reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

reklama
Na op jest napisane ze dla 1 mca na 90 ml 3miarki płaskie mleka ale 90 ml to moja mala nie wypije w szpitalu dawali 20 ml co 3 h a ty monia karmilas na żądanie mm czy na godziny
 
Kasiu, gratulacje :-) :-) :-) Jak dojdziesz do siebie, napisz coś więcej.

Vani, fajnie, że już w domu. Jak moja bratanica była dokarmiana, to gotowali wodę przefiltrowaną lub mineralną/źródlaną (mieli osobny czajnik). Nie używali mikrofali, podgrzewali lub chłodzili polewając butelkę ciepłą lub zimną wodą i trzęśli/ mieszali mleko w butelce, żeby było równomiernie ciepłe. Ja bym chyba mikrofali nie używała.
 
vani tu wrzucam ci małą ściągę ale nie martw się jak mała będzie jadła mniej, moja jadła o ok 20 ml mniej w każdym karmieniu niż tu pisali...

Karmienie noworodka butelką: jak karmić butelką noworodka | Baby online

co do przygotowania mleka kupiłam na allegro najtańszy podgrzewacz jaki był (chyba sissi się nazywa) do dziś używam i woda stała cały czas w podgrzewaczu na 40 stopni jak robiłam mleko to wrzucałam do niej proszek mieszałam nakręcałam smoka i gotowe i brałam 2 butelkę i nastawiałam od razu do podgrzewacza żeby na następne karmienie była gotowa.

Ja na początku jak nie byłam zorganizowana kupowałam wody dla niemowląt z babydream z rosmanna lub primavera bo ich nie trzeba gotować.... siup do butelki i do podgrzewacza i miałam czas na drzemkę ;-)
 
Ja podgrzewalam na poczatku wode z butelki, 'mama i ja' czy jakos tak :) pozniej z butli 5litrowej az sie wkurzylam bo zabraklo wody, a D nie kupil i uzylam zwyklej wody przegotowanej, grzanej w mikro :)
Teraz tez tak bede robic :)
 
Prubuje ale niestety jeszcze nie mam pokarmu pediatra kazal przed kazdym karmieniem dac piersi zeby postymulowala a pozniej mm karmic dopuki mi mleko nie naplynie
 
Vani trzymam kciuki, bu mleczarnia sie rozbujala :)

U Nas dzis ponury dzien :( sasiadka ma 50, w czwartek o 24 robili jej tzw.smiecenie i darli sie jak nienormalni a dzis na sali impreza, wiec znow w nocy beda spiewac w drodze powrotnej do domu :p
Wczoraj probowalismy "wykurzyc" Ale z brzuszka, ale sie nie dala,bynajmniej jak do tej pory cisza, tylko cholernie boli mnie miednica i jestem cala tam opuchnieta :O
Myslalam, ze bedziemy probowac kilka dni pod rzad, ale moja szanowna musi odpoczac haha
 
reklama
Kasia gratulacje. :) ciekaw czy cc czy może jako pierwsza sn.

a mnie dziś znów zmogło na spanie popołudniu ale już mi nikt nie przeszkadzał tylko m przyszedł i przykrył mnie kocem :-):-) ja nie wiem co to za drzemki, :p Monia ja robie żeberka zapiekane w piwie , mojemu m się chciało ale późno kupił i jeszcze się robią a ja już głodna.
 
Do góry