reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Dziewczynki byłam dziś z rana u ginekologa - bezpłatnego w przychodni. No powiem wam masakra jestem nie pocieszona. Na wstępie wywiad jak sie pani czuje - no to mowie mu ze dziwne upławy kremowe mam o ktorych wam pisałam kilka dni temu. Ok ina tym sie skończyło - to zapraszam na łóżeczko obejżymy dzidzie- zmieżył głowkę , przeleciał w zdłóż i maleństwo przybrało pozycję pośladkową i co stwierdził że tu nic więcej sienie da zobaczyćtrudno proszę sie wytrzeć.Więc sie go pytam jak łożsko w ktorym miejscu sie usadowiło tym razem,no to w dnie macicy usłyszałam - u góry to jest bo sie oczywiście zapytałam gdzie to dno -hehe... I myslałam ,że wkońcu wykona jakieś badanie ginekologiczne by stwierdzić co to za rodzaj wydzieliny. A ten nic o tym nie wspomniał wypisał tylko skierowanie na badania morfologia , ponownie mocz i krzywa cukrowa. Więc sie pytam a panie doktorze co z tą wydzieliną ?? A tak tak- globułki przepiszemy jak nie ma pieczenia - i nawet nie powiedział jak je stosować - tyle tylko ze z poprzedniej ciąży wiem ze przed snem . Wydaje mi sie jak bym prywatnie nie była umówiona na to usg połówkowe wogóle takeigo bym nie miała!!!!
Powiem wam dziewczynki- że po powrocie do kraju z Irlandii byłam 20 tyg. ciąży i chodziłam prywatnie do ginekologa - i całokwicie inne podejście do pacjenta, niż teraz. Tylko wtedy za wizyte płaciłam 50 -60 zła teraz ten lekarz woła sobie 110zł i powiem wam, że teraz jak jestem na wychowawczym i w sumie na utrzymaniu męża ,żąl mi wydać na każdą wizytę takiej sumki - bo tak naprawdę do lekarza chodzi sie mniej wiecej co trzy tygodnie i uzbiera sie spora sumka. Cieszę sie że chociąż na to połówkowe sie umówiłam prywatnie - i oby wszystko było wporządku z dzidzią - bo teraz odnoszę wrażenie -że ten lekarz patrzy przez palce i nie ogląda zbyt dokładnie maleństwa.
A co najgorsze -to tylkosie stresuje coraz bardziej przd czwartkowa wizytą mam nadzieje ze wtedy dzidzia obierze sobie dogodną pozycję- i lkarz bedzie mógł dokładnie zbadać.
A śmieszy mnie najbardziej fakt -że jak byłam z Oliverkiem w ciąży to i na połówkowym w irlandii ślicznie sie pokazywał z każdej strony i nawet pokazał siusiaczka - po powrocie też przy kazdym usg pokazywał swoje wdzięki- a ta dzidzia wstydliwa ,zę szok -moze dziewczynka hehe
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ale sie wyzaliłam przepraszam za powyższe smenty was kochane .
Ilunka umów sie na spotkanie z tą położną strasznie dziwne te objawy nie spotkałam msie z takimi ale z opisu przerażają- daj nam znac co i jak -martwiąca sytuacja -
 
Dziewczyny a tak wogole to orientujecie sie co sie stalo z nasza lista majoweczek? (watek ktory ostatnio zalozyla patusia). Chcialam dzis do niego zajrzec i go nie ma, nagle zniknal i nie wiem dlaczego..:confused:

iwee wątek patusi został zmieniony codziennie go moderuje i jest cały czas pod tą samą nazwą tyle że przyklejony,
 
ilunka jak najszybciej skontaktuj się z położną lub lekarzem, żeby sprawdzić co się dzieje. Jeśli to nadciśnienie to jest to niebezpieczna sytuacja w ciąży, i musisz wtedy być pod fachowa opieką.
 
