reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

ell nie przejmuj się brakiem objawów ja też ich nie mam a póki co z dzidzią ok.
a ja też bardzo się martwiłam bo w pierwszej ciąży miałam okropne mdłości, zachcianki i piersi jak kamienie
Monika ma racje, Ell, niczym sie nie stresuj, objawy nie są regułą! Sama mam ich niewiele a na usg zobaczyłam dziecko całe i zdrowe!
Moja bratowa to w ogole przez prawie 3 mies nie zorientowala sie ze jest w ciazy bo nie miala zadnych objawow! A @ myslala ze nie dostala bo duzo podrozowala... Glowa do gory!;-)
 
reklama
Co do nadgodzin to podobno jest o tym w Art. 148, art. 178 par. 1, art. 1781, 185 par. 2 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.).
OBOWIĄZKI PRACODAWCY
Ustalając czas pracy ciężarnej pracownicy, pracodawca musi pamiętać o:
• obowiązku zmiany rozkładu czasu pracy w sposób umożliwiający wykonywanie pracy poza porą nocną, a jeżeli jest to niemożliwe lub niecelowe, przeniesienia do innej pracy, której wykonywanie nie wymaga pracy w porze nocnej (względnie zwolnienia na czas niezbędny z obowiązku świadczenia pracy),
• zakazie zlecenia pracy w godzinach nadliczbowych i zatrudniania w porze nocnej,
• zakazie zatrudniania w systemie przerywanego czasu pracy bez zgody pracownicy,
• przestrzeganiu ośmiogodzinnej normy dobowej wobec pracownicy zatrudnionej w systemie równoważnego czasu pracy, pracy w ruchu ciągłym, skróconego tygodnia pracy i pracy weekendowej.
 
Na razie znalazlam tylko tyle na temat pracy przy kompie:

(rozdział IV, ustęp 1 pkt 4 załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów z 10 września 1996 r. w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet (Dz. U. z 2002 r. nr 127, poz. 1092) )

Prawo nie zakazuje zupełnie pracownicom w ciazy pracy przy monitorach ekranowych (a więc przy komputerze). Nakłada jednak ograniczenie – praca taka może być wykonywana najwyżej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy. Z tego wynika, że nie może ona trwać dłużej niż 4 godziny dziennie (1/2 x 8 godzin). :dry: sama nie wiem czy ktos tego przestrzega :baffled:

No ja niestety pracuje tez 10 godzin przed kompem.Mam nadzieje ze nic to nie zaszkodzi dzidzi bo komputer to miejsce mojej pracy, a zamierzam pracowac do samego konca.Ale znam sporo kobiet w ciazy pracujacych sporo godzin przed komputerem i urodzily zdrowe dzieciaczki.

Maja ja dzis mialam pierwsze spotkanie z polozna, pobrala krew i umowila mnie na pierwsze USG za tydz.:) A jak tam twoja ciaza przebiega?
 
Anecik - W szpitalu, w którym planuję rodzić przeprowadza się porody w wodzie. Tak się przynajmniej reklamują. Dziecko rodzi się bezpośrednio do wody. O szczegółach nic jednak nie wiem - może tak tylko piszą zachęcająco ;-) . Będę się dowiadywać pod koniec ciąży (planuję się zapisać tam do szkoły rodzenia). Wtedy napiszę na forum jak to dokładnie wygląda :-)

Apropos ja tez rozwazam mozliwosc porodu w wodzie
 
wg przepisów pracodawca powinien zapewnic inne zajecie odpowiadajace Twoim kwalifikacjom zebys przez reszte czasu mogla robic cos innego, nie przed kompem... Wynagrodzenie jest takie same... Mi o tym powiedziala kolezanka ale do konca nie wiem czy korzystala z tego bo szybko poszla na zwolnienie...
Wiem tez ze kobiet w ciazy nie mozna zatrudniac na nadgodziny ( ja mam np w ten weekend dyzur wlasnie w ramach nadgodzin :crazy:) i w godzinach nocnych....
Gdyby ktos znal szczegoly odnosnie tych przepisów to dajcie znac.

ale jakie inne zajecie mialabym wykonywac w telecentrum????
zobaczymy czekam na odp banku, tam beda wieksze mozliwosci, byle tylko mnie chcieli:)
 
:-) Witajcie mamki!!!
Ja wczoraj mialam niesamowite mdlosci co zjadlam to zwrocilam...
No dzis jest troszke lepiej ale mam niesamowita zgage...
 
Cześć dziewczyny ;-)
trochę Was tutaj jest na maj hihi taka silna grupa wsparcia pod wezwaniem ;) - super, dobrze że jesteście ;) ja mam termin na 27..a jutro zaczyna się 9tc.
Do tej pory chyba nie zdawałam sobie nawet sprawy z zagrożeń jakie w tym początkowym okresie występują.. ale jak przeczytałam wpis majówki08 to aż się popłakałam.. wierzę że szybko tutaj do nas wróci i będzie się cieszyć szczęśliwym już do końca odliczaniem.
Ja z objawów mam jedynie powiększające się piersi.. tak nic poza tym.. dwa jakieś sporadyczne wymioty i to wszystko, tyje wszędzie tylko nie brzuchu, a w spodnie nie dopinam się przez rosnący tyłek jak na ironię ;)
i ze wszystkich sił.. ze wszystkich.. staram się nie martwić.. i Wam też tego życzę, dbajcie o sobie i wypoczywajcie a będzie dobrze.. po prostu musi być !!!
 
katarzynak83, monika88 dzięki kochane..mam nadzieję, że macie rację..jeszcze trochę musze wytrzymać..ale wydaje mi się, że z każdym dniem jestem mniej znośna
 
reklama
Dziewczyny, ja już moge spokojnie sie do Was dopisać... bylam wczoraj u lekarza i zadna tam ciaza pozamaciczna ani obumarła tylko normala i zdrowa! Dzidzius ma 11 mm i bije mu serce! :-DJestem bardzo szczesliwa


Kochana , no super wiesci!!!! Baaardzzooo sie ciesze ze wszystko dobrze z Twoim Malenstwem! :-) Mowilam ze dobra passa dla majowek sie zaczela!!!!:-D:-D:-D Suuuuppppeeeerrrrrrrr!!!!!!!!! Po tych wszystkich stresach zycze Ci teraz duzo spokoju, samych pozytywnych mysli i szybkiego zapomnienia o tych wszystkich nerwach i falszywych diagnozach. To juz minelo, teraz czas na delektowanie sie szczesciem rosnacym w brzusiu!:tak::-)
 
Do góry