reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
A no hej mam 28 lat obecnie zajmuje sie lezeniem brzuchem do gory od poczatku ciazy jestem na zwolnieniu ☺ dzieci nie mam chodz to moja druga ciaza pierwsza niestety poronilam w 8 tyg . Jutro zaczynam 21 tydz i bylam teraz na badaniu 29 grudnia i niestety nadal nie wiem co bedzie chodz jest mi to obojetne ale chcialabym juz wiedziec teraz bede robic prenatalne drugie to mam nadzieje ze sie dowiem co bedzie ostatnio tak nozki scisnelo ze nic widac nie bedzie maz sie smial ze facet by tak nie scisnal ☺

Mam pytanie do tych dziewczyn co juz po prenatalnych drugich w jakim dokladnie terminie je wykonywałyście?
Ja miałam w 21 tyg. Ale było nie wiele widać. Jakoś moje dziecko jest wstydliwe;)
 
Ja w 19 t.c., ale już z amnio miałam wynik pierwszego. Płeć drugiego dziecka potwierdził lekarz na prenatalnych. W sumie przy tym typie ciąży prawie nie możliwe było, że będą różnej płci.
 
A no hej mam 28 lat obecnie zajmuje sie lezeniem brzuchem do gory od poczatku ciazy jestem na zwolnieniu [emoji5] dzieci nie mam chodz to moja druga ciaza pierwsza niestety poronilam w 8 tyg . Jutro zaczynam 21 tydz i bylam teraz na badaniu 29 grudnia i niestety nadal nie wiem co bedzie chodz jest mi to obojetne ale chcialabym juz wiedziec teraz bede robic prenatalne drugie to mam nadzieje ze sie dowiem co bedzie ostatnio tak nozki scisnelo ze nic widac nie bedzie maz sie smial ze facet by tak nie scisnal [emoji5]

Mam pytanie do tych dziewczyn co juz po prenatalnych drugich w jakim dokladnie terminie je wykonywałyście?
Ja drugie prenatalne miałam w 20 tc. :)

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jeszcze sie nie umowilam podobno robia je miedzy 20 a 24 tyg ale niby najlepiej w 22 tyg a ile placilyscie u siebie za prenatalne ja za pierwsze 350 za drugie patrzylsm to 200 bo to bez krwi.

A jak tam u Was dziewczyny najczestrze problemy w ciąży czyli cukier i ciśnienie?

Ja tam wczesniej czytalam to gdzies byl temat o szyjkach macicy ja tez na tym etapie ciazy najbardziej boje sie ze zacznie sie otwierac czy cos takiego a moja P. Doktor robi mi tylko usg przez brzuch od 12 tyg i nawet sie nie rozbieram to jej pytalam ostatnio czy nie powinno sie tej szyjki badac a ona do mnie ze jesli nic sie nie dzieje to nie bo mozna do infekcji doprowadzic i tylko tyle ale skad mam wiedziec czy nic zlego sie nie dzieje skoro to moja pierwsza tak zaawansowana ciaza. Jak u Was jest z tym badaniem szyjki.
 
Szyjke bada się pod kontem długości, czy się nie skraca. Ogólnie ja mam co druga wizytę badanie ginekologiczne, wtedy jest kontrola szyjki, macicy i położenia łożyska. Przy drugim prenatalnym miałam też ultrasonografie szyjki.
Problemów to ja mam sporo, od niedoczynności tarczycy, minimalna anemie i łożysko w pozycji przodujacej.

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry