reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ja drugie prenatalne miałam pod koniec 20 tygodnia (w piątek). Pani badała też szyjkę w badaniu wewnętrznym USG (mała nie chciała się tak ułożyć, żeby szyjkę było widać przy badaniu brzusznym ;)).
Dwa tygodnie wcześniej miałam pierwsze (!) badanie ginekologiczne w ciąży i lekarka oceniła, że szyjka długa i twarda, więc wszystko gra.

Na szczęście u mnie (tfu, tfu) wszystko dobrze. W środę robię morfologię - ciekawa jestem, czy nadal wszystkie wyniki będą dobre..
 
reklama
Czyli chyba wszedzie cenowo podobnie.

A Wy dziewczyny na zwolnieniach czy pracujecie?
Ja mam pakiet w Medicoverze, więc wszystkie badania na szczęście w jego ramach (89zł miesięcznie i mam spokój :)).
Ja póki co jeszcze pracuję. Szukamy w firmie kogoś na moje miejsce i wtedy na spokojnie udam się na L4 :)
 
Witaj asia333podlasie, ja miałam badanie w 19 tyg i 6 dniu u nie lekarz stwierdził ze wszystko ładnie widać i określił ze dziecko starsze na 21 tydz i 1 dzień, mój gin tez mi powiedział, ze zbada szyjkę ale dopiero za 2 - 3 tyg, ja już dawno na l -4,
 
Aha to pocieszylas mnie ze nie tylko u mnie nie badala jak narazie byc moze zbada na kolejnej wizycie. Ja mam otylosc z przed ciazy wiec nie bede tak sie spieszyc czym pozniej to lepiej u mnie widac.

Dziewczyny czy Wam sennosc minela w 2 trymestrze? Bo mi wcale mogłabym spac 24 na dobe.
 
Ja prawie od początku jestem na l-4. Co do senności i zmęczenia w pierwszym trymestrze mogłabym spać cały czas, teraz już dużo lepiej, bo w ciagu dnia rzadko kiedy zdarzy mi sie pospać, ale o żadnym powerze tez nie ma mowy :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jeszcze sie nie umowilam podobno robia je miedzy 20 a 24 tyg ale niby najlepiej w 22 tyg a ile placilyscie u siebie za prenatalne ja za pierwsze 350 za drugie patrzylsm to 200 bo to bez krwi.

A jak tam u Was dziewczyny najczestrze problemy w ciąży czyli cukier i ciśnienie?

Ja tam wczesniej czytalam to gdzies byl temat o szyjkach macicy ja tez na tym etapie ciazy najbardziej boje sie ze zacznie sie otwierac czy cos takiego a moja P. Doktor robi mi tylko usg przez brzuch od 12 tyg i nawet sie nie rozbieram to jej pytalam ostatnio czy nie powinno sie tej szyjki badac a ona do mnie ze jesli nic sie nie dzieje to nie bo mozna do infekcji doprowadzic i tylko tyle ale skad mam wiedziec czy nic zlego sie nie dzieje skoro to moja pierwsza tak zaawansowana ciaza. Jak u Was jest z tym badaniem szyjki.

Myslę, że to bzdura, co szyjka może się szybko skracać, ja byłam w szpitalu i dziewczyna miała różnicę w badaniach 3 tygodnie i na drugiej wizycie lekarz jej powiedział, że szyjka jej się skraca i żeby chodziła do pracy jak chce, nic jej nie zalecił,ona szybko do innego lekarza poszła i wysłał ją do szpitala, miała przyszywaną szyjkę. Przecież skracająca się szyjka to rozpoczęcie porodu. A często nic się nie czuje. Ja tam lekarza pytam jak szyjka :)
 
Ja też ostatnio rozmawiałam o szyjce i mówił gin że ok, ale nie wiem czemu nie zrobił badania ile ma szyjka, dopiero stwierdził że na usg zrobi
 
reklama
Ja mam badanie ginekologiczne na kazdej wizycie (co 4 tygodnie). wydaje mi sie że jest to w standardzie NFZ. Ostatnio gin mi mówił że na kazdej wizycie mam oddać mocz, zważyc sie, zmierzyc cisnienie i na fotel.


Ja juz nie mam senności, tylko w pierwszym trymestrze moglam zasnąć na stojąco, pozniej jakis czas temu znow bylam ciagle zmeczona i okazalo sie ze mam anemie, odkąd biorę żelazo jest duzo lepien[emoji5]

 
Do góry