reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

reklama
ja tez mam pytanko!!! w pierwszej ciazy czulam malego juz w 18-19 tygodniu...teraz to juz 17 tydzien i nie jestem pewna cos jak bulgotanie w brzuchu i czasem bolesne ukucia pod zebrami a szczegolnie z prawej strony....to juz trwa ok tygodnia ale nie jestem pewna bo z Nikkim bylo inaczej po prostu odczuwalne kopniaki...
 
Witajcie.
Ja się nie mogę wypowiedzieć, bo nie mam doświadczeń ;-) Sama jestem w 15 tyg. i cierpliwie czekam na pierwszy trzepot skrzydełek :-D.

Tym czasem z całego serca życzę każdej z Was by Motylki dawały o sobie znać i by sprawiało Wam to bardo dużo radości...:-D
Wiem, że u mnie niebawem też tak będzie. :-)

Ja mam inny problem...choć może to nie problem, a raczej dylemat.:baffled: Nie wiem jak namówić Męża na wycieczkę do Szczecina (bo to najbliżej) by tam zrobić USG D4?? :baffled: Dziś bratowa mi powiedziała, że ten mój lekarz teraz prywatnie bierze ponad 100zł, a w Szczecinie ten koszt to ok 150-200zł...ale badanie trwa 20min. i wiadomo jest dużo dokładniejsze. Mój mąż uznaje to za zbędny wydatek, bo + dojazd. :-( Nie wiem jak go przekonać. Same posty innych dziewczyn, czy zdjęcia....go nie przekonują. :wściekła/y: Zła jestem na niego! Bo do samochodu kupuje milion różnych rzeczy (też ważnych i potrzebnych) i ja to rozumiem...ale to nasze pierwsze Maleństwo...Dziewczyny jak mogę go przekonać?

Pozdrawiam Was Kochane!!! :-D:-D:-D Cieplutkiej i przespanej nocy :tak:

P.S. Dziś kupiłam gazetkę "M jak Mama" grudniową. Znów w niej tyle praktycznych porad na przeziębienie....polecam każdej z Was!!!! Dodatkowo na płycie jest 5 bajeczek z Kotem Filemonem :-D koszt 3,99 PLN
 
kasica- trzymam kciuki, aby wszystko się dobrze ułożyło:tak:

ja dziś trochę spanikowałam:zawstydzona/y: od 2 dni czuję takie miejscowe napięcia się macicy. Od razu pomyślałam , że to skurcze:baffled: ...i się zmartwiłam :zawstydzona/y:
przed chwilą zadzwoniłam do gina i na szczęście uspokoił mnie!
powiedział mi, że to mogą być już ruchy maleństwa :tak:. Wg miesiączki dziś rozpoczynam 18 tc wg usg jestem w 17 tc. miałam już łaskotki to może teraz czas na fikołki.

Czy któraś z mam ma podobne odczucia? lub miała?
może wiecie czym właściwie róznią się skurcze macicy od rozpychania i fikołków maleństwa?

dla świętego spokoju idę do gina we wtorek, żeby mieć pewność już na 100%

pozdrawiam zimowo,

Ja się parę dni temu przestraszyłam, bo poczułam ten osławiony "trzepot skrzydełek", potem delikatne puknięcia, a potem... nic i nic i nic. :no: Uspokoiło mnie tylko to podsłuchane bicie serdunia, bo martwiłam się już przeokrutnie...
Tylko czasami są takie dni, jakby mi się ktoś "przeciągał" w macicy - ciekawe kto? :-D:-D

Dużo czytałam na ten temat i z tych informacji wynika, że w tak wczesnej ciąży ruchy mogą być odczuwalne albo nie, w zależności jak się dzidzia akurat ułoży - ma jeszcze przecież duuuużo miejsca. No i za każdym razem, gdy zaczynam łapać dołka, przypominam sobie o tym fakcie... na wszelki wypadek upewnię się też u mojej pani dr, wizytę mam w czwartek.

Dziwne, bo od czasu tamtych kilku puknięć nie poczułam już niczego podobnego, ale często mam wrażenie, że cuś mi się tam w środku porusza...:confused:

Oj chciałabym już czuć te regularne kopniaczki!

A tymczasem śniegu napadało i jest bialutko na dworku. :-)
 
Lilian- Twój opis skurczów mnie uspokoił J teraz wiem , że to na pewno maluszek. Gdy macica się napina to nic mnie nie boli a na dodatek są to takie lekkie napięcia, przemieszczające się

Maja33- fajnie, że Ty też odczuwasz podobnie J Ja jestem szczupłą osobą a właściwie to chudzielec ze mnie ;) i może dlatego czuję już fikołki? Miałam już łaskotki… tylko coś kopniaczków jeszcze nie poczułam
Może rzeczywiście nasze maleństwa są podobnej wielkości J

poza tym bardzo się cieszę, że coraz więcej majowych mam czuje już swoje maleństwa... pewnie jeszcze z 3 tyg. i wszystkie z nas będę już mogły się pochwalić motylkami :tak:

okruszek.emi- a czy u Ciebie w Koszalinie nie ma takiego usg?

