reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Ja też strasznie chciałabym mieć cc. Moja koleżanka miała 2 tygodnie temu planowaną i na drugi dzień czuła się już świetnie, a po 3 dniach była już w domu. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, bez komplikacji, a mała miała prawie 4,5 kilo. Tylko pozazdrościć.
 
reklama
Dziewczyny, ja już moge spokojnie sie do Was dopisać... bylam wczoraj u lekarza i zadna tam ciaza pozamaciczna ani obumarła tylko normala i zdrowa! Dzidzius ma 11 mm i bije mu serce! :-DJestem bardzo szczesliwa!

Maniau, a co z Tobą? Miałaś wczoraj iść na usg... Napisz koniecznie bo sie martwie
 
u nas w szpitalu tez mozna w wodzie rodzic ale przy koncowce wychodzi sie z basenu, po prostu woda lagodzi bol, ale szczerze nie chcialabym rodzic do wody dziecka wiadom czy tam jakis zarazkow nie ma sama musialabym ten basen wyszorowac aby byc pewnym :-D

Justyna-0 - witaj serdecznie wlasnie sie zastanawialam gdzie jestes a ty na wakacjach miesiaczek no ladnie:-), czekamy na uaktualnienie listy:-), ja tez mialam dzis u siebie polozna i wiem kiedy bede miala juz scan 16 pazdziernika czyli za dwa dni, okazalo sie ze jestem w 12tyg i 4dniu w ciazy nie mam pojecia dlaczego bo wedlug moich obliczen tydz do tylu ale ona na tym swoim koleczku obliczyla tak nie wiem o co chodzi okaze sie na scanie:-),tak samo 16 bede miala pobrana krew na mase badan 6 dzialek maja wziasc:baffled:, normalnie wypapuja mnie, i w sumie to wszystko mam juz karte ciazy i jestem szczesliwa:-)

pozdrawiam
 
Dziewczyny, mam jeszcze pytanie do bardziej doswiadczonych... Czy lekarz inetrnista moze dac zwolnienie w ciazy czy musi byc to ginekolog?
No i czy ze skierowaniem na badania od prywatnego ginekologa mozna isc zrobić te badania bezpłatnie??? Znając życie to pewnie nie, tylko w takim razie zastanawiam sie po co lekarz wypisywal mi to skierowanie, podpisywal i stemplowal... skoro mogl na zwyklym swistku wypisac jesli nigdzie sie to nie liczy...
 
Dziewczyny, mam jeszcze pytanie do bardziej doswiadczonych... Czy lekarz inetrnista moze dac zwolnienie w ciazy czy musi byc to ginekolog?
No i czy ze skierowaniem na badania od prywatnego ginekologa mozna isc zrobić te badania bezpłatnie??? Znając życie to pewnie nie, tylko w takim razie zastanawiam sie po co lekarz wypisywal mi to skierowanie, podpisywal i stemplowal... skoro mogl na zwyklym swistku wypisac jesli nigdzie sie to nie liczy...
Gratulacje, cieszę się że wszystko z ciążą jest ok
internista nie może stwierdzić ciąży ani zajrzeć nam do ....., dlatego zwolnienie z powodu ciąży musi być wystawione przez ginekologa
a co do badań to są płatne- nie leczysz się w NFZ-cie to NFZ nie opłaci:dry:
pewnie stemplował i pisał z przyzwyczajenia
mój cholera, jeszcze nawet mi żadnych nie zlecił.. może z racji tego, że są płatne i to leży w moim obowiązku :confused:nie wiem...
 
ja tez mialam skierowanie na badania od lekarza prywatnego, poszlam do swojej przychodni to mi lekarz wypisal skierowanie od siebie, i moglam spokojnie zrobic tam badania tylko ze wr bylo platne, wiec pojechalam tam gdzie mam lekarza- robia tez wszystko na NFZ, i zaplacilam tylko za grupe krwi, a wyniki juz jutro miec bede:-D, a w pt do lekarza.

A co do cesarki to moje marzenie..jak pomysle o tym nacinaniu, pekaniu, i ogolnie bolach to mi sie juz wszytskiego odechciewa:sorry2:, no ale teraz nie bedzie mozna miec cesarki na zadanie, tylko w razie "w"
 
więc Katarzynka Ginekolog daje L4 ciężarnej które jest 100% płatne internista tez Ci może dać ale to już chyba 100% płatne nie jest wszystko zależy od tego tzw. kodu choroby który wpisze.
jak masz prywatne skierowanie na badanie to są niestety płatne, no chyba że pójdziesz do przychodni do gina i wtedy da Ci skierowanie za darmo. Wiem że niektóre dziewczyny tak robia umawiąją się ze swoim ginem chodza do niego prywatnie i sa u niego zapisane też państwowo i po skierowania chodzą do przychodni... Może idź i dowiedz się tam gdzie pobierają czy to bedzie płatne. Może akurat nie??
 
więc Katarzynka Ginekolog daje L4 ciężarnej które jest 100% płatne internista tez Ci może dać ale to już chyba 100% płatne nie jest wszystko zależy od tego tzw. kodu choroby który wpisze.
jak masz prywatne skierowanie na badanie to są niestety płatne, no chyba że pójdziesz do przychodni do gina i wtedy da Ci skierowanie za darmo. Wiem że niektóre dziewczyny tak robia umawiąją się ze swoim ginem chodza do niego prywatnie i sa u niego zapisane też państwowo i po skierowania chodzą do przychodni... Może idź i dowiedz się tam gdzie pobierają czy to bedzie płatne. Może akurat nie??
chyba tak zrobie, wiem ze ten moj lekarz tez pracuje w jakims szpitalu panstwowym... kurna nie usmiecha mi sie za wszytko bulic zwlaszcza ze za kazda wizyte u gina place 250 zl :szok:
 
katarzynak83 bardzo się cieszę, ze wszystko w porządku, gratulacje, i rób ten suwaczek:) i trzymaj za mnie kciuki do przyszłego piątku

ja też mam zawsze badania płatne jak skierowanie od gina prywatnego, ale czasami przepisuje mi podstawowe badania internista, a i internista daje zwolnienie jesli masz grype itd. i nawet na 100% płatne, tylko trzeba mieć do pokazania kartę ciaży lub zaświadczenie ginekologa o ciąży
 
reklama
ja to chyba dam kopertę okuliście jeśli ginekolog jednak stwierdzi że mogę rodzić naturalnie
wystarczy, że mi wpisze trochę większą wadę wzroku niż mam, od minus 6 dioptrii bodajże jest obowiązkowa cesarka, wpisują w kartę ciąży i hopla, w szpitalu na operacyjną bez dyskusji :-)
 
Do góry