reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Czesc dziewczyny .Odnosnie sluchawek lekarskich mam w domu i od jakiegos czasu slucham sobie co tam sie dzieje:-)Musze powiedziec ze bicia serduszka za bardzo nie slysze ale za to swietnie slychac jak plywa wydaje takie dzwieki bulgotania jak sie przemieszcza ostatnio tak sie poruszyla dzidzia ze az mnie lewe ucho zabolalo taki byl odglos.
 
reklama
najgorsze w tym wszystkim jest to, że ona nie widzi swojej winy :no: Wszystko na mnie A i od godziny udaje, że nic się nie stało i nie wie o co mam pretensje, że z nią nie rozmawiam:szok:

zobaczymy czy uda się mojego przekonać aby sę wynieść kręci nosem, że będziemy się bardzo mało widzieć
 
Kasica212-doskonale cie rozumiem ostatnio mialam klopoty w domu tylko ze to byli obcy ludzie znajomi, a rodzina szkoda gadac ze tak jest, mam nadzieje ze u ciebie bedzie juz niedlugo spokoj tym bardziej ze jestescie jak widze nowozencami!!!! i musicie miec swiety spokoj dla siebie i dzidzi.

sheeppy- co za dziwny lekarz szok przeciez tata dzidz nie musial byc na calej wizycie tylko na usg przeciez to to ojciec dziecka i ma prawo, i jeszcze prywatny gabinet szok, moj zawsze ze mna chodzi i Martusia tez chociaz jest wyraznie napisane ze jak dzieci beda niegrzeczne to zostana wyproszone ale martunia zawsze jest zachwycona maluchem:-D

milego weekendu:-), u nas pogodnie ale zimno :-)

od 3grudnia sami mieszkamy landlord sie zgodil bez problemu i wspolczul nam ze z takim motlochem musielismy mieszkac jestem przeszczesliwa
 
kasica- trzymam kciuki, aby wszystko się dobrze ułożyło:tak:

ja dziś trochę spanikowałam:zawstydzona/y: od 2 dni czuję takie miejscowe napięcia się macicy. Od razu pomyślałam , że to skurcze:baffled: ...i się zmartwiłam :zawstydzona/y:
przed chwilą zadzwoniłam do gina i na szczęście uspokoił mnie!
powiedział mi, że to mogą być już ruchy maleństwa :tak:. Wg miesiączki dziś rozpoczynam 18 tc wg usg jestem w 17 tc. miałam już łaskotki to może teraz czas na fikołki.

Czy któraś z mam ma podobne odczucia? lub miała?
może wiecie czym właściwie róznią się skurcze macicy od rozpychania i fikołków maleństwa?

dla świętego spokoju idę do gina we wtorek, żeby mieć pewność już na 100%

pozdrawiam zimowo,
 
czesc!!! u nas dzis spokojnie maz pojechal juz do pracy az do poniedzialku.... a ja jak zwykle sama z malym nuda... u nas pada i pada wiec szaro i ponuro niestety... martwie sie troszke bo nie czuje ruchow jedynie jakies bulgotanie z prawej strony i nie jestem pewna czy to to....

kasica212- no to nie masz najciekawszej sytuacji....ale trzymam kciuki zobaczysz wszystko bedzie dobrze... postaraj sie nie denerwowac... pozdroooooo...
 
kasica- trzymam kciuki, aby wszystko się dobrze ułożyło:tak:

ja dziś trochę spanikowałam:zawstydzona/y: od 2 dni czuję takie miejscowe napięcia się macicy. Od razu pomyślałam , że to skurcze:baffled: ...i się zmartwiłam :zawstydzona/y:
przed chwilą zadzwoniłam do gina i na szczęście uspokoił mnie!
powiedział mi, że to mogą być już ruchy maleństwa :tak:. Wg miesiączki dziś rozpoczynam 18 tc wg usg jestem w 17 tc. miałam już łaskotki to może teraz czas na fikołki.

