwija się prawidłowo badz też nie. Poza skrajnymi przypadkami oczywiście czyli krwawienia i bóle brzucha, albo wymioty które mogą doprowadzić do anemii i innych komplikacji. Nie siejmy paniki ze jak któras nie wymiotuje to cos jest zle. Kazdy przechodzi inaczej i życze wszystkim ciezaróweczkom żeby przechodziły ciąże spokojnie, bez dokuczliwych objawów, bo one naprawde potrafia osłabić i pogorszyć samopoczucie. I do wszystkich dziewczyn które narzekaja ze nie wymiotują - naprawde nie ma czego zazdrościc!

madziu, naprawde nie piję do Ciebie, tylko wkurzaja mnie te wszystkie przesady, zabobony, powiedzonka, typu "kobieta w ciazy powinna jesc za dwoje", "słodkie na dziewczynkę" itp. brrr

wiesz to nie mowil moj lekarz tylko ogolnie lekarze ze szpitala i nie do mnie tylko mam 3 znajome w ciazy ktore mi to powtorzyly
 
:-)witam ja mialam pobrana krew 3 tygodnie temu a obecnie jestem dokladnie dzis w 8 tygodniu pobrano mi ja w szpitalu i zrobila to moja polozna... jesli w najblizszym czasie nie dostaniesz listu ze szpitala ze powinnas sie zglosic na badanie.. postaraj sie sama cos zrobic najlepiej zglos sie do szpitala... jestem juz po pierwszym USG j widzialam bijace serduszko...:-) POZDRAWIAM


no super!! ale jak sie zglosilas?? poszlas do poloznej i powiedzialas ze co?? jak ja bylam,to byl 4 tydz i dwa dni,powiedziala ze to zawczesnie na cokolwiek i dala mi nastepna wizyte na 6 listopada!!! jak ja bede w 11 tyg. wiec tak sie zastanawiam czy troszke nieposciemniac i poprostu nie udac ze mnie co sboli i pojechac do szpitala....Ostatnia ciaze olali,chodzilam prosilam ,nawet mnie nie zbadali! a ja nosilam przez cztery tyg martwe dziesko...wiec teraz chyba bede kombinowac...
powiedz jak o to wyprosilas
dzieki!!
 
lekarz powiedział mi tylko,że coś się mu nie podoba z tą cążą, że powinno już być pięknie widać:no: Sama jestę w szoku bo czytałam dużo na necie i w 4 tygodniu naprawde mało co widać.

Koleżanka poleciła mi gina w katowicach dr.Michał Nawrocki przyjmuje na 1-go Maja a pracuje w klinice w katowicach. Zastanawiam się nad wizytą u niego. Może któraś z was słyszała coś o nim

Dzięki za słowa otuchy mam nadzieję że tym razem wszystko będzie ok
Kochana, ja tez przezywalam przez ostatnie dni horror, lekarka najpierw powiedziala ze podejrzewa ciaze pozamaciczna potem ze jest pusty pecherzyk i pewnie dziecko w ogole sie w nim nie pojawi bo ma dziwny ksztalt.bylam pewna ze nic z tego nie bedzie. W koncu kolezanka namowila mnie na wizyte u innego lekarza i on powiedzial ze nie widzi nic niepokojacego i zapewnil ze niedlugo bedzie widac juz dziecko... wiec mam znowu nadzieje.
Jesli masz mozliwosc idz do innego lekarza, moze bedzie mial lepszy sprzet, moze inaczej spojrzy na sprawe, a moze ciaza jest mlodsza niz myslisz?
Bedzie dobrze!:tak:
 
