reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

reklama
Witam się z rana :tak:
LADYLI ja też tradycyjnie jak Monika. Ostatnim razem korzystałam jedynie z wanny z babelkami dla rozluźnienia a potem już normalnie - sprawdziło się to nie zmieniam.
 
Ladyli w Katowicach w Szpitalu Bonifratów można rodzić w wodzie za darmo trzeba mieć tylko jakieś zaświadczenie i badanie że nie masz jakiś tam bakterii a no i sala z wanno musi być wolna bo wanna co prawda jest w każdej sali porodowej ale ta do porodu w wodzie tylko w jednej ( można zadzwonić na oddział i dopytać albo podjechać i zobaczyć wszystko na żywo) ja przed porodem u nich byłam i widziałam całą porodówkę ale nie chciałam rodzić w wodzie.

Aisha ja mam lekarza w Katowicach ale nie wiem czy słyszałaś pod koniec pazdziernika otwierają w Zabrzu nowiutkie centrum zdrowia kobiety i dziecka i ma być full wypas porodówka i oddział położniczy i neonatologia tylko nie wiem jak z lekarzami i jaki stopień referencyjności ma mieć ten szpital.... mam zamiar w grudniu wybrać się tam na rekonesans a jak nie to rodzę w Katowicach jak za pierwszym razem.
 
Witam Was z rana :)

Mi też od jakiegoś czasu twardnieje brzuch, z tego co słyszałam to taki skurcz jest całkowicie nieszkodliwy o ile nie trwa strasznie długo i jest bezbolesny :) Ale w razie czego zawsze można na to wziąć nospę :) Wczoraj kładąc się spać miałam właśnie taką twardą kulkę (właściwie to już kulę :-D) w brzuchu i dziś o 6.30 nadal miałam twardawy brzuch, więc po prostu wzięłam nospę :)
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedz ja to jeszcze przemyśle jest trochę czasu :)

a dorex3 Szpital na bonifatów odpada bo dużo negatywnych opinii słyszałam i ostatnio nawet natrafiłam na program w tv co odradzali ten szpital wiec ani nie ma mowy żeby tam weszła.
 
Dziewczyny napisze jeszcze raz teraz tu na wątku w pierwszej ciąży w którym tyg poczulyscie pierwsze ruchy dziecka? Czy to na której ścianie macicy jest łożysko umiejscowione ma duże znaczenie na czucie ruchów? Ja mam na przedniej i tak właśnie się zastanawiam bo u mojego malenstwa to cisza w eterze dosłownie nic nie czuje ani bulgotania gidlotania przelewania pukania nic z Tych rzeczy powoli im bliżej 20 tyg zaczyna mnie to martwić
 
LADYLI ja tam nie będę reklamować bo to każdego indywidualny wybór ale ja tam rodziłam i bardzo sobie chwalę a niestety w pierwszej ciąży kilka Katowickich szpitali przerobiłam i powiem tylko że raciborskiej to ja nie polecam:no:
Z resztą tak to jest że jak wszystko jest ok to ludzie zadowoleni mniej lub bardziej a jak coś nie tak to szpital zły... tylko zapominamy że szpital to przecież też tylko ludzie a niestety nie mamy często wpływu na kogo trafimy no chyba że zapłacimy ale to też nie gwarantuje nam porodu bez powikłań....
ehhh nie będę teraz o tym myśleć bo sama zaczynam się martwić i nakręcać brrrrrr......
 
vanilijka przy łożysku na przedniej ścianie ruchy czuje się później i słabiej bo to łożysko amortyzuje.
Ja miałam w obu ciążach na tylniej i w pierwszej poczułam pod koniec 19 tc a w drugiej 16/17 tc
 
ja poczułam w 16+1 tyg i teraz już codziennie czuję jak siedzę lub leżę bo na stojąco jeszcze nic ;-)

Dziękuję za gratulacje w kościele mniej się stresowałam niż myślałam :-) wszystko poszło zgodnie z planem, impreza super, goście bardzo zadowoleni. Jedynie fryzjer mnie zdenerwował ale poprawiłam po swojemu i było OK. Ja tak szalałam że krew z nosa mi poleciała i musiałam potem trochę przystopować
A butelki się tłucze dzień przed ślubem na progu domu panny młodej ale pan młody też jest oczywiście ;-)goście tłuczą szkło i dostaja kielicha do wypicia ;-) to jest tzw polter i ma przynieść szczęście parze młodej. Zmiatania mieliśmy z godzinę i pół wielkiego śmietnika szkła hehe
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dorex3 też coś takiego czytałam i pewnie przez to będę częściej w panikę wpadać inaczej jest jak już coś się czuje bo wiesz że wszystko jest ok
 
Do góry