reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

jelsi chodzi o objawy ciazy to ja sie zorientowalam tylko po tym ze spoznial mi sie znacznie okres. Dlatego tez wybralam sie do lekarza, ktory radosnie mi zakomunikowal 9 tydzien. Do tej pory objawy mam takie ze mozna je podciagnac pod jakies oslabienie, tylko piersi rosna i bola.

Takze ze nie przejmujcie sie dziewczyny ze cos jest nie tak skoro nie macie mdlosci i wymiotow:tak:
 
reklama
ja mam nadzieje ze urodze silami natury:-), ale znieczulenia nie wykluczam mysle ze na 0% wezme epidural, ale znow to opoznia porod, po prostu mam nadzieje ze bedzie szybko i po krzyku, z marta bylo silami natury i na drugi dzien juz bylam w domku od razu karmilam piersia nawet nie popeklam wiec wcale tak strasznie nie musi byc ale oczywiscie jak ktos ma wskazania to powinien miec cesarke:tak:
 
Ell, głowa do góry i nie martw sie na zapas! Brak objawów o niczym nie musi świadczyć :tak: Czekamy z Tobą na usg :tak:

Dziewczyny a czy któraś z Was słyszała o takim przepisie ze kobieta w ciazy może tylko 4 godz pracować przed komputerem? Myślicie że ktoś tego przestrzega? i co po tych 4 godz? idzie sie do domu?? :sorry2:
 
nie wiem , ja pracuje po 8 godz przed kompem i 8 godz wisze na telefonie, ale mam zmienic prace, tez na podobna, jesli wiecie cos na en temat to dajcie koniecznie znac :D
 
Na razie znalazlam tylko tyle na temat pracy przy kompie:

(rozdział IV, ustęp 1 pkt 4 załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów z 10 września 1996 r. w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet (Dz. U. z 2002 r. nr 127, poz. 1092) )

Prawo nie zakazuje zupełnie pracownicom w ciazy pracy przy monitorach ekranowych (a więc przy komputerze). Nakłada jednak ograniczenie – praca taka może być wykonywana najwyżej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy. Z tego wynika, że nie może ona trwać dłużej niż 4 godziny dziennie (1/2 x 8 godzin). :dry: sama nie wiem czy ktos tego przestrzega :baffled:
 
no dobra ale jesli przypomnisz o ty pracodawcy to musi to respektowac, skoro tak napisali, ale jesli mozemy pracowac po 4 godz przed kompem, to co z pozostalym czasem? do domu?? wynagrodzenie takie samo???
jesli tak to moza doprowadzic wrednego szefa o kolejne wrzody hihi
 
no dobra ale jesli przypomnisz o ty pracodawcy to musi to respektowac, skoro tak napisali, ale jesli mozemy pracowac po 4 godz przed kompem, to co z pozostalym czasem? do domu?? wynagrodzenie takie samo???
jesli tak to moza doprowadzic wrednego szefa o kolejne wrzody hihi
wg przepisów pracodawca powinien zapewnic inne zajecie odpowiadajace Twoim kwalifikacjom zebys przez reszte czasu mogla robic cos innego, nie przed kompem... Wynagrodzenie jest takie same... Mi o tym powiedziala kolezanka ale do konca nie wiem czy korzystala z tego bo szybko poszla na zwolnienie...
Wiem tez ze kobiet w ciazy nie mozna zatrudniac na nadgodziny ( ja mam np w ten weekend dyzur wlasnie w ramach nadgodzin :crazy:) i w godzinach nocnych....
Gdyby ktos znal szczegoly odnosnie tych przepisów to dajcie znac.
 
reklama
ell nie przejmuj się brakiem objawów ja też ich nie mam a póki co z dzidzią ok.
a ja też bardzo się martwiłam bo w pierwszej ciąży miałam okropne mdłości, zachcianki i piersi jak kamienie
 
Do góry