reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

dziewczyny czy jest cos czego jeszcze nie mozna? bo okazuje sie ze ja nic nie wiem, Wiem ze nie mozna jesc surowego miesa/ryb, przemeczac sie, byc dlugo na sloncu moze jest cos jeszcze czego ja niewiem :baffled: z jednej strony mowia ze ciaza to nie choroba a z drugiej nic nie mozna robic :dry:
 
reklama
made myślę że nie powinnaś się stresować częstotliwością USG. Jeśli są one krótkie na zasadzie sprawdzenia bijącego serduszka to nie szkodzą. Ja mam takie USG na każdej wizycie. A wizyty co 3 tygodnie. :tak:

Dorcia, w ciąży z Zuzią mówiłam doktorce o tym że krew leci mi z nosa, powiedziała, że bardzo często się tak zdarza w ciąży, że w ciele jest więcej krwi, rozszerzają się naczynia krwionośne i osłabiają się ich ścianki. Stąd to krwawienie. Wit. C wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych więc zaczynam brać ;-)

asia88 ser pleśniowy jest niewskazany w ciąży i jajka na miękko, tudzież surowe jeśli ktoś je :-p ciepłe, długie kąpiele również niewskazane.
 
angelstw i podobno nie można też mleka niepasteryzowanego ( prosto od krowy ani serów czy kwaśnego mleka wiejskiego ( a ja tak lubię ) :-(
 
Hej :) U Nas chłodno, nareszciee! Jak sie rozpadało,to miałam ochotę lecieć na dwór potańczyć w deszczu :D Mila zjadła kluseczki i poszła spać a ja piję kawusię i jem ptasie mleczko, powiem Wam, że nie smakuje tak bardzo jak przed ciążą :p
Ja mam do Was pytanko z innej beczki, otóż czy stosujecie samoopalacze lub balsamy brązujące? Czytałam, że spokojnie można je używać, więc postanowiłam posmarować nogi (tylko na nich mi zależy, bo zeszłego lata byłam w 7 mscu ciąży i tego lata mam nogi blade jak ściana :O) W artykule było napisane, iż nie stosuje się samoopalaczy, ponieważ hormony ciążowe hamują wnikanie samoopalacza, co powoduje zmazy i plamy... i tak było oczywiście u mnie hehe
Ale ponoć są takie kremy, na które hormony nie działają, więc pytam Was czy stosujecie :) Jestem osobą puszystą i moje blade nogi z malusimi naczynkami wyglądają okropnie, a za tydzień chcemy jechać do Otmuchowa, nad jeziorko na weekend :)
 
Co do tych zakazanych produktow to pamietam, ze mnie najbardziej zdziwilo, ze zakazana jest m.in. salami, wedzone wedliny no i ryby wedzone na zimno-np. taki losos.. teraz trzymam sie tej diety, ale w pierwszej ciazy jadlam tyle zakazanych produktow-cale szczescie nic nie bylo. Kilkakrotnie pochlanialam wtedy sushi i tym podobne ;)
a co do tego artykulu wklejonego przez MadziaSek, to zaskoczyly mnie przyprawy! i tak i uzywam, np. taki tymianek. Chyba byle z umiarem, nie?
 
Dziewczyny czujecie cos w brzuchach?
Ja chyba zaczynam.. nie jest to kopanie bron boże, ale takie delikatne dotykanie od srodka, takie glaskanie, jakby ktod piorkiem jezdzil.. ;)))))
W pierwszej ciazy poczulam okolo 17 tygodnia.
 
dzieki dziewczyny za informacje, kurcze sporo tego jest, zaskoczyly mnie tez orzeszki ziemne...

ja jeszcze nie czuję ruchów malucha :no:

kobietki smarujecie się już czymś przeciwko rozstępom? znacie jakies dobre kremy/balsamy godne polecenia?
 
monikamarcina ja też chyba coś czuję:tak: u mnie to jest na zasadzie rybki w brzuchu, uczucia jakby mi coś pływało w brzuchu ;-) i czuję tylko jak leżę plackiem i jestem spokojna ;-) w ciąży z Zuzią poczułam też bardzo wcześnie koło 14-15tc.

asia88
ja się smaruję balsamem z BabyDream. Wiem że rozstępy jak mają wyjść to wyjdą ale nawilżam skórę od początku ciąży a właściwie to od listopada zeszłego roku ;-) szczerze to nie wiem czy jest sens wydawania większych sum na balsamy czy olejki...ale to moje zdanie :tak:
 
reklama
Ja czuję i to bardzo często :) mam nawet jedno wrażliwe miejsce na brzuszku :) może dlatego, że jestem bardzo szczypła
Co do rozstępów to nie sądzę, żebym je miała, bo moja mama i babcia nigdy nie miały :)
 
Do góry