reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

No to i ja się przyznam:sorry2: - w ubiegłym tygodniu też się skusiłam na pizzę - "chodziła już "za mną od wielu tygodni. Ale za to teraz na długi czas wystarczy. tak, jak pisała Izabela- lepiej czasem na coś sie skusić i potem spokój- można spokojnie przechodzić obok Mc'Donalda itp.;-)
Aha, a najlepszym sposobem na opróżnienie jelit:zawstydzona/y: jest zjedzenie przed snem 2 pomarańczy - ale cienko obranych, tzn. z białym miąższem. Mi zawsze pomaga i pomarańcze jem regularnie:tak:
 
reklama
Ania 77,
no właśnie sama nie wiem, jak to z tymi szpitalami jest:confused:
O Tczewie czytałam różne opinie, o Starogardzie też - ale tu przynajmniej można rodzić w wodzie i na to liczę:happy:. Mam nadzieje, że co do szpitala i porodu dowiem się dokładnie wszystkiego w szkole rodzenia, która tu jest przy szpitalu.
Nie wiem ale za to zupełnie, do jakiego lekarza chodzić:confused: - no i czy prywatnie, czy do poradni... Z tego, co piszą dziewczyny wynika, że z lekarzami prywatnymi też jest różnie:baffled:.....
 
Hej dziewczynki!!!!
Już jestem po USG. Dzidzia ma już troszkę ponad 7 cm. A serduszko bije jak dzwon.
Wg USG termin mam na 24.05. To już czwarty termin. Z pierwszego USG wyszedł na 22.05, według polskiego ginekologa 27.05 a według angielskiej położnej 26.05. Ciekawe czy w któryś trafie :-)
Strasznie sie objadłam bo przed chwilą wciągnełam miseczke bigosu czyli ciążowej zachcianki mojego męża ;-)
A Mc Donaldsa, KFC i innych nie jadam bo mnie odrzuca jak poczuje zapach. I bardzo dobrze bo kilogramów mi nie brakuje :-)
Pozdrawiam
 
Ja uwielbiam pizzę :sorry2: i od jakiegoś czasu z Mężem chodzimy na taki niedzielny "obiad". Zawsze zamawiamy z dużą ilością warzyw, a dziewczyny tam wszystko robią na widoku, więc widać, że są to świeże pyszności :sorry2: Pytałam też lekarza jak ma się ciasto drożdżowe na ciążę i nie widział przeciwwskazań...więc sobie pozwalam, tym bardziej, że jak inni mówią - jestem chudzina, choć na pewno nie jest to jakieś najzdrowsze jedzenie....ale uwielbiam pizzę, po prostu uwielbiam :zawstydzona/y:
Z zaparciami nie mam żadnych problemów...więc tym bardziej.
Natomiast z Mc Donaldsa, KFC niczego nie jem (oprócz gotowanej kukurydzy w KFC), bo mi to w ogóle nie podchodzi...każdy lubi coś innego ;-)
A wczoraj przed snem miałam pierwszy raz taaaaaaaaką zgagę, myślałam, że gardło mi spłonie :no: dobrze wiem po czym...po daktylach, które podjadałam wieczorem:wściekła/y: i dostało mi się...już ich nie tknę!!!

Lilaiann wiesz kiedyś na pewno się wybiorę do Gorzowa. Mam tam dwie koleżanki ze studiów, które wciąż mnie zapraszają....więc powodów przybywa :-D Może jednak któreś z dziewczyny z forum się zdecydują na wycieczkę....kto wie...
W każdym razie ja bardzo dziękuję za zaproszenie :-D

Ania1812 Jakie cudne wiadomości....super po prostu...Bardzo się cieszę razem z Tobą Aniu :-D:-D:-D Jeśli chodzi o termin, to wiadomo, że jest on tylko umowny...a Dzidzia przyjdzie na świat, kiedy poczuje potrzebę ;-)

Pozdrawiam Was Kochane trzymajcie się ciepluteńko w te zimowe dni :-) Niech słońce świeci w sercu każdej z Was :-D:-D:-D a Motylki niech jż dają o sobie znać trzepocząc skrzydełkami :-):-):-)
 
Witam!!!
ja dzis mialam spodkanie z polozna dzidzius zdrowy serduszko bije... ale brzuszek niestety caly czas dosc nisko i jutro musze isc do swojej GP po kolejne zwolnienie... bo niestety nie ma mowy o pracy narazie...
 
Malgoss- no właśnie są różne opinie na temat szpitali. Ale jak ostatnio rozmawiałam z koleżanką ze Starogardu, to mówiła, że sporo lekarzy z oddziału położniczego się zwolniło (jakiś kłopoty z kontraktami) i planują zlikwidować porodówkę. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Co do rodzenie w wodzie, to mówiła, że owszem jest taka możliwość ale tylko do godziny 15:szok: Jakiś absurd!!!!
Co do lekarzy to już osobisty wybór. Ja chodzę do przychodni i jestem bardzo zadowolona. USG mam w szpitalu ale na co ważniejsze USG dodatkowo chodzę prywatnie. Sporo jest niezłych lekarzy, ale jak poczytasz o nich opinie to zawsze ktoś jest niezadowolony. Tzn, jest jeden "specjalista" który nie grzeszy kompetencją i niestety to jest powszechna opinia. Nie będę pisać publicznie nazwiska.
Lekarzy w Starogardzie nie znam, ale poprzednią ciążę prowadził mi ordynator oddziału położniczego ze szpitala w Starogardzie (który już tam nie pracuje).
Pozdrawiam

Pizza pizza - uwielbiam, ale aktualnie nie mam już na nią chęci. Ale jeszcze nie tak dawno jadłam przynajmniej raz w tygodniu tak mnie kusiło. A teraz już mi przeszło. Za to dziś na obiadek zrobiłam sobie śledzie w śmietanie z jabłuszkiem i ogórkiem. Wyszły przepyszne, palce lizać, mniam mniam :-)

Dziewczynki, dobre wieści z Waszymi maluszkami. Tylko tak dalej. Paula7 trzymaj się, odpoczywaj i leż. Ja też zresztą ciągle poleguję i chyba do pracy nie będę mogła już wrócić.

