reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Witajcie ponownie

Wróciłam właśnie z urlopu - chyba nie nadrobię tylu stron, które zdążyłyście naprodukować ;-). Fajnie, że nasz wątek się rozwija :-)

Mam pytanie (może już było): kto z Was zażywa Duphaston lub Kaprogest? Jak byłam w poprzedniej ciąży, na porodówce okazało się, że wszystkie dziewczyny go brały (niezależnie czy ciąża była zagrożona czy nie) - zastanawiam się czy nadal ten lek jest taki popularny. Ja go biorę (4 tabletki dziennie) + zastrzyki Kaprogestu (raz na 4 dni) - trochę się boję czy to nie za dużo :-(

Ttrzymajcie się
Ja biore duphaston w zasadzie nie wiem dlaczego, niby miałam 1 dzien (w terminie@) bardzo małe plamienie ale nie wiem czy to z tego powodu... do tego lekarka zabroniła mi współżycia "żeby obraz na usg nie był zamazany" :baffled::confused: Teraz zmienilam lekarza bo tamta babka miała chyba nierówno pod sufitem (mam nadzieje:sorry2:) i nowego (z wrażenia jak powiedział że wszystko jest ok) nie zapytałam sie czy brać cały czas duphaston i czy moge juz wspolzyc... kurcze juz miesiac przerwy:shocked2:
ja myślicie, czy ten duphaston moze szkodzic? A czy któras z Was tez ma zakaz zbliżania do męża?!
 
reklama
Witam! Też jestem majową mamusią! Mam na imie Maja, mam siedmiomiesięcznego synka i jestem w 6tyg+2dni, tu wychodzi 7tyg+2dni ale nie wiem dlaczego może wy mi pomożecie? Ostatnią mieciączke miałam 20.sierpnia Termin wyliczony tutaj to 27.maj
 
ja tu zwariuje!M dzis stwierdzil,ze tyje:dry:powiedzial to bardzo delikatnie i nie w zlym sensie.ale sie przejelam....czy ktoras z Was majoweczki juz cos po sobie widzi??ja brzuch to mam brzuchol nie do wciagniecia i talia zanikla i piersi mi sie powoili nie mieszcza w staniku i wiecej mam o 3kg:baffled:a jem tak samo jak przed ciaza:baffled:
co prawda po pierwszej dzidzi bylam non stop na dietach i jak zaczelismy staranka to od razu przy normalnym jedzeniu przybralam kilogram,ale teraz to widze,ze mi wlazi i w tylek powoli.......................:shocked2:


Nie przejmuj się... bo ja tez dostałam brzuchol, i staniki mi sie zrobiły za małe. Wszyscy się dziwią , że jak na 9tc to mam spory brzuszek:tak: Ale co tam ja sie jakoś tym nie przejmuje, a z tego brzuszka się nawet cieszę, że już coś widać:tak: A jem normalnie, teraz to nawet regularnie jem i zero słodyczy, a mimo to przybrałam 3 kg.
 
ja brzuch to mam brzuchol nie do wciagniecia i talia zanikla i piersi mi sie powoili nie mieszcza w staniku i wiecej mam o 3kg:baffled:a jem tak samo jak przed ciaza:baffled:
Mnie też już spodnie cisną i zaraz ze staników wyrosnę ;-)

Napiszcie jakie badania procz morfologii i moczu? powtorzyc hcg?
Mi gin kazał zrobić: toksoplazmoze, progesteron, cukier, morfologie krwi, mocz, mocz posiew.

Mam pytanie (może już było): kto z Was zażywa Duphaston lub Kaprogest? Jak byłam w poprzedniej ciąży, na porodówce okazało się, że wszystkie dziewczyny go brały (niezależnie czy ciąża była zagrożona czy nie) - zastanawiam się czy nadal ten lek jest taki popularny. Ja go biorę (4 tabletki dziennie) + zastrzyki Kaprogestu (raz na 4 dni) - trochę się boję czy to nie za dużo :-(
Ja biorę duphaston bo podobno po wywoływanej owulacji tak się robi.
Może lekarz powinien dać Ci skierowanie na progesteron we krwi.

nie zapytałam sie czy brać cały czas duphaston i czy moge juz wspolzyc... kurcze juz miesiac przerwy:shocked2:
Ja też się nie zapytałam i mąż nie chce się do mnie zbliżać bo mówi, że musi być pewien czy dzidziusiowi nic nie grozi. Dlatego dziś się spytam gina czy możemy ;-)

Dziś jadę na usg, wieczorkiem zdam relacje mam nadzieje, że będę miała same dobre wiadomości.
 
My mamy moze nie zakaz,ale rade....Pani doktor powiedziala,ze nie jest to udowodnione medycznie,ale niektorzy lekarze uwazaja,ze jesli istnieje jakiekolwiek zagrozenie ciazy na samym poczatku to lepiej sie wstrzymac od przytulanek narazie....I my juz miesiac bez....:dry:Ale ogolnie do 9.10 -poki wszystko sie nie rozstrzygnie czy jest ok czy cos nie tak jednak to mamy abstynencje:sorry2:
 
ja przyjmuję duphaston 3 x dziennie z powodu dużego zagrożenia ciąży, nie wiem w czym ma pomóc skoro to tak mała dawka na tak poważną sprawę:confused:
i seksu też mi nie wolno pewnie do końca ciąży :wściekła/y:
 
reklama
:-)po pierwsze jak zrobilam test na drogi dzien zapisalam sie do swojej GP ona mnie tylko zbadala i zrobila kolejny tescik... powiedziala ze za pare dni powinien przyjsc mi list w kotrym zostane skierowana do szpitala na kompleksowe badania krwi...i tak sie stalo... poszlam do szpitala tam poznalam swoja polozna ktora pobrala mi krew byl rowniez tlumacz gdyrz jestem obcokrajowcem i bali sie ze moge czegos nie zrozumiec...a opieka tu jest zupelnie inna niz w polsce... dostalam darmowe probki i broszury...dostalam rowniez skierowanie na USG na 21 pazdziernika.... jednak od 2 tygodni mam plamienia i zglosilam sie z tym do swojego szpitala tam zrobiono mi USG... z ktorego wynikalo ze jestem w 7 tygodniu i widac bijace serduszko...teraz z niecierpliwoscia czekam na kolejne badanie...ZYCZE POWODZENIA I CIERPLIWOSCI!!!!:-)
-------------------------------------

------------------------------------
 
Do góry