reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

Maagsiaa u nas to srednio co miesiac podejrzewam skok rozwojowy :-D Raz przyczlapal do nas do lozka i zostal to potem kolejne trzy dni przychodzil. Teraz ja do niego chodze i nie moge wyjsc dopoki nie zasnie bo wymysla jakies dziwne opowiesci. Sam nie zasnie i jeszcze sprawdza czy jestem :-( Nie wiem co będzie jak mala sie urodzi... Bedzie sie musial na tatusia przestawić.

Dorex gratuluje postawy :-D Moj malz to takie właśnie podejście chcial zastosować ale ja nie miałam tyle sily i sie lamalam. A juz dziadkowie... Z nimi to Misiek robi co chce choc troche ukrocili mu swobodę bo sami.zauważyli se zaczal przeginac.

Ja wole miekki sprezynowy materac. Taki mamy obecnie na łóżku i wygodniej niz na starym twardym.

Ja juz po sniadanku a Misio zasnął bo slaby po tych biegunkach i w dodatku nie ma apetytu :-( Dobrze ze chociaz pije. Oby do swiat sie wykurowal.
 
reklama
Drogie mamusie :)
Jestem ogromnie wdzięczna każdej z Was, która znajduje na to chwilę na wypełnienie ankiety (dostępna w działce ankiet). Jestem położną całym sercem i u kresu studiów psychologicznych, bez waszej pomocy nie udało by się ich pozytywnie ukończyć.

Gorące dzięki wszystkim mamom, które już wypełniły ! Każda ankieta jest na wagę złota! <3
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny zdrowka dla Was i dzieciaczkow. Prawie koniec grudnia i prawie 10 st na dworze to nie ma co sie dziwi. Moj lekko pokasluje ale to raczej kaszel taki wysilkowy. Moze do swiat zdrowy dotrwa.

Magsia corka mojej siostry 10grudnia skonczyla rok i siora tez narzeka, ze ciagle placzem wymusza, ze snem kiepsko, do tej pory zasypiala sama po kapieli teraz zasniecie to katorga, do tego budzi sie po 2h gotowa do zabawy i za cholere nie chce zasnac. Siostra jak zniknie za rog pokoju to tez wrzask. Pewnie przechodza skok.
Ale pociesze Was, lepiej nie bedzie :)))))
Mnie moj prawie 5 letni syn wczoraj zrobil taaaki cyrk w sklepie, chodzil tupal, wrzeszczal, wyl, darl sie, ze on chce do domu. A pojechalam z mama na zakupy prezentowe. No i ani babcia ani ja ani przekupstwo ani grozba kary nic nie skutkowalo. Mama moja to az w szoku byla, bo moj aniolek wlasnie pokazuje rozki. Nawet przyznam sie do klapa w tylek, czego nie zastosowalam juz kilka lat. U mnie skutkuje krzyk i grozba kary. No i doprosil sie kary na konsole.. potem po rozmowie przepraszal, zarzekal sie ze poprawi zachowanie, ale nie ugielam sie i nie pozwolilam grac. Niech popamieta. Ale fochy wczoraj strzelal na maksa o wszystko i do wszystkich. Ani sie z dziadkiem nie przywital, uciekal z fochem do swojego pokoju, no cyrk. A ja zero reakcji. Jak juz to tlumaczylam, wszystkim mowilam zeby nie zwracali uwagi, no i po jakims czasie przyszdl sam jak gdyby nic sie nie stalo i zaczal sie bawic.
Dziewczyny fochy beda nam towarzyszyc juz zawsze, im dziecko starsze tym gorzej.
Z doswiadczenia wiem, ze bardzo wazna jest konsekwencja. Jak raz ustapisz, to dziecko bedzie juz wiedzialo co zrobic by Cie zlamac. Dzieciaczki to madre istotki. Zycze Wam i sobie cierpliwosci.
 
