reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

reklama
Cześć dziewczyny,
Czy możecie napisać z jakich powodów lekarz zlecił Clexane, acard i luteine?
Czy rzeczywiście były ku temu powody czy raczej prewencyjnie?
 
Cześć dziewczyny,
Czy możecie napisać z jakich powodów lekarz zlecił Clexane, acard i luteine?
Czy rzeczywiście były ku temu powody czy raczej prewencyjnie?
W moim przypadku prewencyjnie chyba. Clexane co prawda nie mam,.ale myślę że cel stosowania ten sam co dla acardu, może inna siła działania? Nie wiem.
Po pierwszym poronieniu dostałam zalecenie od ginekologa aby od pozytywnego testu brać acard, mam ogólnie zwykle bardzo dużo płytek.
Luteinę (i duphaston) zalecił mi inny ginekolog, teraz w ciąży po zobaczeniu "lichego" pęcherzyka żółtkowego, "na podtrzymanie".
 
Cześć dziewczyny,
Czy możecie napisać z jakich powodów lekarz zlecił Clexane, acard i luteine?
Czy rzeczywiście były ku temu powody czy raczej prewencyjnie?
Ja mam acard z powodu 3 mutacji na trombofilie (co ciekawe zajść udało mi się dopiero w cyklu z acardem 150), clexane także związane z krzepliwością krwi (badałam czas protrombinowy i coś jeszcze i w zależności od tego tak albo nie).
 
Cześć dziewczyny,
Czy możecie napisać z jakich powodów lekarz zlecił Clexane, acard i luteine?
Czy rzeczywiście były ku temu powody czy raczej prewencyjnie?
Ja mam Neoparin (to to samo co Clexane), luteinę i Acard. Neoparin zlecony ze względu na poronienia + mutację homozygotyczną genu PAI-1. Luteina od pozytywnego testu również ze względu na poprzednie poronienia a Acard tak naprawdę na doczepkę, po prostu hematolog stwierdziła, że powinnam brać.
 
A właśnie, jak to jest z tym acardrm? Widzę, że praktycznie każda z Was go bierze profilaktycznie, czy on jest 100% bezpieczny w I trymestrze?
Mam stres od rana, bo jakoś tak mnie bobolewa w krzyżu :/
 
Cześć dziewczyny,
Czy możecie napisać z jakich powodów lekarz zlecił Clexane, acard i luteine?
Czy rzeczywiście były ku temu powody czy raczej prewencyjnie?
Ja mam ze względu na poronienia i dodatkowo po 3 poronieniach robiłam badania genetyczne i wyszło że mam pai-1 . Ja luteiny nie biorę tylko acard i clexane + progesteron besins.
 
reklama
Do góry