reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Patusia nie martw sie, Anula ma racje... ja tez w tu w Anglii ani razu nie bylam badana (pomimo, ze blizniaki nosze) i tez o mojej szyjce nie mam pojecia. Tu lekarze uwazaja, ze jesli nic niepokojacego sie nie dzieje to nie ma potrzeby badac. No i fakt ze wszystkie kobiety ktore tu znam (Polki, Angielki) rodzily bez problemu w terminie albo po teminie i bez komplikacji...
Acha, a jak bylam w poprzedniej ciazy z coreczka to mieszkalismy w Turcji w Istambule. Cala ciaze chodzilam tam do b. drogiego, prywatnego szpitala o najlepszej opinii i wyposazeniu w calym Istambule. No i tam tez lekarz nie badal ginekologicznie ani o szyjce nic nie mowil. Tylko usg co miesiac robil i na tej podstawie mowil, ze z dzidzia wszystko w pozadku, no a jak sie potem okazalo mial racje:tak: Takze co kraj to inny system...
Ale rozumiem, ze w Polsce badanie i sprawdzanie szyjki to raczej standard, wiec jesli inne dziewczyny to maja a ty nie, to sie denerwujesz, bo chcesz byc pewna czy wszystko oki. Wiec dla swojego osobistego spokoju mysle, ze najlepiej zmienic lekarza na takiego, ktoremu bedziesz ufala...
A poki co nie martw sie na zapas;-)
 
reklama
ladygab mozesz poszukać w necie naklejek na sciane do pokojow dzieciecych, sa dostepne na planszach tematycznych (woda, bajka itp) i podobno nie pozostawiają śladów po odklejeniu :)

dzieki poszukam i moze znajde cos ciekawego:)

Ladygab naklejki to chyba najlepszy pomysł.. na alegro można dostać je naprawde tanio i wyglądaja fantastycznie.

Ja w czwartek byłam u lekarza. Na szczeście szyjka mi sie juz znacząco nie skrociła bo tylko jakiś 1mm-wiec jest dobrze. zdenerwował mnie tylko lekarz, nie wiem czy mu sie spieszyło ale cała wizyta trwała dosłownie 15 min i zapłaciłam 100 zł. Nawet w tym pośpiechu zapomniałam mu powiedziec że zelazo mi sie skonczyło i potrzebuje recepty. Cholernie głupio sie czułam po tej wizycie, bo za takie pieniądze powinien przynajmniej wysłuchać moich wątpliwości, a nawet nie dał mi do słowa dojść. Cholera nawet jak sie płaci to nie można liczyć na fachową pomoc, nie wspominając juz o lakarzach z nfz.
Mój M ostatnio był u kardiloga, bo mu ekg zle wyszło, naczekał sie m-c na wizyte, a lekarz nawet skierowania na echo serca mu nie dał, wizyta trwała jakies 5 min. i oczywiście teraz musi isc do kardiologa prywatnie.

nie wiem co z tymi lekarzami ale w tym tygodniu co jeden to ma gorszy dzien....

Tikanis, Marzena80- tez jestem strasznie tym zmartwona faktem:-( Lekarz do którego wracam tez co wizyte badał - ale ciesze sie ze do niego wracam :-) Powiem wam ,że jakiś schizów ostatniodostałam na tym punkcie - powiedziałam męzowi ,ż bboje sie z nim kochac bo nie jestem pewna czy tam w srodu wszystko okiz rozwarciem heh spanikowana jestem - w odruznieniu od was ja nic nie wiem o mojej szyjce macicy i czy moge sobie pozwolic od czasu do czasu na małe co nieco hehe

ja tez nie wiem nic o szyjce czy z nia dobrze czy nie dobrze, jak to sie tam ma , do tej pory mialam 2 badania ginekolog, i to chyba tylko dlatego ze marudzilam raz ze mnie brzuchol boli, a dwa z tymi nerami, nie mialam cytologii robionej, i zastanawiam sie jeszcze nad lekarzem...
 
ankzoc dziękuję bardzo :) opinie ma dobre i to mnie cieszy zobaczymy co sama właścicielka odpowie na mila ;)
jeśli będzie dobrze to chyba go kupię...cholernie cięzko jest niedoświadczonej osobie wybrać tak niby z pozoru banalną rzecz jak wózek...ciekawe ile z was ma już ten problem z głowy. Szczerze mówiąc już powolutku meczy mnie to szukanie ;)
 
confi, ania77- ja też fiksuję na temat objawów porodu:no: to wszystko przez tą skracającą się szyjkę:wściekła/y:
rano boję się wstać z łóżka, że niby mi wody odejdą... a jak już mi coś pocieknie to analizuję w nieskończoność czy to wydzielina czy może...
echh ...

do mam, które nie wiedzą co z ich szyjką:
myślę , że jeśli nie macie częstych skurczów, bólu brzucha i galaretowatej wydzieliny to nie musicie sie stresować:tak:
ja np. pognałam do gina jak mi coś galaretowatego pojawiło się na bieliźnie. To był objaw skracającej się szyjki...

poza tym nie musicie być badane "na macanego" by lekarz zobaczyl szyjkę. Na usg przez brzuch wszystko widać:tak:. Więc pewnie Wam nic nie mówią, bo widzą na usg, że wszystko jest ok:tak:

ja mam kolejną wizytę we wtorek i mam nadzieję, że usłyszę coś dobrego w końcu o mojej szyjce...:zawstydzona/y:
 
confi- pewnie kazda z nas ma taki problem z wozeczkiem, kiedys byl jeden model i kazdy jezdzil w takim samym i zyjemy, a teraz ludzie wydziwiaja i wymyslaja, no ale skoro mamy wybor i trezba placic taka kase to tez chcemy oczekiwac tego co najlepsze, ja zdecydowalam sie na x-landera xa!
 
