reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Malgoss- nie ma za co ale wartało by spytac w aptece :-)
Tikanis dziekuje mi tez sie podoba a swoja drogą do turystycznego i tak trzeba kupic materacyk jak do drewnianego
 
reklama
Kurczę znów zaległości ... nie nadążam :/

widzę ,że toczy się dyskusja na temat komunikacji miejskiej i kas w marketach ...na ten temat niestety zdążyłam sie już przekonać o paru rzeczach a nawet odnotowałam bardzo nieprzyjemna sytuację...tak jak Foxy nie jestem zbyt asertywna w tym względzie może dlatego iż boję się odmowy i upokorzenia z tym związanego? Nie wiem . W kazdym razie niedawno stanęłam w kolejce do kasy uprzywilejowanej...miałam w ręku dwie rzeczy . Przede mną 4 osoby w tym trzech facetów. Ostatni czyli ten zaraz przede mną obejrzał się ...zmierzył mnie i nic... stoi dalej a miał wyładowany kosz . Po jakimś zcasie zadzwonił do niego telefon i widocznie osoba po drugiej stronie spytała gdzie się on znajduje..a ten spojrzał w górę tam gdzie wisiała ogromnych rozmiarów tablica z napisem "KASA PIERWSZEŃSTWA " i dwa rysunki niepełnosprawnego na wózku i ciężarnej po czym odpowiedział uprzednio spojrzywszy na mnie z takim cwaniackim uśmieszkiem i wyrecytował "Stoje przy kasie pierwszeństwa...dla niepełnosprawnych" i tyle. Kurczę dziewczyny jak mi się przykro zrobiło...poczułam sie winna tym ,ze mam brzuch :/
jakby mnie tam nie było...przez chwilę pomyślałam sobieze mam nadzieje iz jego kobieta jeśłi kiedyś bedzie w ciąży by doświadczyła takiego samego chamstwa, ale potem przyszła refleksja. "czemu ona winna ,że on jest chamem?" Niczemu. Przeszło mi dopiero po jakiejś godzinie. Nikomu nie zycze takiego uczucia .

Jeśli chodzi o komunikację miejską to też jest nie lepiej. jakis czas temu siedziałąm w tramwaju i wsiadł stary jegomośc , bniezbyt niedołężny. Bardziej wyglądał mi na jakiegos byłego mundurowego. Taki surowy i nasępiony jak jakiś puchacz ;)
w kazdym razie jak zobaczył ze siedzę a on ... wielki pan musi stać to zaczął na głoś wypowiadać się o tym "JAKA TO DZISIEJSZA MŁODZIEŻ JEST CHAMSKA" wyraźnie kierując to w moją stronę. ja się wkurzyłam..wstałam i powiedziałam tylko .'jeśli panu nie wstyd,że ciężarna ustępuje panu miesjca to proszę bardzo ...niech pan siada" i co zrobił facet? Usiadł...gderając ze ciąża to nie choroba a on ma reumatyzm ://// Ręce mi opadły.Z konca wagonu podeszła do mnie jakaś kobieta i powiedziała,żebym usiadła na jej miejscu...było to miłe ale nie zatuszowało niesmaku który wywołał ten facet. Ludzie są okropni i czasem wstyd mi ,że muszę patrzeć na takie zachowanie :(
 
patusia44,aga_k_m, misza, ankzoc, ania77 - dziekuje dziewczynki za odpowiedz,
patusia44- sliczne te twoje lozeczko

ja chba zdecyduje sie na zwykle drewniane, bo jak dziecko uczy sie wstawac to moze zlapac za szczebelki a tak w turystycznym nie zlapie.. i to drogo wyjdzie kupowac takie turystyczne jesli mialo by sie jeszcze materacyk zmieniac.. wiec troche za drogo a nie wiadomo czy do konca dobrze.. wiec chyba jednak tradycyjne..

w niektorych modeleach lozezek turystycznych sa raczki, ktorych dziecko moze sie zlapac jak zaczyna wstawac, ja sie decyduje na turystyczne, drewniane jakos do mnie nie przemawiaja...

Autobusami i tramwajami na szczescie nie jezdze, w grudniu przejechalam doslownie 2 przystanki (bo samochodem dluzej bym jechala i szukala m-sca ) to szlag mnie trafil tloczno duszno jakie przeciagi co chwile...A w kolejkach jakos mi tak glupio podejsc ze jestem w ciazy i mam pierwszenstwo, aczkolwiek moj M bardzo chetnie by sam z tego korzystal;-)

