reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

Ślina do pasa...hahahha dawajcie kochane przepisy na kapuste i na ten tort makowy z białą czekoldą - brzmi pysznie!![emoji39]

Kapusta z mojego słoika i pierwszy raz podlałam ją sokiem jabłkowym. Normalnie tak nie robiliśmy nigdy.A reszta standardowo Cebulką, pietruszka, cukier, pieprz i oliwa. Ten sok mam taki naturalny od babki z wioski.
 
reklama
Kapusta z mojego słoika i pierwszy raz podlałam ją sokiem jabłkowym. Normalnie tak nie robiliśmy nigdy.A reszta standardowo Cebulką, pietruszka, cukier, pieprz i oliwa. Ten sok mam taki naturalny od babki z wioski.
Czyli kiszona kupiona i te dodatki i ile musi w tych słoikach leżeć żeby przejść smakami?

I co to są te makówki? Ja akurat lubię rodzynki. A w ogóle unikacie maku w ciąży czy nie przejmujecie się? Coś tam kiedyś słyszałam, że szkodzi, ale też skubne czasami makowca.
 
Lody piernikowe z polewą wiśniowa???- sama ma jezyk do pasa...bo ja lody o każdej porze roku i w każdej ilości...- jak Młody...:D Tort makowy mamy z tej strony i jest w sumie prostu i mega dobry- robi furorę od kilku lat. Link do: Tort makowy z kremem z białej czekolady | Moje Wypieki - dużo pysznych rzeczy jest na tym blogu. Ja poproszę przepis na kapuchę. :). Co do makowej to ja dostaje swoją michę , bo też nie nie cierpię rodzynek :). A jeśli chodzi o rozmiar butów to mój synek ma 6, 5 roku i rozmiar 33-34...I też gra w piłkę więc rozumiem Cię doskonale...
 
Czyli kiszona kupiona i te dodatki i ile musi w tych słoikach leżeć żeby przejść smakami?

I co to są te makówki? Ja akurat lubię rodzynki. A w ogóle unikacie maku w ciąży czy nie przejmujecie się? Coś tam kiedyś słyszałam, że szkodzi, ale też skubne czasami makowca.
Bułka namaczana w mleku z rodzynkami,makiem, orzechami ...na słodko- specjał śląski na wigilię :)- kurczę nie zastanawiałam się nad tym makiem..muszę poczytać ...
 
Czyli kiszona kupiona i te dodatki i ile musi w tych słoikach leżeć żeby przejść smakami?

I co to są te makówki? Ja akurat lubię rodzynki. A w ogóle unikacie maku w ciąży czy nie przejmujecie się? Coś tam kiedyś słyszałam, że szkodzi, ale też skubne czasami makowca.

Wiesz co, ja na "od chłopa" kupowałam świeżą poszatkowaną kapustę i zakisiłam w słoikach. A te dodatki to tak na świeżo, z 20 minut przed obiadem :-)

Makówki też się u mnie jada, a w rodzinie męża kutia rządzi. O tym maku to coś tam mi się obiło o uszy, ale do końca nie wiem. No i chyba nie jem aż tak dużo żeby zaszkodzić coś mogło. Przy karmieniu piersią to coś mi się wydaje, że tak usypiająco działać może na malucha?
 
Ja też lubię lody. Najbardziej takie z różnymi kawałkami czegoś w środku. Te piernikowe są właśnie z kawałkami pierników, orzechów włoskich i czekolady. No i teraz siedzę pod Lidlem w aucie, a Młody wyskoczył po lody. Bo ja bez makijażu :-D

Ten makowy tort to pasowałoby mi zrobić nawet. Robimy coś podobnego, ale z samych białek w formie ciasta, przekładam kremem budyniowym, a wierzchu czekolada gorzka/deserowa. Piegusek na niego mówimy. Smakuje rodzince to ten z linku też będzie smakował. Mniam.
 
Ja też lubię lody. Najbardziej takie z różnymi kawałkami czegoś w środku. Te piernikowe są właśnie z kawałkami pierników, orzechów włoskich i czekolady. No i teraz siedzę pod Lidlem w aucie, a Młody wyskoczył po lody. Bo ja bez makijażu :-D

Ten makowy tort to pasowałoby mi zrobić nawet. Robimy coś podobnego, ale z samych białek w formie ciasta, przekładam kremem budyniowym, a wierzchu czekolada gorzka/deserowa. Piegusek na niego mówimy. Smakuje rodzince to ten z linku też będzie smakował. Mniam.
Jest naprawę pyszny - polecam!!!! :) - ja jeszcze z góry układam płatki migdałów i orzechy włoskie :) - A co do tych twoich lodów....to wprowadzaj się na Śląsk i wbijam do was na święta!!!!! :D :p...albo raczej wbijamy :p
 
Ostatnia edycja:
Do świąt na zdążę się przenieść :-D ale jak zrobię lody to zdjęcie prześle :-D

Dziewczyny, a jak Wam dzisiaj zdrowie dopisuje?
 
reklama
Do góry