Kochana, ja tez przezywalam przez ostatnie dni horror, lekarka najpierw powiedziala ze podejrzewa ciaze pozamaciczna potem ze jest pusty pecherzyk i pewnie dziecko w ogole sie w nim nie pojawi bo ma dziwny ksztalt.bylam pewna ze nic z tego nie bedzie. W koncu kolezanka namowila mnie na wizyte u innego lekarza i on powiedzial ze nie widzi nic niepokojacego i zapewnil ze niedlugo bedzie widac juz dziecko... wiec mam znowu nadzieje.
Jesli masz mozliwosc idz do innego lekarza, moze bedzie mial lepszy sprzet, moze inaczej spojrzy na sprawe, a moze ciaza jest mlodsza niz myslisz?
Bedzie dobrze!:tak:

Katarzynko 83
To też nie jesteś w ciekawej sytuacji :no: ale skoro zobaczył cie inny lekarz i powiedział, że jest dobrze to na pewno tak bedzie;-)
Na 11 ide do szpitala na to dokladniejsze badanie zobacze co mi powie gin. I umówiłam się na wizyte w katowcach mam być tam dzisiaj na 16.
Co do wieku ciąży to wiem że owu miałam 31sierpnia bo robiłam testy owulacyjne gdyż mam baaaaaaardzo nieregularny okres a to znacznie ułatwia sprawe:tak:
 
Katarzynko 83
To też nie jesteś w ciekawej sytuacji :no: ale skoro zobaczył cie inny lekarz i powiedział, że jest dobrze to na pewno tak bedzie;-)
Na 11 ide do szpitala na to dokladniejsze badanie zobacze co mi powie gin. I umówiłam się na wizyte w katowcach mam być tam dzisiaj na 16.
Co do wieku ciąży to wiem że owu miałam 31sierpnia bo robiłam testy owulacyjne gdyż mam baaaaaaardzo nieregularny okres a to znacznie ułatwia sprawe:tak:
no ja niby tez robilam testy owulacyjne...:confused: i owulacje miałam 2-3 września.
A na tym 1 usg nic nie bylo widac? Pecherzyka tez???:confused:
Daj znac jak bedziesz po wizycie, trzymam kciuki!
 
no ja niby tez robilam testy owulacyjne...:confused: i owulacje miałam 2-3 września.
A na tym 1 usg nic nie bylo widac? Pecherzyka tez???:confused:
Daj znac jak bedziesz po wizycie, trzymam kciuki!

pierwsze usg miałam robione 2 tyg. temu i gin powiedział, że jest pęcherzyk tylko bardzo maciupki i że nawet mi zdjęcia nie zrobi bo nie będzie widać.
odezwe sie jak bede cos wiedziec.
papatki
 
reklama
Monika88
Ja miałam USG w 4 tygodniu i nic - kompletnie nic nie było widać. Więc narazie spokojnie czekaj. teraz jestem w 8 tygodniu bije serducho i wszystko jest OK.

A propos wariowania, to mnie zabił jeden tekst, który przeczytałam na poczatku tego wątku. Któras z dziewczyn napisała, że lekarz zabronił jej jeść surowych ryb łącznie ze śledziem, serów - wszystkich łaćznie z białym oraz mleka itp.
Dla mnie to bzdura. Ja wiem, że mleko dorosłemu człowiekowi nie jest do życia potrzebne, ale nabiał? Biały serek? Jak ja mam żyć bez białego i żółtego sera? Uważam to za nieporozumienie i w każdej diecie i sugestiach dla ciężarnych te produkty występują.
Ja natomiast nie biore witami, bo mi lekarz powiedział, że lepiej dobrze jeść. Nie wiem czy dobrze jem, bo co kilka dni mam kłopoty z jelitami i bardzo wodniste rozwolnienia. Nie wiem jak sobie z tym radzić. zawsze miałam b. wrażliwe jelito ale teraz to koszmar.Czuję większość rzeczy zjedzonych jak przechodza przez jelito.


Dzięki za dobre słowo ;-) chciała bym bardzo żeby było ok.

Rozbawiłaś mnie tym tekstem z jedzeniem to już jakieś wydziwianie. Ja w pierwszej ciązy nie mogłam nic jeść oprócz sera białego i śledzi ( czego normalnie do ust nie wkładam, tak samo jak mleka i przetworów mlecznych )
 
Do góry