reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Ojoj żeście się rozpisały
rojku mi dziś koszule przyszły, jedna już widzę że na przed porodem to będzie ciasna bo teraz wchodzę ale już niewiele luzu zostało, a dwie takie że spokojnie wlizę choćbym i na patologię trafiła wcześniej. Pocieszyła mnie mama mówiąc że po porodzie brzuch ciut opadnie i będzie miękki więc skoro w tą ciaśniejszą wchodzę teraz to jak urodzę to wejdę na pewno, kolejny zakup na allegro będzie dokładnie taki sam jak Twój - podkłady, podpaski itd. mało przyjemne ale kolejny punkt do listy do wykreślenia

meago ja i tak Cię podziwiam że Ty pracujesz jeszcze, przy tych upałach to nawet siedzenie za biurkiem to wyzwanie, po prostu tchu brak a co dopiero się skupić i pracować :/

aga Ty na Inflanckiej ? Dobrze pamietam?

Kinga, gdynianka ja też z glukozą zwlekałam do ostatniego dnia przed wizytą :p tak że wyniki ciepłe wiozłam na wieczorną wizytę u gina :D a najgorzej mi było po jakichś 20 minutach, za intensywny smak, mi panie pozwoliły wyjść do parku i tam sobie posiedziałam w cieniu, przed ostatnim pomiarem wlazłam do sklepu kupiłam bułę i po pobraniu od razu zjadłam, posiedziałam i dopiero się ruszyłąm bo bałam się że padnę
 
reklama
Dehaira-pomysł z listem swietny,sama musze ten sposób komunikacji spróbowac.
Rojku- w cale Ci sie nie dziwie, ze cieszą Cie głupie majciochy poporodowe:-) Mnie tak samo, ostatnio wybrałam sie do apteki, i wlasnir takie "akcesoria" sobie zakupiłam.Smieszne było, jak wymienilam pierwszą rzecz Pani farmaceutce, a ona juz mówi jaki koszt do zapłaty, ja do niej, ze to jeszcze nie koniec, i prosze mi duzą torbe naszykowac.,Bo brałam tez duze podpaski Belli, podkłady, majtacy sztuk 5..jednorazowe, ale są wtez takie wielorazowe, z siatki, ktore sie pierze, tez sie nad nimi zastanawiam.Prac ich nie zamierzam, ale moze są bardziej wytrzymałe niz te jedno,,pamietam , ze pruły sie na tyłku niesamowicie, a tamte wyglądają na solidniejsze i lepiej beda trzymac to co trzeba na swoim miejscu.Małek kupiłam gaziki ze spirytusem, sol fizjologiczną, i Oliatum do kąpieli, za 500ml dałam nie całe 50zł taka była promocja akurat.
 
akaiah tak na Allegro :)
http://allegro.pl/hartmann-podklady-poporodowe-comfort-maxi-30szt-i3440190778.html
http://allegro.pl/hartmann-siateczkowe-majtki-poporodowe-roz-xl-i3440189978.html
Bardzo szybka przesyłka, a w ofercie ma sporo dzidziowych rzeczy i takich okołoporodowych, więc za jednym razem można parę rzeczy kupić.

ursula ja znalazłam dwie koszule z poprzedniego pobytu poporodowego w szpitalu, a jedna ma mi siostra pozyczyc :p a ona rozmiar ma 48, więc może się zmieszczę :)
Co do glukozy, to u mnie nie kazały nigdzie wychodzić. Tylko siedzieć w miejscu, że jak się chodzi to może zafałszować wyniki.

KingaoO ja właśnie mam siateczkowe wielorazowe i powiem Ci, że je pralam :) bo na na początku to bywało, że zmieniałam bardzo często, a nie kupiłam ich nie wiadomo ile, tylko kilka sztuk.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A właśnie dziewczyny, powiedzcie mi, te które już rodziły, jak to jest z tym krwawieniem po porodzie, tymi majtkami, itp.? Bo dowiedziałam się, że u mnie w szpitalu nie można mieć żadnych majtek na sobie po porodzie, że jak zauważą u którejś na wizycie, to strasznie się drą. I jak tu do łazienki iść czy nawet dzieckiem się zajmować? ciężko mi to ogarnąć...:unsure:
 
Rojku cholera ja polazłam na zewnątrz ale pytałam pielęgniarkę ze dwa razy czy mogę, i nawet się zdziwiła że w innych punktach pobrań zabraniają . I te wyniki takie kiepskie mi wyszły ale jakoś może gdybym przeszła pare km to by to coś zmieniło a nie 100 metrów ;)
agano to jestem ciekawa jak tam program idzie bo chyba teoretycznie powinien być taki sam w każdej szkole, ale mi się zdaje,że to zależy od ludzi o czym mówią, dawaj znać co Cie nauczyli :)

jola nie rodziłam ale z zebranych opinii wynika że w każdym szpitalu jest inna zasada, są takie gdzie każą biegać z ligniną trzymając ją sobie ręką, są takie gdzie pozwalają podkładac sobie podkłady a są takie gdzie jest zgoda na majtki jednorazowe i podkłady. Nie wiem co powiedzą dziewczyny które już rodziły ale wydaje mi się że powinnaś się dowiedzieć w wybranym szpitalu, ja na liście ze szpitala mam podane żeby mieć podkłady i majtki jednorazowe
 
Ostatnia edycja:
Jolka6621 tym szpitalu, w którym rodziłam dawali ligninę i nie kazali swoich podkladów używać, żeby wszystko "oddychało", ale ja tą ligninę wkładalam dobie właśnie w te majtory sitaeczkowe, one są na prawdę bardzo przewiewne, w końcu to siateczka tylko. Poza tym nikt pod koszulę nie zaglądał, jedynie jak był obchód było zbiorowe podnoszenie kiecek w góre, ale to każda wtedy wyskakiwała z tych ustrojstw.
Ale tak jak pisze ursula każdy szpital ma inaczej. W tym co chcę rodzić teraz na liście do wzięcia jest właśnie wypisane, że trzeba wziąć majtki poporodowe i podkłady.
Nawet jak wróciłam do domu, to jeszcze chwilę używałam tych podkładów poporodowych, bo podpaski nie wydalały, a te podkłady to takie wielkie narty i czułam się bezpiecznie mając takie większe.
 
reklama
meago nie mam pojecia dlaczego robia mi to badanie przeciez cukier caly czas kontroluje i jest podwyzszony wiec szalu się nie spodziewam … może chca mnie pomeczyc, sliczny komplecik ;)

dehaira to sobie posiedzialas ;p
a ja zaraz musze wychodzic na to badanie a najlepsze ze zapomnialam wysikac się do kubelka i teraz zmuszam się i pije wode żeby chociaz troche było w kubeczku hehe blądynka ;p
 
Do góry