reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Ankoz masz po prostu anemie ,ale to zupelnie normalne ,wiekszosc kobiet ma ja w ciazy.Dziecko pobiera wszystko z twojego organizmu.lekarze mowia ze te normy nie powinne byc brane pod uwage dla kobiet w ciazy.Jedz wiecej szpinaku ,buraczkow czerwonych ,zoltko kurze,sok pomidorowy i duzo warzyw zielonych i czerwonych.Nie ma czym sie przejmowac ;-)
 
reklama
rosea- dzieki sliczne i z pewnoscia juz nie zrobie takiego eksperymentu....pozdrawiammm

dziewczyny u mnie znow cos z malym przeszla mu goraczka... dentysta powiedzial ze zabki ma wszystkie zdrowe i nie widzi zmian... a ze 6 wychodza w wieku 6-7 lat wiec to troszke za szybko... ale od wczoraj ma biegunke.... oszaleje kiedys bo z nim zawsze cos to krosty,goraczka, a teraz biegunka... cala noc plakal ze boli go brzuszek a ja z nim...noc byla bardzo ciezka...
 
Czyli 7,8 to bardzo mało???:szok:
ciekawe, ile mam teraz...
Sheepy kochana 7,8 to faktycznie bardzo malo... Ale przy takim poziomie powinnas miec tez inne niepokojacde objawy takie jak zawroty glowy, duze ogolne oslabienie, sennosc, (splycony oddech). Mam nadzieje ze do tej pory hemoglobina juz ci skoczyla do gory, no ale jesli masz powyzsze objawy to koniecznie bym zglosila ten fakt (i wyniki poprzedniego badania) lekarzowi i zrobila dodatkowe badanie krwi.
 
Sheepy kochana 7,8 to faktycznie bardzo malo... Ale przy takim poziomie powinnas miec tez inne niepokojacde objawy takie jak zawroty glowy, duze ogolne oslabienie, sennosc, (splycony oddech). Mam nadzieje ze do tej pory hemoglobina juz ci skoczyla do gory, no ale jesli masz powyzsze objawy to koniecznie bym zglosila ten fakt (i wyniki poprzedniego badania) lekarzowi i zrobila dodatkowe badanie krwi.
a mi w szpitalu mówili, że wyniki nie są złe :dry:badanie krwi powinnam zrobić w poniedziałek, najpóźniej wtorek bo w czwartek mam wizytę, tylko muszę załatwić skierowanie od rodzinnego, bo prywatnie za drogo wyjdzie
 
dziewczyny u mnie znow cos z malym przeszla mu goraczka... dentysta powiedzial ze zabki ma wszystkie zdrowe i nie widzi zmian... a ze 6 wychodza w wieku 6-7 lat wiec to troszke za szybko... ale od wczoraj ma biegunke.... oszaleje kiedys bo z nim zawsze cos to krosty,goraczka, a teraz biegunka... cala noc plakal ze boli go brzuszek a ja z nim...noc byla bardzo ciezka...
Paula7 wspolczuje ci ogromnie, bo sama wiem jakie to stresujace jak naszym dzieciakom cos dolega...ja to mam na co dzien podwojnie..jak nie jedno ma wiecznie wiszacy z nosa katar, to drugie jakies krosty, biegunke albo jeszcze cos innego. Mowie ci i tak na zmiane..tak ze cwicz sile i cierpliwosc bo niedlugo i ty bedziesz miala takie przygody x2;-) Na pocieszenie ja tak bede miala x4!!!!!:szok: (na dodatek podobno blizniakom jak cos dolega to zawsze razem i w tym samym czasie..:baffled:)
W kazdym razie zycze zeby synek szybciutko doszedl do siebie i tym samym odciazyl troszeczke mamusie:tak:
 
Sheepy to nie wiem czemu ci tak mowili bo ja tez od kazdego lekarza sie nasluchalam ze 11 to w ciazy dolna granica...a moze jednak tobie sie pomylilo i wcale wynik nie byl az tak niski? No ale do poniedzialku niedaleko a w czwartek wszystko juz bedziesz wiedziec;-)
 
Witam Was wszystkie !
Jesli chodzo o te wyniki hemoglobiny- to moje z 14 tygodnia ciazy to 5,5. Lekarz powiedzial ze sa bardzo niskie. Zalecenia to oprocz moich normalnych witaminek- htore i tak maja wszystko co niby jest niezbedne- dodatkowo biore zelazo i kwas foliowy podwojna dawke. Wiec tak codziennie faszeruje sie tymi cukiereczkami;-):no:.
Zgadzam sie z Iwee- przy moim niskim zelazie bylam blada jak sciana, zawroty glowy( ktore zreszta mam do teraz), bezdech- tez nie ustapil. Warto to wszystko skonsultowac z lekarzem.
 
