reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Sara, nie załamuj się będzie dobrze :tak: o skazie jest osobny wątek (sama go założyłam :-D tam znajdziesz wiele przepisów, które wykorzystasz dla siebie).
na temat maści sterydowej się nie wypowiem, bo my takowej nie używamy, mimo iż u nas skaza została wykryta 1,5 miesiąca temu.... nasz lekarz, alergolog, uważa że dotąd dopóki to nie jest naprawę konieczne to mi jej nie przepisze - i chwała jej za to :tak:
co do tetry.... na twoim miejscu odpuściłabym sobie bo urobisz się po łokcie :baffled: co nam pomogło: zmiane pieluch na inną firmę, krem Nivea przeciw odparzeniom (chyba on tak się nazywa, nie jest pewna, a właśnie skończył mi się), częsta zmiana pieluch, wietrzenie pupy, mycie dupki, siusiaka i pachwin w rumianku co najmniej 2x dziennie.
troche to pracy zajęło ale na szczęście obeszło się bez babrania się w tetrze :tak:

dziewczyny szczerze wam polecam tą Nivea na odparzenia, naprawdę, jak dla mnie sudocrem się chowa :tak:
 
reklama
WITAM!!!
SARA, szczerze mówiąc to ja bym odpuściła pieluchy tetrowe. Wydaje mi się,że one pogorszą sytuację bo skora będzie miała ciągły kontakt z mokrą pieluszką.Jakoś nie wyobrażam sobie prania tych pieluch po kupkach.

A tak na marginesie-my już po chrzcinach.Wszystko poszła ok. Dzieciaki w kościele były grzeczne.Bałam się,że 3,5 letni Mikołaj coś odwali ale o dziwo nic mu nie przyszło do głowy.
 
Mamstud, Barmanka, Monika dziękuję za rady!
Myślę, że tetra przyda się w domku, a na spacerki i na noc pampersik. Dziś trochę już "pochodził" z tetrową pieluchą (mam kilka do zadań specjalnych;-)) i nie ma obaw, żeby z siusiu leżał - od razu marudzi i dostaje suchą:tak:
Dzisiaj go już wysmarowałam sterydem (tylko tam gdzie najwięcej krosteczek), może jeszcze jutro i wystarczy..
Lekarz nie z pierwszej łapanki, ordynator i chwalą go, mam nadzieję, że jego kuracja poskutkuje.. Za tydzień mamy się pokazać.

Barmanka napewno wejdę na ten wątek o skazie i od deski do deski poczytam, bo zielona jestem. Dzięki!

Aha, marchewki, kaszki i inne obiadki "po 4m-cu" możemy jak najbardziej mu dawać już teraz jak lubi, byle nie cały słoik (i byle bez zwykłego modyfikowanego, tylko Bebilon Pepti). To tak a propos podawania nowych smaków maluszkom bo temat na czasie:tak:
 
sara- moj maly tez mial podejrzenie skazy bialkowej bo bardzo luszczyla mu sie skora doslownie wszedzie, na zgieciach nozek i raczek, na glowce na brwiach,, w uszkach,, poszlam do lekarki i na szczescie okazalo sie ze moj synek ma skore bardzo sucha atopowa i polecila mi kosmetyki emolium i sa swietnie po miesiacu kuracji skora luszczy sie jedynie na uszkach ale to juz bardzo malutko..takze wiem co przezywasz i zycze powodzenia w kuracji..:)


co do kremow na odparzenia,, z nivea jest do d... bo jes bardzo gesty i ciezko sie go rozsmarowuje, ja wam dziewczynki polecam z hippa na odparzenia jest latwy w rozsmarowywaniu takze wyprobujecie sobie:rofl2:
 
Dzisiaj go już wysmarowałam sterydem (tylko tam gdzie najwięcej krosteczek), może jeszcze jutro i wystarczy..
:tak:[/QUOTE

Sterydów używaj tyle ile kazał Ci lekarz i nie przerywaj wcześniej niz masz zalecone. Buzka szkrabka może przez pierwsze dwa,trzy dni wyglądac gorzej ale póżniej rewelacja.Nie wiem czy dobrze myślę ale pewnie skóra jest juz bardzo zmieniona jesli dostałaś sterydy? u mojego szkrabka dochodzilo nawet do sączących mikro ranek i był smarowany sterydami.Nie uwazm ,żeby sterydy były takie złe-teraz to są już nowoczesne leki. Mikołaj ma dzisiaj 3,5 roku i podstawą jego jedzenia jest jogurt, jogurt,jogurt i tak by mógł cały dzień skaza przeszła.Oczywiscie robiłam to co kazał lekarz i karmiłam go według jego wskazówek.Musialam go pilnować bo gdzie nie poszłam to wszyscy chcieli go raczyc tym co nie mógł jeśc. Wszyscy twierdzili ,że po jednym razie nic mu nie będzie i pchali mu cuda do buziaka.
 
Martalis, ja pierwsze dziecko - synka, urodziłam tak jak dziwczyny wyżej, mamamatysia i mamstud (pozdrowionka:-):tak: ), jak miałam 21. Tak jak mamstud:-), na studiach (oj była jazda:baffled::tak:), ale skończyłam normalnie studia.

co do zazdrości to temat dla mnie obcy (jak u mamamatysi - hi hi hi). Mikołaj już tak czekał na "dzidziusia" że co dzień dopytywał się kiedy dzidziuś będzie z nami, i wołał do brzucha : "dzidziuś, wyyyyychodź" :tak::-D
I teraz jak u mamamatysi, najpierw przybiega i gada z Mają w łóżeczku. :tak::-D
 
Ja mam obecnie 21 lat i w tym też wieku urodziłam synka. Studiuje i zajmuje się małym, a tata dziecka zarabia na nas :-p pomagają też rodzice. Radzimy sobie, uważam bardzo dobrze.
Co do kosmetyków - Nivea sprawdzają się idealnie w naszym przypadku, ale na szczęście nasza dzidzia nie ma żadnych skórnych problemów. Na początku używaliśmy Oilatum, ale z czasem ze względu na cene zaczęliśmy używać innych marek. Pampersynadal z "Pampers" i to się raczej nie zmieni, bo wypróbowaliśmy już Huggies i z Rossmana oraz Pampers Sleep and Play - żadne nie są tak dobre jak Pampers Activ Baby.Chusteczki też były Pampers, ale teraz mamy Dzidziuś i też są dla nas dobre.
 
Dzień Dobry

Trochę was podczyutuje, ale jakoś nie mam weny pisać:zawstydzona/y:Witam nowe mamusie.
My przezyliśmy najazd teściów, teraz mamy spokój:-DTroche mi przykro było bo tesciowie ciąglle opowiadali o swojej drugiej wnuczce, jak ja coś o Misiu zaczełam to oni a tamta to i to:crazy:Nawet mój M był zły, a on zazdrośnikiem nie jest.Tylko to tak bardzo biło po oczach że szok. Na tapetach telefonów też oczywiście tamta wnuczka, jak mój m powiedział do teścia że teraz też ma drugiego wnuka i może by zmienił, to ten powiedział jak im obudwoje zrobi zdjęcia to zmieni:baffled:Trudno przynajmniej pierwszy raz mój M przyznał mi racje, ale widziałam ze cholernie przykro mu było ze faworyzują tamtą.
Zakupilismy też mate edukacyjną i krzesełko do karmienia

teraz czekamy na przesyłkę:-)
 
reklama
Do góry