reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2024

reklama
Ja póki co idę sama na wizytę, myślę, że na prenatalne już pojedziemy razem :)
W ogóle jak byłam ostatnim razem u ginekologa to byłam świadkiem takiej żenującej sytuacji …
Było lekkie opóźnienie u pani doktor a poczekalnia przy jej gabinecie nie jest duża, ze względu na opóźnienie weszło już sporo osób w tym dwie pary - ciężarne ze swoimi partnerami.
W pewnym momencie weszła kobieta w widocznej ciąży.
Nikt jej nie ustąpił miejsca dobre 5 minut, żaden chłop dupy nie podniósł … nie wytrzymałam i sama zwolniłam jej krzesło 😳 Porażka dla mnie coś takiego naprawdę … przychodzą żeby wspierać swoje kobiety a inne mają głęboko.
No słabe. Ich żony też mogłyby zwrócić na to uwagę.
 
Ja jestem kompletnie nie w temacie jeżeli chodzi o te testy o których rozmawiacie. Widziałam jedynie, że to Nifty to są badania prenatalne. Powiedzcie proszę, czy to się zatem różni czymś od badań prenatalnych wykonywanych standardowo przez lekarza? Ja za kilka tygodni mam takie badanie i zastanawiam się czy o to chodzi czy to coś dodatkowego.
Na badaniu 12 TC robi się standardowo USG prenatalne i drugą częścią tego badania jest test Pappa. Pobiera się krew i analizuje system takie różne parametry. Na zasadzie statystyki obliczają jakie jest ryzyko wystąpienia np wad genetycznych lub chorób. Ogólnie to liczą ile osób z takimi parametrami jak twoje urodziło dzieci z taką lub inną chorobą. Natomiast Nifty to już jest dokładniejsze badanie. Ja Nifty nie robiłam, ale to się chyba też z krwi pobiera i wtedy już namacalnie badają próbki z twojej krwi. Nifty daje chyba 99 proc pewność. Tutaj już nie ma statystyki tylko czarno na białym. Ale może któraś powie więcej o Nifty, bo ja mogłam coś pokręcić. Kolejne takie inwazyjne ale dające duża pewność to amniopunkcja gdzie pobiera się z wód płodowych próbki do badań. Ja nie planuję nic poza Pappa.
 
Ja mam wizytę 28.06. To będzie wtedy 6+1, czyli skończony 5tc. Mam nadzieję, że lekarz już coś zauważy i będzie mógł potwierdzić ciążę. Zastanawiam się mocno, co zrobić z pracą... Chciałabym pracować, ale z drugiej strony boję się, zwłaszcza teraz jak się te upały zaczną 🙄 Trochę spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba, bo kompletnie nie planowałam tej ciąży i mi trochę życie wywaliła do góry nogami 😅
 
reklama
Do góry