Cześć Dziewczyny!
Z tymi wynikami morfologii to jest chyba tak, że reakcja na wyniki jest bardzo zależna od lekarza... Ja jakiś czas temu chodziłam na wiyty prywatnie i lekarz w wynikach nie widział nic niepokojącego z kolei w szpitalu stwierdzili, że wyniki są za słabe :confused: I bądz tu mądry...
Seeppy, Wydaje mi się, że jeśli lekarz powiedział, że w ciąży taki wynik ujdzie a Ty nie czujesz się dodatkowo gorzej to chyba nie ma co sie martwić (choć mi się wyadje że Twój wynik była zdecydowanie za niski, ale nie jestem lekarzem :sorry2:). Natomisat jeśli masz inne objawy anemii to lepiej wybrać się z tym do innego lekarza...

Ja jak już jakiś czas temu pisałam mam problem z płytkami krwi... mam 120 a widzę, że każda z Was ma więcej... nie wiem czy sie tym martwić czy nie... Jeden lekarz powiedział, że to jest ok a drugi skierował mnie do instytutu hematologii :baffled::confused:

Tikanis, co do czosnku to piszę że jem dużo ale sama nie wiem czy to dużo... jem rano ok 2 ząbki - wyciskam na kanapki a potem jeszcze w ciągu dnia 1 ząbek do sałatki, sosu albo 2 do szpinaku.... Na noc nie radze jeść bo można sie nie wyspać...:baffled: Cebuli nie mogę jeść bo jakoś mój brzuch słabo reaguje na surowa cebule... raz zrobiłam sobie syrop z cebuli ale wiecej sie nacierpialam pozniej z bolem brzucha niz mialam zysku z niego :zawstydzona/y: Kaszel tak całkowicie mi nie przeszedł bo czasem jeszcze zakaszle, zwłaszcza rano po wstaniu ale na szczescie nie mam juz takich strasznych dusznośći...
A może ten syrop co go pijesz jest wykrztuślny??? Ja pierwszego dnia piłam stodal ale chyba miałam jeszcze gorszy kaszel po nim! Mam wrażenie że ten prawoślazowy bardzo łagodzi gardło...
Dodam jeszcze, ze chyba od tego mocnego kaszlu na poczatku rozbolało mnie cos w dole brzucha :confused: Ty też tak masz??? Jakby te wiązadła czy coś?? Martwie się trochę ale mama nadzieje, że szybko przejdzie.
Tak czy siak licze że już lada dzień biedziemy silne i zdrowe!!:tak::tak:
 
Sheepy to nie wiem czemu ci tak mowili bo ja tez od kazdego lekarza sie nasluchalam ze 11 to w ciazy dolna granica...a moze jednak tobie sie pomylilo i wcale wynik nie byl az tak niski? No ale do poniedzialku niedaleko a w czwartek wszystko juz bedziesz wiedziec;-)
nie pomyliło, bo rano jak Ankzoc pisała o swoich wynikach to sprawdzałam na wypisie ze szpitala ile ja miałam :tak: fakt że śpiąca i słaba jestem, ale to też może być zwykły objaw ciążowy . Aż tak źle się nie czuję, daję radę cały dzień na nogach więc chyba jeszcze nie umieram :-) Zobaczymy jakie wyniki mi wyjdą w tym tygodniu :confused:
 
reklama
Paula mam nadzieje ze chociaz twoj maz jest z toba- bo tak samej( no i Ty powinnas lezec) to troszke ciezko.
A moze ten twoj skarb pociagnal gdzies na boku tej twojej cherbatki przeczyszczajacej:-D:-):tak:. No to oczywiscie tylko zart. Na pewno niedlugo mu sie polepszy!
 
Do góry