A, zapomnialam jeszcze o nockach i biodrach. U mnie jest duzo lepiej odkad miedzy nogi wkladam rogal. Nie wiem na jakiej zAsadzie to dziala, ale naprawde dziala. Moze sprobujcie zwinac gruby koc i wkladac miedzy nogi. Ja nie chcialam wierzyc, ale naprawde zdaje to egzamin.
 
Dzis Mila lepiej spala, zasnela z Nami, pozniej D ja zaniosl no i o 8 krzyk, wycie, tragedia, ale stanelam obok drzwi i sluchalam. Po jakis 10 minutach cisza i tak oto wstala o 10 :)
Moze juz przechodzi ten skok, pamietam,ze skoki pierwszgo roku trwaly krotko :)
Mila tez zaczyna miec swoje humorki, ale zaczela nagle sie zmeniac na diabeleczka po tym jak zaczela regularnie sie bawic z corka D siostry, o 5 mscy starsza. Zuza jest okropna!! Bije, kopie, krzyczy, rzuca sie, rzuca zabawkami we wszystkich, ogolnie tragedia.. no i nauczyla Mile otwierac szafki, szuflady, a nigdy sie tym nie interesowala :O no i bacznie obserwowala wybryki kuzynki, co widac po jej zachowaniu. Tydzien nie widziala Zuzi i zapomniala o biciu, bo juz jak jej sie czegos nie dalo lub zabronilo, to potrafila podejsc i trzasnac.. dziecko chlonie jak gabka :D
My tez jestesmy bardzo konsekwentni, ale ten jej placz jest zupelnie inny od dotychczasowego :( to lament, panika, oddychac nie potrafi, wiec bralam ja do Nas, bo boje sie zeby nie rozwinela sie u niej nerwica.. to ciulstwo zalapac to chwila :( ja zalapalam po przesladowaniach w szkole podstawowej, pozniej byl spokoj, a po akcjach z tesciami znow sie zaczelo i mecze sie do tej pory :(
Chcialabym to wyleczyc, bo ciezko jest funkcjonowac z tym :( ale po porodzie biore sie za siebie, chce schudnac, pozniej operacja wyciecia nadmiaru skory na brzuchu (wyobrazcie sobie,ze wisi mi skora w 8mscu ciazy!! Nawet brzuch ciazowy nie dal rady tego nadmiaru napiac lub chociazby podniesc) i mam nadzieje,ze moje poczucie wartosci wzrosnie, bede sie czula piekna i kobieca i nie bedzie mi dokuczac nerwica i stany depresyjne :) Jeej tak mysle nad tym wszystkim i az trudno uwierzyc, ze mam dopiero 23lata, a pisze jak 50latka!! :( Moja mama, ktora ma 60 lat w lutym czuje sie bardziej kobieca i mlodsza ode mnie..

Rogal rewelacja! Jednak pozyczylam po poprzedniej ciazy i nie wrocil juz.. wiec pozostaje poduszka :p
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczynki;) piszę do was z łóżka. Ból w plecach lekko zelżał, ale za to przeziębienie się nasila. Dziś mąż ma urodziny ale dostanie tylko prezent i kupne ciasto bo nie mam siły.
Na problemy ze spaniem polecam syrop na kaszel - clemastinum. Śpi się po nim doskonale;)

Maagsiaa nie łam się wyglądem, najważniejsze że masz plan i chcesz go wprowadzić w życie!
Miłego dnia laski!
 
Nom :-D ja dzis juz po wizycie u gina i dostalam leki na infekcje pochwy gynalgin zewnetrznie clotrinazol a doustnie furagine na pecherz :O po pow ze te klucia moga byc od infekcji bo jest obecnie
 
A z dzidza dobrze od przyszlego tyg mam raz na tydzien robic ktg tak dla bezpieczenstwa, powiedzial ze mala jest ulozona prawidlowo glowka do porodu cos tam z przekreceniem mu chodzilo
 
reklama
Vani to bdb wiesci :) ano infekcji mowie akysz!! A masz clotrimazol masc? Ja mialam tabsy dopochwowe w ciazy z Mila, przez pessar non stop mialam infekcje, a po jednym tabsie jak reka odjal :)
 
Do góry