reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

wiem o tej kasie ale musiałam bym na już rodzić , właśnie mam dobrą księgową i okazało się ze już jest ustawa żeby cofnęli ta kasę i jak się pospiesza to nie załapie się ja noi oczywiście wiele innych mam. chociaż wiadomo jak działa nasz kraj wiec jest szansa ze do styczeń luty nic z tym nie zrobią i wtedy dostane fajna kase na konto. pytałam czy jak teraz zapłace większą składkę a będę defakto na macierzyńskim od około lutego to jeśli ściągną to ustawę to nawet teraz wpłacona składka mi nie pomoże. niestety , chyba ze ty masz inne informacje.
 
reklama
jeszcze jest ale to byś musiała na już iść na macierzyński, a jak wiadomo prawo nie działa wstecz i nawet teraz to jest to za 8 miesięcy może tego nie być i mi nie pomoże to ze teraz zapłacę duża składkę.
 
Nasz Rząd tylko krzyczy, żeby dzieci rodzić, a robi wszystko, aby tylko nam ukrucić kasę. Dość mam tego kraju i tego jak nas traktują.Tak samo ja, mam umowe-zlecenie, a nawet dwie. Na jedej składki z 50zł, na drugiej już bez składek. I też jestem w czarnej dupie. Nawet jak doczekam macierzyńskiego w tej firmie, to i tak grosz dostanę. Pracuję po 12 godzin i gucio z tego mam.A tak w ogóle to z rana strasznie wymiotowałam i ledwo do pracy zdążyłam. I teraz skę męczę.Musiałam trochę ponarzekać, bo wykończona jestem :p
 
Mujer ja mam podobnie. Mam jedna prace 1/8 etatu druga 1/4. Nie moge miec na papierze zbyt wysokich dochodow, bo mi zabiora alimenty na starszego syna.. bezsens..
 
Przykro mi tez :(
My po intensywnym weekendzie a przed remontem ;)
Bylam dzisiaj u gina. Ciaza mlodsza jest niz myslalam. Widac jajo i ciałko żółte 4-5 tydzien. Mam sie pokazać za 2 tyg to posluchamy serduszka. Na fajnego lekarza trafilam. Zobaczymy czy pozniej bede odnosila takie samo wrazenie :) Napewno na dzien dobry zalapalismy ten sam klimat ;)
Ide po mlodego bo dzis ostatni dzien w zlobku :)
 
Czesc lutoweczki :-)

Cos pustawo, urlopujecie?
My z malym od niedzieli u mojej mamy, jechalismy pociagiem4 godzinki plus 2 godzinki autem.
Mdlosci zaczynaja zanikac hura!!!

Milego dnia!
 
reklama
Witajcie! U nas dobrze,w piątek byliśmy na usg maluszek ładnie rośnie. W pracy obiecali że przedłużą mi umowę ale do dziś jeszcze jej nie podpisałam czekam, ale koleżankom się przyznałam żeby sfolgowały z umawianiem pacjentów bo potem same będą musiały ich wziąć. mdłości też pomału znikają.
 
Do góry