Xatia napisz co i jak, jak juz bedziesz po scanie. Sama jestem bardzo ciekawa bo mnie to czeka w piatek.. Ja tez slyszalam od wielu kobiet, ze tu polowkowe to 30 min trwa jak nic, wiec co jak co, ale braku dokladnosci to nie mozna im raczej zarzucic. Ciekawa jestem ile to portwa z moimi dwoma lobuzami. Jola a jak dlugo u ciebie to trwalo? Czy tez badali ci ilosc wod i lozysko? (pytam ciebie bo tez nosisz blizniaki).
Xatia powodzenia, na pewno wszytko bedzie w porzadku:tak:
Iwee moje połówkowe dziś u zwykłego lekaża trfało niespełna 2 min:crazy::no: jestem niepocieszona po wizycie porannej heh zepsuty humor mam
 
Hej kochane,

Ja dzisiaj mialam wizyte u gina i oczywiscie USG:-D Mala Mania zostala zmierzona wzdluz i wszerz...mam chyba z 15 zdjec:tak:z godzine siedzialam na tym badaniu...Tyle ile sie doczytalam i zrozumialam (maz mi pozniej te trudniejsze slowa przetlumaczy). Malenstwo jest napewno rodzajem zenskim, zdjecie "pipki"zrobione..lekarz mowil ze teraz sie juz nic nie zmieni z plcia (ustala sie do 24tygodnia).Wazy 589gram i ma 22.31cm:-DJej glowka ma 5.85cm, Polozenie dziecka prawidlowe.. Ma 4 komory serca:tak:i serduszko bije 136 uderzen na minute:-DReszte musi mi rozszyfrowac maz trudny ten grecki lekarski:crazy: Jak mi powie to napisze mierzyl jeszcze nerki,pluca,zoladek,raczki,nozki,kregoslup..itp.nawet nie wiedzialam ze tyle na to bedzie patrzyl:szok:Mala jest taka sliczna caly czas kopala az brzuch mi latal:rofl2::baffled:Wszystko jak najlepszym porzadku...kamien spadl mi z serca :tak:nastepna wizyte mam 12.02 za miesiac:-Djuz sie nie moge doczkekac!

Patusia44 ja tez jestem za prywatnymi wizytami mam konfort tego ze lekarz odpowie mi na kazde pytanie i dokladnie obejrzy mala. Zycze kochana zeby byla dziewczynka:-D

3majcie sie kochane:rofl2:
 
Iwee moje połówkowe dziś u zwykłego lekaża trfało niespełna 2 min:crazy::no: jestem niepocieszona po wizycie porannej heh zepsuty humor mam

patusia spoko ja w sobotę byłam prywatnie i na USG połówkowe to nie wyglądało :no: wściekłam się bo koleś wziął za nie nie lada kasę. Dziś wieczorem idziemy do mojego stałego który bierze mniej i zawsze odpowie na nurtujące pytania, uspokoi i wogóle
 
Mam nadzieje ze w czwartek bedzie oki !!!
Kurcze a maleństwo ułożyło sie dzis głowką do gory a pupą do dołu mam nadzieje ,zę nie weźmie przykładu z brata i nie bedą znów pośladki i dadzą mi rodzić wkońcu naturalnie. Bo wyjdzie na to ze urodze 2- a nie poczuje co to prawdziwy poród ale jaja by były !!!
 
reklama
Witam dziewczyny!!!

Ja mam termin na 1 czerwca ale wszystko moze sie zdarzyc....To bedzie moje drugie malenstwo prawdopodobnie druga dziewczynka,moja ciaza przebiega ogolnie bez zadnych problemow z tym ze dalej mecza mnie mdlosci,a z pierwsza corcia ustapily juz zaraz po 3 m. Milo mi bedzie do was dolaczyc oczywiscie jezeli mnie przyjmiecie i przesylam gorace pozdrowienia dla wszystkich mamus.

 
Do góry