Czy któraś z mam ma podobne odczucia? lub miała?
może wiecie czym właściwie róznią się skurcze macicy od rozpychania i fikołków maleństwa?

dla świętego spokoju idę do gina we wtorek, żeby mieć pewność już na 100%

pozdrawiam zimowo,

Hmmm, Ula szczerze mowiac to wedlug mnie skurcze macicy, a ruchy malenstwa szczegolnie na tym etapie ciazy, to calkowicie dwie rozne sprawy i zupelnie rozne odczucia. Ruchy dziecka to odczucia mniej wiecej jak "trzepotanie skrzydelek", "jakby przesuwanie sie maluszka", kopniaczki... A skurcze macicy sa odczuwalne jako nieprzyjemne "stwardnienie" i napiecie sie calego podbrzusza. Robi sie taka podluzna twarda "gula" z podbrzusza i przechodzi to po ok15-20 sekundach. Ja mam te skurcze, w czwartek na wizycie tez to zglaszalam, ale gin mi mowil ze dopuszczalne jest do 10 razy dziennie takie napiecie, no chyba ze jest bardzo bolesne, to wtedy cos moze byc nie tak. Te skurcze ja mam tak ok 5-6 razy na dzien i faktycznie sie nimi nie przejmuje, bo w poprzednich ciazach tez tak mialam, i wiem ze to naturalne. No ale wiadomo, jak cos Cie niepokoi to odwiedz gina :tak: A mysle ze on tez Cie uspokoi :tak::-) Pozdrowionka
A ruchy maluszkow tez juz odczuwam jako takie wlasnie" trzepotanie skrzydelek" na razie, ale tylko wieczorem jak usiade sobie juz na spokojnie, bo w dzien nie czuje nic.
 
Hej, mój mąż dopiero pierwszy raz mógł wejść na usg, bo pierwszy raz miałam robione przez brzuch. Wcześniej jak miałam robione dopochwowe to też lekarz go nie zapraszał. Sheeppy nie wiem jakie Ty miałaś usg, może to od tego zależało, ale jeśli miałaś normalne przez brzuch to też się dziwię, że w prywatnym gabinecie lekarz nie pozwolił wejść Twojemu mężowi.

Pozdrawiam Was wszystkie mocno!!!
 
Ula_28 - he ja wlasnie mam takie ruchy teraz moze nasze dzidzie sa podobnej wielkosci? na poczatku trzepotanie jak pisze LILIann pozniej byly kopniaki a teraz to ja mowie ze sie wierci:-)szczegolnie jak leze to mi sie wypycha a skurcze mialam w poprzedniej ciazy i to inne uczucie wiec chyba bym nie pomylila tak mi sie wydaje:baffled: a sprobuj jak tak ci sie stanie jeszcze raz pomacac to miejsce przycisnac pozadnie powinnas poczuc dziecko ja zawsze tak robie i smieje sie ze nie wiem czy glowke czy dupke naciskam :-), jestes szczupla osoba?
 
Ja mam pytanie do doswiadczonych w tym temacie :) Chodzi mi wlasnie o ruchy dziecka. To moj 18 tydzien, pierwsza ciaza i jestem osoba szczupla. Od pewnego czasu czuje jakby delikatne ruchy, bardzo delikatne - ale jednak. Jednak wczoraj wieczorem poczulam jakby 3 kopniaki, nie zadne mocne, ale jednak dalo sie to wyczuc. Czy rzeczywiscie byla to dzidzia i jej kopniecia, czy jednak jest jeszcze za wszesnie na tak konkretne odczucia? Dodam, ze zdazylo sie cos takiego pierwszy raz i nie pamietam aby wczesniej mialo miejsce cos podobnego.
Z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrowienia dla wszystkich :)
 
reklama
Ja mam pytanie do doswiadczonych w tym temacie :) Chodzi mi wlasnie o ruchy dziecka. To moj 18 tydzien, pierwsza ciaza i jestem osoba szczupla. Od pewnego czasu czuje jakby delikatne ruchy, bardzo delikatne - ale jednak. Jednak wczoraj wieczorem poczulam jakby 3 kopniaki, nie zadne mocne, ale jednak dalo sie to wyczuc. Czy rzeczywiscie byla to dzidzia i jej kopniecia, czy jednak jest jeszcze za wszesnie na tak konkretne odczucia? Dodam, ze zdazylo sie cos takiego pierwszy raz i nie pamietam aby wczesniej mialo miejsce cos podobnego.
Z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrowienia dla wszystkich :)


napewno dzidzia:))) tym bardziej ze to juz 18 tydz:)))
 
Do góry