Mialam wczoraj isc do lekarza, ale skoczyla mi temperatur do 37,5 i nie poszlam, umowilam sie na jutro...nie wiem skad sie u mnie biora takie skoki temperatury masakra.:baffled:
 
aga_k_m- ja te łóżeczko znalazłam w internecie nizej podję linka, jest to firma z warszawy i mozne je tam obejrzec, ja mam troche daleko wiec nie moge sobie pozwolic na te przyjemnosc :), ale łóżeczko strasznie mi się podoba, bo ma funkcje tapczanika, szuflade, i normalnie 3 poziomy materaca i wykrecane szczebelki!
HIT ! ŁÓŻECZKO plus TAPCZANIK 140x70 WARSZAWA (541193105) - Aukcje internetowe Allegro

nina2003- to super, ze wszytsko wporzadku :)

to ja też wam cos opiszę, poszłam ostatnio do przychodni gdzie było naprawde mnóstwo miejsca do siedzenia, bo przyjmuje tam kilku lekarzy, siedziały kobiety w ciazy i ich madrzy tatusiowie oraz inni pacjenci i młode dziewczyny, ktorzy dupy nie ruszyli, zeby ustapic mi czy innej kobiecie w ciazy miejsce! Wiecie co naprawde szkoda słów, co za prostactwo a ja już ledwie na nogach stałam, póxniej poszłam do okienka zeby pani wypisała mi zwolnienienie i stoje tam juz od 20 min, bo kolejka jedna do rejestracji i innych sparw, a tu mi beszczelnie baby sie wpychaja bo one po numerek tylko, nie wazne ze numerek ma 20 a wlasnie wszedl dopiero 8, ale ona musi miec juz numerek w rece, a za nia nastepna taka madra, tylko zeby chodzilo o wydanie numerka to ok, ale pani musi wyrwac z ksiazeczki strone, pozniej poszukac karte pacjentki, dac jej numerk, blerwy jedne, szkoda słow, takie miałam cisnienie, ze jak by jeszcze jedna sie jakas madra trafila to by dostala taki opierdziel odemnie, zeby jej sie wszytkiego odechcialo! Jak mam isc do tej przychodni to krew mnie zalewa.....!!!
 
Ostatnia edycja:
w niektorych modeleach lozezek turystycznych sa raczki, ktorych dziecko moze sie zlapac jak zaczyna wstawac, ja sie decyduje na turystyczne, drewniane jakos do mnie nie przemawiaja...
masz rację...ja też kupuje turystyczne łóżeczko bo nie dość ,że jest ładniejsze to jeszcze mozesz wybrać sobie kolor. Na uchwyty do nauki wstawania trzeba zwrócić uwagę bo nie we wszystkich modelach są dołączone a i materacyk też trzeba kupić osobno , mimo to ja też obstaję przy turystycznym :)
 
dzięki wielkie ankzoc :-) już wcześniej widziałam to łóżeczko na BB, ale nie pamiętałam w którym wątku, i kiedy to było... szalałam ostatnimi czasy na allegro, i nawet znalazłam podobne - ale nie to...

Wózek najprawdopodobniej kupią Teściowie (oczywiście wg naszych wskazówek), a łóżeczko moi Rodzice, więc chciałabym pokazac mojej mamie co mi się dokładnie podoba :-):-):-) dzięki Tobie za niedługo łóżeczko będzie "moje" !!!
 
aga_k_m- domyslam sie jakie moglas widziec na allegro z funkcja tapcZanika, tyl;e ze one nie maja szuflady! A mysle, że ta jest bardzo przydatna! Na poczatku na pampersy i inne szpargalki a pozniej na posciel! U mnie tescie kupuja łózeczko a w zasadzie daja kase, bo my juz sobie te upatrzylismy, tylko pewnie kupimy gdzies dopiero w marcu a ty kiedy??
 
aga_k_m- domyslam sie jakie moglas widziec na allegro z funkcja tapcZanika, tyl;e ze one nie maja szuflady! A mysle, że ta jest bardzo przydatna! Na poczatku na pampersy i inne szpargalki a pozniej na posciel! U mnie tescie kupuja łózeczko a w zasadzie daja kase, bo my juz sobie te upatrzylismy, tylko pewnie kupimy gdzies dopiero w marcu a ty kiedy??


wcześniejsze założenie zakładało, wózek i łóżeczko w kwietniu..Tymbardziej, że czeka nas jeszcze malowanie mieszkania i przemeblowanie:happy: Planowy termin mam na 26 maja - więc powinniśmy zdążyć:-) (aczkolwiek łóżeczko zawsze można gdzieś do tego czasu schować;-))..
 
no ja wlasnie mysle ze zamowimy je w marcu :), a z wozeczkiem to sama nie wiem jeszcze, pieniadze daja moi rodzice, ale oni sa zdania ze dopiero kupuje sie wozek po narodzinach, wiec nie wiem jak to bedzie, moze sami kupimy nic im nie mowiac a rodzice nam oddadza :p
 
reklama
misza to prawda...szczególnie łóżeczka turystyczne śmierdzą "nowością" bo są z impregnowanego materiału i warto je rozłożyć wcześniej :)
ja ostatnio usłyszałam by "BROŃ BOŻE" nie rozkładac łóżeczka wcześniej bo to przynosi pecha ...
zwariowac można z tymi ludowymi mądrościami ;)

Ale mnie wkurzył ten facet. no ale ja tez jestem taka bezradna i predzej sie popłaczę po cichu niż się odezwę.
heh no to calkiem tak jak ja ;)
niestety nie umiem się dopominac o swoje co mi z reszta mój narzeczony wciąż wypomina ;)
 
Do góry