Confi - widzisz jaki ten świat mały :-) Ja dopiero od 4 lat mieszkam w Tczewie a wcześniej od urodzenia mieszkałam w jednej z dzielnic Gdańska, i nadal często bywam bo moi rodzice i teściowe mieszkają w Trójmieście :-) Co do wózka to ja mam problem z głowy, mam po Marcinku i nie mam zamiaru zmieniać. Teraz tylko rozglądam się za wkładem do spacerówki bo nie mam gondoli. No chyba że mi (tfu tfu) stelaż z piwnicy buchnął to wtedy będę musiała coś kupować. Ale mam nadzieję, że tak się nie zdarzy. Poza tym fajny ten Mutsy. Znajoma miała Mutsy Urban i bardzo sobie chwaliła. Co prawda czekała ponad 6 tyg na sprowadzenie go ale mówiła że było warto. Generalnie są to jedne z lepszych wózków.
Ula28 - ja też wstaję rano i sprawdzam ;-) Na temat wód to się już nawet nie wypowiadam bo wystarczy że coś pocieknie a ja myślę o najgorszym. Poza tym w poprzedniej ciąży w 20 tyg miałam właśnie taką galaretkę i leżałam w szpitalu ze skurczami. Potem na lekach rozkurczowych dojechałam do końca ciąży. Teraz skurcze są ale na razie nie powodują niepokojących zmian w szyjce. Oby tak dalej.
Mi na każdej wizycie lekarz sprawdza śluz, ale przede wszystkim konsystencję i zamknięcie szyjki. I tak jak pisze Iwee co lekarz to inaczej, w poprzedniej ciąży miałam takie badanie tylko do bodajże 5 miesiąca a potem lekarz mówił że może być niebezpieczne. Tak więc same widzicie jak to bywa.

Bardzo mi się podobają takie naklejki na ścianę. Są śliczne i jest ich bardzo duży wybór. Ja nie tak dawno zastanawiałam się nad takim rozwiązaniem bo mieliśmy mniejsze mieszkanie i maluszek mieszkałby w jednym pokoju z bratem. Ale po zmianie mieszkania na większe ta wersja odpadła.
A ja ostatnio zaszalałam, poszłam na zakupy, szczególnie chciałam kupić śpioszki i bluzy, a co kupiłam? 4 sukieneczki, spodenki, 1 bluzę - mąż śmiał się ze mnie i mówił, że jak się urodzi chłopiec to będzie chociaż raz musiał to ubrać żeby zrobić mi przyjemność. Postanowiłam wstrzymać się jeszcze troszkę za zakupami tzn. do piątku kiedy to rodzice przywiozą mi ubranka po Marcinku i zobaczę co tam jest z tych mniejszych.
U mnie w domku teraz taka cisza aż dziwnie. Moi panowie udali się na drzemkę a ja buszuję po sieci ;-)
 
matko teraz znów mam do myślenia :/
ula_28 a ta "galaretka" to przezroczysta jest jak się coś źle dzieje czy taka "mleczna" ?
moja gin powiedziała ,ze nie mam się przejmowac zwiększonymi upławami bo w ciąży
to normalka ,że jest tego więcej a teraz znów myśłę i analizuję jakie to ja miałam
ostatnio ...

ankzoc tak mnie zachęciłaś tym xlanderem ,że tez szperam i szukam okazji...na razie poza moim zasięgiem :(

ania_77 o tym ,ze swiat jest mały coraz częściej sie przekonuję :)
Ja mieszkałam w Tczewie prawie całe życie ,ale brak perspektyw wygnał mnie do Gdańska :)

coraz bardziej podoba mi się opinia na temat Mutsy :) zobaczymy, jeszcze odpowiedzi nie dostałam ...

misza ja też nie wymiotuję już dawno i faktycznie nie zdarzało mi się to wcześniej poza drobnymi wpadkami podczas mycia zębów ;)
moze dlatego mnie to zaniepokoiło. teraz udało mi się cos zjeść i czekam , albo bedzie zwrot albo nie ;)
 
Mnie lekarz na kazdej wizycie bada rekami a oprocz tego robi usg, wiec pewnie od lekarza zalezy. Jeszcze w lutym i marcu mam wizyty co miesiac, pozniej juz co trzy i dwa tygodnie:tak:. Na razie dzieki Bogu nie mam jakis dziwnych objawow, maly sie rusza rano i wieczorkiem, wiec nie dopadaja mnie schizy:tak:. Ale z tego,co lekarka powiedziala mi na 4d nie wyglada na malenkiego:szok:, wystarczy,ze mi te "duze";-) stopy pokazala i stwierdzila, ze glowka tez niczego sobie, a ja troche zaczelam sie bac, jak to bedzie w trakcie porodu. Eryk nie byl wprawdzie malutki, bo mial 55cm i wazyl 4170g, ale jego brat go pewnie przebije:-p.
U nas dzis pogoda spacerowa, cieplo i sloneczko swieci:-)
 
reklama
Confi - popatrz, a my właśnie przenieśliśmy się do Tczewa bo mój mąż tu pracuje :-D

Aga29 - to chyba Ci się klopsik mały szykuje ;-) Szczególnie że Eryk był już duży. U mnie raczej maleństwo będzie, Marcinek też był mały (3200 g i 54 cm) za to teraz nadrabia wzrostem. Julcia rośnie zgodnie ze średnimi ciążowymi na dany tydzień ciąży.
 
Do góry