reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Witam :-)
U mnie od rana leje i chyba ta pogoda na mnie wpływa, że wszystko i wszyscy mnie drażnią - bez kija nie podchodź :-p

U mnie pomimo dość pokaźnego już brzucha na razie rozstępów brak, ale codziennie się smaruję. Za to małe żylaki też się pojawiły.
 
reklama
To i ja sie witam niedzielnie. U mnie brzuszek jest jeszcze malutki i jak do tej pory chodzę w swoich ubraniach. Z osób niewtajemniczonych jeszcze nikt nie zauważył, że jestem w ciąży ;-) Żylaków, pajączków i rozstępów brak, ale jak już wspomniałam mam mały brzuch i przytyłam dopiero 1 kg więc w sumie nie mają się od czego robić, a poza tym codziennie smaruję się elancylem. Natomiast co do ruchów dzieciaczka to od piątku czuję jak fika. Ma już chyba swój utarty rytm, bo odczuwam go zawsze z rana koło godz. 9 i wieczorem o 19,30.
 
Hej dziewczynki. Ale ten weekend szybko minal. Ale niestety wszystko co dobre szybko sie konczy. Wyprawa do rodzinki bardzo udana. Odpoczelam, objadlam sie. Tymek szczesliwy bo nowe ciocie byly nim zachwycone i ciagle ktos sie z nim wyglupial. Ogolnie super weekend. Teraz jestesmy w drodze do domu. Mam nadzieje ze obedzie sie bez wiekszych korkow.

U mnie brzuszek rosnie chociaz nie jest jeszcze jakos bardzo duzy i na razie nie przeszkadza. Rozstepow zadnych nie mam a niczym sie nie smaruje. Mam nadzieje ze bedzie tak samo jak w poprzedniej ciazy i nic sie nie pojawi. Za to piersi w koncu zaczely mi troche rosnac i nawet Tymek przypomnial sobie ostatnio gdzie mama ma cycy i zagdlada mi za bluzki!!! Na szczescie nie probuje sie dobierac do mlesia ale obawiam sie ze jak sie maly pojawi to moze mu sie przypomniec.
 
Hej kobietki
ja z pytaniem do was: czy na badanie USR i toksoplazmozę musze być na czczo? na tokso to chyba nie ale nie moge znalezć info co do USR.
Jutro lece z rana na badanie i wolałabym cos zjesć w domu bo potem mi slabo.

pozdrawiam wszystkie mamusie u mnie też pada i nic się nie chce, ja we wtorek mam wizytę wiec się na pewno odezwę z relacją.
 
Witam:)
Dzisiaj odkryłam, że już nie powinnam prowadzić samochodu, za bardzo ściska mi się brzuch.
Żylaki wszelakie? :-D no niestety ja się zaznajomiłam jak do tej pory z tymi najgorszymi, a to dopiero II trymestr...
Nic się nie chce robić w taką pogodę. Jeśli jutro też tak będzie, to chyba nie wychylę nosa spod kołdry.
 
Dziewczyny,

mam pytanie - głównie do tych mam które będą miały kolejne dziecko. W poradnikach wyczytalam ze karmic piersia nalezy przynajmniej do 6 miesiaca - a pozniej juz sa podane rózne przepisy na mniejsze i wieksze potrawy dla starszych dzieci. I teraz moje pytanie - czy przez te 6 miesiecy karmi się tylko piersią czy raczej dajecie jeszcze inne rzeczy do jedzenia/picia? Nie chcialabym karmic butelka dziecka, a po 5 miesiacu chcialam podawac juz jakies papki z warzyw i owoców, ale nie chcialabym zaglodzic dzieciaczka :-) napiszcie jak to u Was było i jak planujecie.
 
Witajcie Dziewczęta,

czytam Was jakiś już czas i postanowiłam dołączyć.:) jako przyszła kwietniowa mama. Termin 30 kwietnia. Niestety póki co mama leżąca, skraca mi się szyjka, lykam różne leki niestety i się oszczędzam. Jednak mam nadzieję że mimo wszystko będzie tylko lepiej.:)
 
Hej kobietki
ja z pytaniem do was: czy na badanie USR i toksoplazmozę musze być na czczo? na tokso to chyba nie ale nie moge znalezć info co do USR.
Jutro lece z rana na badanie i wolałabym cos zjesć w domu bo potem mi slabo.

pozdrawiam wszystkie mamusie u mnie też pada i nic się nie chce, ja we wtorek mam wizytę wiec się na pewno odezwę z relacją.

zadzwoń do lab.
Ja też jutro na 15tą :)

Dziewczyny,

mam pytanie - głównie do tych mam które będą miały kolejne dziecko. W poradnikach wyczytalam ze karmic piersia nalezy przynajmniej do 6 miesiaca - a pozniej juz sa podane rózne przepisy na mniejsze i wieksze potrawy dla starszych dzieci. I teraz moje pytanie - czy przez te 6 miesiecy karmi się tylko piersią czy raczej dajecie jeszcze inne rzeczy do jedzenia/picia? Nie chcialabym karmic butelka dziecka, a po 5 miesiacu chcialam podawac juz jakies papki z warzyw i owoców, ale nie chcialabym zaglodzic dzieciaczka :-) napiszcie jak to u Was było i jak planujecie.

wróć... tam masz podany ogół. Jak dziecko mocno alergiczne to dłużej niż te 6 msc. jak duże to krócej. Przykład- Kaj miał 4 mieś i był za duży więc przestał przybierać, lekarka kazała zacząć podawać... aaa nie pamiętam co, ale było karmienie naturalne + jakaś papka raz, czy 2 razy dziennie i było ok.
Nie daj się też wkręcić w mit, że musisz dopajać dziecko. Nie musisz, mleko na początku to woda z cukrem ;) dziecko po prostu krócej ssie żeby się napić a nie najeść.
Takie mądre są te pełzaki :D
Podsumowując, jak będzie trzeba wcześniej rozszerzać to dzidzia przestanie przybierać i pediatra ci o tym powie.
Finito :D

Witajcie Dziewczęta,

czytam Was jakiś już czas i postanowiłam dołączyć.:) jako przyszła kwietniowa mama. Termin 30 kwietnia. Niestety póki co mama leżąca, skraca mi się szyjka, lykam różne leki niestety i się oszczędzam. Jednak mam nadzieję że mimo wszystko będzie tylko lepiej.:)

Witamy, leż rośnij :) Trzymam kciuki, żeby szyjka przestała szaleć :)
 
Witam porannie - buro za oknem a ja spać nie mogłam...
justynak00 - witam i spokojnego przebiegu ciąży życzę.

Com do poruszanych tematów to żylaków brak, pomimo obijania się w smarowaniu rozstępów też (tak miałam też w pierwszej ciąży i jakoś motywacji brak).
Za to mam pryszcze na twarzy i przebarwienia skóry i pajączki w okolicach biustu grrrr - mam nadzieję, że to córka mi urodę odbiera.

ola10 niestety nie pomogę, ja z zasady na czczo na wszystkie pobory krwi

Dziewczyny,

mam pytanie - głównie do tych mam które będą miały kolejne dziecko. W poradnikach wyczytalam ze karmic piersia nalezy przynajmniej do 6 miesiaca - a pozniej juz sa podane rózne przepisy na mniejsze i wieksze potrawy dla starszych dzieci. I teraz moje pytanie - czy przez te 6 miesiecy karmi się tylko piersią czy raczej dajecie jeszcze inne rzeczy do jedzenia/picia? Nie chcialabym karmic butelka dziecka, a po 5 miesiacu chcialam podawac juz jakies papki z warzyw i owoców, ale nie chcialabym zaglodzic dzieciaczka :-) napiszcie jak to u Was było i jak planujecie.
Temat zapewne rzeka... opowiem jak było u mnie.
Wiedziałam, że będę z Maksem min. rok dlatego mogłam sobie pozwolić na późne wprowadzanie innych pokarmów. Latem można podawać wodę lub herbatki (jak nie chcesz karmić publicznie jak maluch chce pić) - u nas była tylko pierś bo nie chciał mały żadnego smoczka (ani z butli ani uspokajacza!!).
Wodę się nauczył pić jeśli dobrze pamiętam jak skończył pół roku i tak mu zostało - nie ruszy soku żadnego, żadnych napoi bąbelkowych, ba ciężko nawet z herbatą. Jedyne co pochłania dodatkowo to mleko.
Zaczęliśmy jakieś papki chyba koło 5mies ale tak bez bólu że musi bo mnie nie będzie. Moje koleżanki wracające bezpośrednio po macierzyńskim zaczynały od 4mies.

Warto jest skonsultować z pediatrą co i kiedy bo dzieci są różne i tak naprawdę to moja mi podpowiadała co i jak przy okazji szczepień i wizyt kontrolnych. Mój jadł mannę a potem owsiankę, ale są dzieci cięższe, które nie powinny zajadać kasz co by nie zrobić im krzywdy od małego - sąsiadka dała radę taką dietę zrealizować ale uważam to za nie lada wyzwanie bo kaszkę z owocem najłatwiej było mi na śniadanko zrobić.
a teraz zmykam na DDD szukać pomysłów na prezenty - w szczególności dla siebie ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie Dziewczęta,

czytam Was jakiś już czas i postanowiłam dołączyć.:) jako przyszła kwietniowa mama. Termin 30 kwietnia. Niestety póki co mama leżąca, skraca mi się szyjka, lykam różne leki niestety i się oszczędzam. Jednak mam nadzieję że mimo wszystko będzie tylko lepiej.:)[/QUOT

Justynka witamy:) Życzę pomyślnej ciąży i oby szyjka przestała się skracać:) Ja też jestem na 30 kwietnia z terminem:)
 
Do góry