poza tym uważam, że wycieczka do Szczecina może być bardzo miła....a taka płytka cd lub fotka może byś dobrym prezentem dla babć :tak: lub mamusi.
hihhi jeśli okruszku byłaś grzeczna, to mąż nie powinien odmówić Ci takiego prezentu choinkowego .... no chyba, że szykuje dla Ciebie ruzgę ;-)
-może takie argumenty pomogą:-)?

u mnie w Warszawie już zima ... nasypało śniegu, że ho ho :-D
 
jesli ktos jest zainteresowany szkola rodzenia we wro, to podobno najlepsza to bocianek- wiem od znajomego lekarza, a szpital to podobno kaminskiego...
zazdrosze wam ze juz czujecie ruchy dzidzi, ja nic nie czuje, apetyt mi spadl, tylko brzucho troche rosnie, a lekarz sie pochorowal...mam nadzieje ze w przyszlym tygodniu juz bedzie i zobaczymy co tam slychac.
a w pracy nie wiem kiedy powiedziec o ciazy, pracuje tam od listopada, czyli niedlugo bedzie miesiac, mam umowe do konca stycznia, na okres probny, ale w styczniu jak bedzie okej to mi dadza umowe na czas nieokreslony. teoretycznie moge powiedziec teraz, to musza mi ja przedluzyc do porodu i po macierzynskim jestem na lodzie. lub moge ukrywac sie i powiedziec w styczniu jak przyjdzie co do podpisywania drugiej umowy, i powiedziec ze jestem w ciazy, jesli mi nie beda chcieli przedluzyc...nie wiem jak to rozwiazac zeby bylo dobrze
 
Okruszek emi ja jestem ze Szczecina i też mysle o takim USG - no ale zobaczymy. Zaczelam wiec szukac i znalazlam na forach, ze takie USG robione jest tez w Koszalinie. Moze warto najpierw podzwonic po gabinetach i zapytac czy jest taka mozliwosc i jakie sa koszty? Jesli jednak nic nie znajdziesz, to trzymam kciuki, zeby z mezem sie udalo :) A badanie jako prezent gwiazdkowy albo na Mikolajki to dobry pomysl :)
 
A co do kopniakow, to dzis znowu moja dzidzia dala o sobie znac :) z samego rana mnie pokopala, bo chyba ja obudzilam, a chciala jeszcze pospac ;) Niesamowite uczucie i rzeczywiscie nie mozna pomylic z niczym innym.
Zycze wszystkim mamom, ktore jeszcze nie czuja ruchow dzidzi, zeby juz sie doczekaly tego pieknego przezycia.
Pozdrowienia i zycze kazdej mamie milego dnia :)
 
ula_28- dzidzius napewno:-D jak jestes szczupla ta jeszcze szybciej mozna wyczuc:-)
ktos pisal ze cuje uklucia pod zebrem ale to chyba nie ruch dzidzi bo ruchy raczej sa niziutko pod pepkiem i jeszcze nizej :-), i raczej jednorazowe pukniecia albo takie napinanie sie jakby sie cos wiercilo:-D ja to tak odczowam i teraz i w poprzedniej ciazy, ach i teraz czulam bardzo wczesnie ruchy a z Martusia w 19tyg raz na tydz i gdzies w 22tyg dopiero tak normalnie jak teraz:-)

zycze milutkiej niedzieli u nas deszcz ze sniegiem marnym:-D zazdroszcze wam sniegu troszeczke ale jak wczoraj ogladalam wiadomosci i ile wypadkow bylo to az mnie to przeraza:-( pozdrawiam
 
reklama
Maja - my niedaleko od siebie mieszkamy wiec pogoda u mnie taka sama:tak::-)Ja pierwsze ruchy poczulam juz na 100% wczoraj,ale tylko wlasnie te wieksze,np jak dzidzia sie gwaltowniwj obroci:tak:z Nika ruchy czulam (takie male)od ok 20tyg.Ale tak narzekalam od pocztku,ze ciezka ciaza a jak poczulam dzidzie to az sil nabralam:-D
Dzis idziemy na obiad do tesci:dry:Postanowili laskawie Nas zaprosic-pierwszy raz od ..........DNIA MATKI!!!!!!!!!!!!!!!!A mieszkaja ok 10minut drogi od Nas:dry:Ale zawsze zmeczenia,albo zbyt zajeci,albo odwolywali w ostatniej chwilii....I oczywiscie jeszcze ja musze deser robic,bo jakzeby inaczej.Uwielbiam piec,ale kurde mogliby juz komplet zrobic:dry:Wczoraj M zadzwonil i mowi,ze Kasia nie za bardzo sie czuje zeby stac i krecic ciasto,na co tesciowa,ze w takim razie mzoe chociaz lody kupimy.........:angry:I tak bym z pustymi rekoma nie poszla,bo nie lubie ale kurde tupet to maja niezly:wściekła/y:Jak do nas a na obiad zaproszeni to nawet nie wpadna na to,zeby cokolwiek przywiesc:no:
 
Do góry