Do miłego kobietki.
 
dziewczyny bardzo sie ciesze z wszyskich wiesci dzieciaczki dobrze sie rozwijaja to najwazniejsze:-)

u nas wirus rota panuje mam nadzieje ze ja nie zlapie od Marty ale juz 5 raz choruje wiec przebieg lagodny tylko biegunka i raz wymiotowala:-(, mam nadzieje ze juz jutro rano bedzie oki:tak:

dzidzius oki tez bylam wczoraj na wizycie u oloznej sluchalam serduszka i wyglada na to ze wszystko oki:-), czuje bardzo ruchy taka mala kluska przemiesczajaca sie jakie to fajne

pozdrawiam serdecznie przepraszam ze nie jestem na czasie z postami tylko przejzalam stronki ale urwanie glowy z mieszkaniem agencja i lokatorami juz niedlugo sie skoncza problem jestesmy na dobrej drodze:-)

pozdrawiam i milego wieczoru
 
Dwa dni mnie tu nie było, i mam takie zaległości, że się chyba z nich nie wygrzebię :szok:
Paula7- odpoczywaj i dbaj o Was oboje :) Będzie dobrze
Ania1812- termin to sprawa bardzo umowna. na pierwszym usg lekarz wyznaczył termin na podstawie właśnie tego usg (zgadzał się z wyliczonym przez położne), ale powiedział, że tylko 5% dzieci... (i tu zawiesił głos, więc myslałam z tego strachu i przejęcia, że dalej powie: "dożywa":szok: ) ale powiedział :"rodzi się w terminie" :-D
Okruszek.emi i Malgoss - uwielbiam pizzę i chodzimy sobie z mężem do takiej sprawdzonej knajpki właściwie nie na pizzę, a na calzone. Co prawda wymaga to ode mnie solidnego przeliczenia zawartosci weglowodanów, białek i tłuszczy (w tym przypadku solidnie= na oko;-)) ale juz mam tak wypraktykowane oko, że cukry mam potem w normie. A przyjemnosć jedzenia hmmmmmmm... bezcenna:-D Gorzej, że mam ochotę na McDonaldsa, ale to straszną, więc ledwo się trzymam z daleka od cheesburgera :baffled:

Na zaparcia pomaga mi zjedzony na noc jogurt z otrębami, i dużo picia w ciągu dnia. Po tym piciu co noc o 2-3 nad ranem budzi mnie z kolei pęcherz, więc i tak źle, i tak nie za bardzo :-( Z dwojga złego wolę jednak wstać o tej 3 ...

Sheepy i Liliann - uwazajcie na siebie, oszczędzajcie się jak tylko możecie.
Kasica212 - fantastyczne jest oglądanie własnego Maluszka na monitorze (jeszcze niestety)... cieszę się że wszystko ok :-)

Uffff, ale prozy natworzyłam.... A mam się oszczędzać podobno :-D
 
Lilaiann wiesz kiedyś na pewno się wybiorę do Gorzowa. Mam tam dwie koleżanki ze studiów, które wciąż mnie zapraszają....więc powodów przybywa :-D Może jednak któreś z dziewczyny z forum się zdecydują na wycieczkę....kto wie...
W każdym razie ja bardzo dziękuję za zaproszenie :-D

No to super ze jest szansa na spotkanko!!! :-D Bardzo sie ciesze i tylko nie zapomnij o mnie wybierajac sie w moje strony!!:-)

Wszystkim mamuskom, ktore mialy dzis wizyte gratuluje pozytywnych wiesci!! Ciesze sie z Wami!!! :tak:

A co do tych omdlen to :szok::szok::szok:, bo widze ze niejedna z Was miala z nimi tez takie przeboje jak ja!! Trzymajmy sie kobitki dzielnie:tak: Oby do przodu ;-)

A co do pizzy to az wstyd sie przyznac, ale w ciazy chyba czesciej jak jem niz przed ciaza, bo tak potwornie mi sie jej chce, ze wytrzymac nie moge i zamawiam...:zawstydzona/y: I ciagle sobie obiecuje ze to juz ostatni raz... Ehhh. Jeszcze moim "hitem" w tej ciazy jest kukurydza z puszki, ktora szczegolnie smakuje mi o godz 24 w nocy... I smialam sie juz do meza ostatnio, ze jak rodzinka bedzie sie mnie pytac co chce pod choinke, to bede mowic zeby po pare puszek kukurydzy mi kupili :tak::-D
 
reklama
witam
co do ruchów to moja dzidzia już coraz śmielej sobie poczyna ....
ach te smaczki..... ale kiedy mamy sobie dogadzać jak nie w ciąży.... widocznie dzidzia ma taką potrzebę to jemy....
mnie plecy bolą ... siedzę dziś trochę więcej przy kompie babram się w panierach i wymiękam...
 
Do góry