reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

hej,

u nas na szczecie Olce temperataura poszła precz. inhalacje plus antygiotyk zaczeły działac, wiec widze swiatełko w tunelu :-) za to ja coraz bardziej zaflegmiona... czyszcze frida jej nos i tym samym wszytko co najlepsze wchłaniam.... masakra....gardło mnie boli, nos mam zatkany... dawno chora nie byłam... :-/

Maagasia - nie mam fot tortilli. wszytko zzarlismy, ale ja nic specjalnego nie robie. drobno pokrojone miesko z kuraka podsmazone z przyprawa gyros, gotowe placki kupuje w tesco lub biedzie, robie sos z majonezu i jogurtu naturalnego + pietruszka, cebulka, majeranek i wszystko co mi wpadnie w reke :-) no i warzywa (sałata lodowa, pomidor, ogórek kiszony, kukurydza.wszysko w jedna całości i jest git :-)

dzisiaj melone, zmieniaczki i kapustka zasmazana - Aleksandra grzecznie prosi:tak:

weny mi dzis brak

miłge dnia :-)
 
reklama
Drogie mamusie :)
Jestem ogromnie wdzięczna każdej z Was, która znajduje na to chwilę na wypełnienie ankiety (dostępna w działce ankiet). Jestem położną całym sercem i u kresu studiów psychologicznych, bez waszej pomocy nie udało by się ich pozytywnie ukończyć.

Gorące dzięki wszystkim mamom, które już wypełniły ! Każda ankieta jest na wagę złota! <3
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczęta

u mnie dwie noce z rzędu do bani, mnie jakaś bezsenność łapie+chodzenie na siku daje niezły efekt w dzień, ale co tam to nie choroba, jak u Was, czy u Waszych pociech...
ja mam problem z Alą, bo jej ruchy raz intensywne, a np. wczoraj takie pojedyncze od niechcenia, macie tak, wczoraj się zdenerwowałam i zjadłam 6 dumli dopiero kopnęła?

dziewczyny spokojnego dnia

aisha co u Ciebie?
 
Kasiu tez tak mam czasem ze ruchów nie czuję albo niewiele. Wszystko zależy od ułożenia.

Byłam u lekarza rodzinnego. Ból żeber to prawdopodobnie od ułożenia akurat z prawej strony dupki juniora, który powoduje ucisk i ból. Ale rano doszły jeszcze problemy z oddychaniem. Płuca czyste ale kaszel suchy i bóle w piersiach.
Dostałam syrop, vicks i ketonal do smarowania pleców na te bóle.
Jak.nie przejdzie przez 3dni to na ip.
Dobrze ze młody się dużo rusza, wręcz.szaleje. Znaczy ze y niego ok.
No i na szczęście we wtorek wizyta u ginekologa, Zobaczymy co powie.
Miłego dnia, idę leżeć.
I dużo zdrówka dla was i dzieci.
 
Kasiu z tymi ruchami tez czasami tak mam np. Bardzo rzadko i delikatnie wrecz trzeba się skupic zeby poczuć moja polozna mowi zeby cos zjesc lub wypic szklanke soku pomaranczowego polozyc sie na lewym boku i poczekac jak zacznie sie ruszac a jesli cos martwi to na ip na ktg lub tak jak ja mam do poloznej dzwonie i sie radze,
Dzis omowilam z polozna te klucia o których pisalam i juz sie nimi nie martwię, na bezsennosc cierpie juz od ponad miesiaca a im blizej to bardziej sie nasila, damy rade :-D
 
Kasienko, u mnie Basia tak samo ma takie dni, ze ledwo musniecia czuje, dziś tak np ma :) dzidziusie moga leżeć tak, ze sa gorzej wyczuwalne badz po prostu nie miec humoru, jak to mi lekarz powiedział ostatnio: dzidzia w brzuchu tez człowiek, humory ma :) no ale rozumiem stres doskonale, u mnie on jwst podwojny bo ja się boje wplywu leków i mojej choroby na mala :( ja nawet raz apapu nie wzielam tabletki na bol glowy w ciąży, a tu lykam końskie dawki leków na cholestaze - faktycznie swedzenie przeszło, ale boję się o mala bo kazdy lek jakiś wpływ na dzidzie jednak ma :/

Vani, ja tez mam ostatnio bezsennosc :( zasypiam kolo 3 budze sie o 7 i tak dzien w dzien, juz wolalam to moje przesypianie calych nocek bo w dzień jak nieprzytomna chodze, a jak klade sie na drzemke to nie ma szans bym usnela :( wykończona jestem.

Vani, co dokładnie Twoja polozna mówiła na temat tych kluc? Mi lekarz powiedzial, ze szyjla dalej sie juz nie skraca, taki moj urok i tyle :(


Dziewczyny! Potrzebuje sprawdzonego przepisu na PYSZNE pierniczki! P. przywiózł mi foremki do wycinania pierników, wiec z chęcią bym się za ro zabrała, czy macie może jakis przepis godny polecenia? Ja nigdy pierniczkow nie robilam a musze zrobić ich dość dużo :)
 
Ostatnia edycja:
made niby to wszystko wiem, ale jak mam liczyć te ruchy 3 razy dziennie jak ich prawie nie wyczuwam ech, niestety na pierniczki nie znam przepisu, ale trzeba szukać, bo w przyszłym roku muszą być z Alą robione:)
 
Kasia mi lekarz ruchy kazał liczyć raz dziennie, w okresie największej ruchliwości. Mam wtedy poczuć minimum 10 ruchów, ale szczerze mówiąc to nie zwracam uwagi ile ich dokładnie jest bo bym zwariowala :) sprawdzam czy sie po prostu rusza, a jak coś mnie bardzo niepokoi jade na ip. Ostatnio jak sie bardzo martwię kładę się na plecach i jak brzuch faluje (czasem nawet tego nie czuje) jest to dla mnie wyznacznik, że jest ok :) nie martw sie Kochana :* jeśli bardzo się martwisz podjedzcie na ktg
 
reklama
Made wczesniej tez mialam klucia ale one byly inne niz te co teraz mam opowiedzialam jej o tych zadala mi kilka pytan typu czy gdy leze tez sa czy podczas kluc promieniuje mi w nogi itp.. A u mnie to jest jak mala sie rozpycha gdy jestem w pozycji pionowej ona pow ze to nie sa objawy przedporodowe bo nie mam innych obiawow to po prostu dziecko jest duze i uciska na szyjke glowka a klucie to reakcja tego ucisku, teraz coraz wiecej ruchow dziecka bedzie bolec i ze to normalne zrobila tez ktg zeby spr jak serduszko i jest wszystko ok :-D gdybys miala dziwne bole promieniujace w nogi i kregoslup, niteczki krwi w sluzie pochwowym albo cos innego niepokojacego to wtedy jechac skontrolowac na ip
 
Do góry