reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

oj dziewczynki a u mnie chyba zaczęły się bezsenne nocki, a raczej ranki od 3:30 nie mogę spać i nawet zbytnio mi się nie chce już się wykąpałam a teraz zasiadłam do komputera
Wczoraj na fotelu u stomatologa siedziałam ponad godzinę :szok: uparł się że będzie tego zęba leczył i wczoraj wyczyścił mi kanały, założył lekarstwo i za tydzień założenie plomby. Zapłaciłam furorę za tego ząbka a to dopiero połowa:szok:, ale cóż państwowo by mi go usunęli a nie się bawili. :no:
I tak chyba zrobię wszystkie ząbki, które według nie go trzeba ratować, a nie rwać. Wyrwać zdążę:tak:
W sumie to nie było tak strasznie ;-)
 
reklama
Witajcie,
widzę że aktualny temat mieszkań. Powiem szczerze, że nawet nie zdawałam sobie sprawy jakie są ceny wynajmu. Ale ceny wrocławskie naprawde mnie zaszokowały. My też będziemy się przprowadzać i planujemy zrobic to do końca grudnia. Mam nadzieję, że uda nam się wszystko załatwić i zrobić remont. To już będzie domena męża bo ja jak narazie mam zakaz jakiegokolwiek wysiłku.

Okruszku- dzielna z Ciebie kobieta. Nie chcę o tym pisać ale wiem przez co przeszłaś.

Isabela - brr dobrze że masz już to badanie za sobą. Zawsze jak czytałam opis amniopunkcji przechodziły mnie ciarki. Życzę zdrówka i szybkiego powrotu do formy.

Kasica212 - dla mnie wizyta u stomatologa w normalnych okolicznościach jest koszmarem i stresem a w ciąży jest poprostu nie do przejścia. Całe szczęście miałam przegląd robiony przed ciążą i generalnie mam bardzo mocne zęby i zaledwie 3 plomby przez tyle lat. W poprzedniej ciąży nic się nie wydarzyło i mam nadzieję, że teraz też tak będzie tym bardziej że nie mogę żyć bez nabiału.

Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej i jest w miarę dobrze. Dalej mam być na zwolnieniu, dużo odpoczywać, zażywać magnez i jeszcze Duphaston (ale to juz będzie ostatanie opakowanie). Wyniki morfologii okazały się nie najgorsze, jeszcze nie muszę ratować się sztucznymi preparatami żelaza. Tak więc nie jest tak źle jak mogłoby się wydawać.

Miłego dnia:-)
 
Jesli mialas oczywiscie jeden stosunek w dwa tygodnie po pierwszym dniu miesiaczki to wlasnie wtedy zaszlas w ciaze, choc wcale nie jest powiedziane, ze tego dnia gdyz PAMIETAJMY, ze plemniki potrafia przetrwac w nas az 72 godziny- trzy dni (choc najczesciej udaje im sie przetrwac tylko :) 45 godzin).Jesli wspolzylas czesciej, to niestety nie da sie ustalic, za ktorym razem zaszlas w ciaze tak naprawde.
Pozdrawiam serdecznie

Dziękuję Ci za odpowiedź....Współżyłam 2 razy z przerwa 10 dniową...6 i 15 sierpnia....Pierwsze USG wskazało równy 5 t.c. czyli wyszło,ze za tym drugim razem było poczęcie.Tylko,że napięte piersi i ból podbrzusza miałam już od 10 sierpnia...i stąd myślałam,że ciąża jest z 6 sierpnia...ale mógłby być to objaw owulacji...USG 1 września to był 4 tydzień,czyli 2 tygodnie od zapłodnienia i ciąża nie była w ogóle jeszcze zagnieżdżona...dopiero 5 wrzesnia pojawił się sam pęcherzyk i wskazało na 5t.c.
Coś mi się wydaje,że moja dzidzia za wolno rośnie...
 
Witam wszystkie mamusie!Chcialabym podzielic sie z Wami radosna nowina .Wczoraj dowiedzialam sie ,ze na 90% bedziemy mieli SYNKA!!!!.Jestesmy bardzo szczesliwi mamy prawie 9-letnia WERONIKE, wiec fajnie sie ulozylo.Pozdrawiam Was wszystkie i czekam na wiesci o Waszych dzidziach!!!:happy::happy::-)
 
hanana5- super ze juz wiesz kogo sie spodziewasz!!! ja sie moze dowiem za ok 2 godziny bo ide do lekarza:)

a co do mieszkania, to tego drugiego nie widzielismy jeszcze, mamy obejrzec w piatek, natomiast moj M, po 3 godzinnym wkladaniu do glowy ze 1700zl za mieszkanie do remontu to za duzo, zadzwonil do wlasciciela i powiedzial mu jak sprawa wyglada, wiec prawdopodobnie bedziemy mieszkac tam gdzie mielismy za stra cene :-)
 
kama9, potem maluszek nabierze wagi i wzrostu. Moja mala byla dlugo mniejsza niz wskazywalyby na to wiek plodowy, dlatgo nawet zmienili mi termin porodu z 4 na 10 maja. Wczoraj okazalo sie, ze maluszek jest naprawde duzy jak na 17 tydzien i ma od glowki do posladkow juz ponad 12 cm :) Takze nadrobila. Lekarz nawet zasugerowal, ze mozliwe, ze pierwszy termin porodu chyba bedzie jednak aktualny :)

hanana5, super. gratuluje, ja takze od wczoraj wiem, ze nosze wymarzona dziewczynke. Choc mam juz 2 corki to wszyscy sie dziwili, ze chcialabym kolejna. Mowilam co bedzie to bedzie - byle zdrowe. Az sie pobuczalam jak uslyszalam, ze jednak dziewczynka.

ladygab, super. Najwazniejsze, ze wtsepnie wielki problem macie z glowy. Powodzenia u lekarza, 3mam kciuki.
 
Witajcie dziewczyny,
ja również jestem majóweczka termin mam na 11 maja:) . W czwraetek za tydzien mam wizyte to bedzie moj 16 tydz i 4 dzien mozliwe ze uda sie lekarzowi rozpoznac płeć?
 
Witajcie dziewczyny,
ja również jestem majóweczka termin mam na 11 maja:) . W czwraetek za tydzien mam wizyte to bedzie moj 16 tydz i 4 dzien mozliwe ze uda sie lekarzowi rozpoznac płeć?

Jasne, ze możliwe! No, chyba że dzidzia w czasie USG akurat tak się ułoży, że nie będzie możliwe... :-)
Ja ostatnie badanie miałam w 12 tygodniu, jeszcze wtedy było za wcześnie... chociaż lekarz powiedział, że mógłby spekulować, ale co z tego, skoro byłyby to tylko przypuszczenia... :-(
Tak więc żyjemy z Kochaniem w niepewności aż do 30 stycznia. Ehh!
 
A ja właśnie wróciłam od doktora. Za tydzień całkowite odstawienie luteiny teraz jeszcze przez 7 dni mniejsza ilość. Przez miesiąc przytyłam 1,5 kg, ale schudłam w pierwszym trymestrze 4 więc nadal jestem na plusie. USG dopiero 4 grudnia, już nie mogę się doczekać a to już tylko tydzień. Będzie wtedy 16 tydzień 1 dzień, więc może lekarz powie nam płeć. Co prawda następne będzie przed samymi świętami a w styczniu 4D - tak polecił nam lekarz.
 
reklama
Isabela, dobrze że masz już za sobą te badania, trzymam mocno kciuki aby wszytsko wyszło dobrze!:tak: Na pewno tak bedzie... no i powoli gratuluje kolejne córki!
Ja zaczęłam przeglądać jakieś 3 tygodnie temu i stwierdziłam, że dam sobie spokój - po przeczytaniu tych wszystkich opinii za bardzo zaczęłam się tym wszystkim denerwować... Byłam nawet u Św. Zofii, ale tam panie odesłały mnie z kwitkiem i tekstem "wszystko jest na stronie"... a na stronie za przeproszeniem g**** jest, wszystkiego dowiedziałam się tutaj na forum od dziewczyn. Postanowiłam poczekać z myślą o wyborze szpitala do zajęć szkoły rodzenia, które zaczynam 8 stycznia.
A zapisałaś się do nich do szkoły rodzenia?? W którym tygodniu trzeba sie zapisywać, ja gdzieś czytałam że ok 24... ciekawe jak wcześniej trzeba "rezerwować" termin....Napisz kiedy Ty sie zapisywałaś.

kasica212, trzymaj sie u tego dentysty, widze że zacznie sie maraton ;-) Niestety trzeba sie troche pomeczyc zeby potem miec spokój. Bedz dzielna :tak:

Witam wszystkie mamusie!Chcialabym podzielic sie z Wami radosna nowina .Wczoraj dowiedzialam sie ,ze na 90% bedziemy mieli SYNKA!!!!.Jestesmy bardzo szczesliwi mamy prawie 9-letnia WERONIKE, wiec fajnie sie ulozylo.Pozdrawiam Was wszystkie i czekam na wiesci o Waszych dzidziach!!!:happy::happy::-)
To gratulacje!! Widze ze coraz wiecej juz rozpoznanym Maleństw ;-) Ciekawe na ile te prognozy sie spełnią :sorry: Ja w razie czego mam pamiątkowe zdjęcie "domniemanego" chłopaka :-D

Mnie zostaly jeszcze swa dni na zwolnieniu:confused2: Jutro chyba bede musiala zadzwonic do pracy zeby sie dowiedziec o grafik dla mnie... Juz sie boje jak dam rade, ale musze sie jakos zmobilizowac, moze nie bedzie tak zle...
 
Do góry