reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Spokojnie nic się nie dzieje [emoji4] teraz już Jest ok [emoji5] ale w skrócie 3 tyg wymiotow żywienie pozajelitowe zagrożenie cesarka od 34 tc dieta do samego końca (jadłam tylko jabłka gotowane i biszkopty ).... wielu lekarzy zaskoczonych było ze mały się urodzil w 38tc [emoji5]

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom

Matko to faktycznie. Współczuje.
A wiadomo dlaczego tak?





Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Barnek podobno to była cholestaza na która jedynym lekarstwem jest poród. Dobrze że uciekłam z jednego szpitala bo tam chcieli mnie ciąć najpóźniej w 36tc.. mój lekarz prowadzący był za naturalnym porodem czekał aż się samo zacznie i jedynie kontrolował wyniki

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom
Tutluturlu my mamy wszystko ogarnięte w między czasie pisze pracę mgr [emoji3] jakoś przy małym szybciej się uwijam
 
Jeżeli chodzi o kąpiel, to my mamy zamiar robić to co kilka dni :) kiedy dostaje się papiery potrzebne do zarejestrowania urodzenia dziecka - przy wypisie ze szpitala?

.jagódka spory brzuch? Chciałabym mieć taki 6 dni po porodzie! :)
Grabcia kiedy będą robić Ci te wszystkie badania? W ogóle po brzuszku nie widać, że jeszcze niedawno byłaś w ciąży!

Ja byłam dzisiaj na wizycie, mała w trakcie USG tak szalała, że trochę zajęło sprawdzenie przepływów itp. ;) na szczęście wszystko w porządku. Nic nie zapowiada nadchodzącego porodu, lekarka powiedziała, że spokojnie powinnam doczekać ten tydzień do cesarki. Na KTG też żadne skurcze się nie pisały. Mam się jeszcze zgłosić w poniedziałek na KTG, a później już szpital w czwartek. Za tydzień o tej porze mała powinna być już z nami :)
 
Grabcia Jagódka nie wiem czy przed ciążą miałam taki bezbrzuch :)
Teraz mi po cc znów skóra opadła. Niby waga tylko + 2 ,5 kg i brzuch się wciągnął, a jednak rozstępy po pierwszej ciąży psują efekt.
Agatucca ja teraz jem świeżo i zdrowo. Położna kazała jeść czerstwy chleb, zero cytrusów kakao i orzechów. Przy Alicji żyłam na gotowanym indyku marchewce ziemniakach i ryżu z gotowanym jabłkiem. U niej była nadwrażliwość na nabiał i miałyśmy też problemy z przystawieniem do piersi. Ile nocy było nieprzespanych... teraz jadłam już i grejpfruta, banana, orzechy też skubie, herbatę z cytryna piłam. A i położna kazała nie jeść surowych warzyw i owoców. Tylko ja przed jej wizyta chyba z 5 juz zjadlam. Młodej nic nie jest. Najczęściej męczy ja brzuszek jak się nie odbije, albo jak za słabo odbije.

Piszecie o tym ze się Wam dzieci na karmienie nie budzą... a już myślałam że ze mną jest coś nie tak, bo moje panny obie ciężkie do wybudzenia. Z Anastazją to myślałam , że osiwieje bo kazali ja często karmić a ona potrafiła 3.5-4 h spać :p

Byłyśmy na patronażu wczoraj. Po 2 tyg id wyjścia ze szpitala Nastka waży 3030. Waga przy wypisie 2545, więc nie jest źle. Mamy też darmowa szczepionkę 5w1 (której nie chcę ) i oczywiście pneumokoki, ale przysługuje nam ta nowa szczepionka, a ta mi też nie pasuje.
 
Grabcia, jagodka - super wygladacie po porodzie !!! Chcialabym tak wygladac!!! Dzisiaj ogladalam zdjecia w ciazy i tak mi troszke zaczelo brakowac tego ciazowego brzuszka i wydaje mi sie ze lepiej wygladalam chociaz maz mowi ze to przez makijaz...

Ja jem wszystko , pytalam sie w szpitalu doradcy laktacyjnego bo uwielbiam pistacje i powiedzial ze moge wszystko jesc...

Jesli chodzi o kapiel to mi pediatra powiedzial ze dopoki nie odpadnie pepowina to tylko myc buzie, raczki i pupcie ...

Dzisiaj ciezki dzien mialam, cala droge plakalam od lekarza bo mielismy wizyte u pediatry i maly znow schudl a dopiero co wyszlismy ze szpitala i lekarz sie pytal ile go dokarmiam , ile trzymam przy piersi... a ja czulam soe jak wyrodna matka ktora nie daje dziecku jesc mimo ze w nocy spie max 3 h i caly czas go karmie... mamy znowu wizyte za 2 dni i mam mu dawac wiecej mm... poddaje sie ... probowalam go karmic jak najwiecej piersia i jak najmniej mm ale nie chce zeby mu sie cos stalo i dalej bede przystawiac do piersi ale bede dawac mm tak jak mi kazal pediatra po karmieniu piersia 45-60 ml mm :(
 
Jeżeli chodzi o kąpiel, to my mamy zamiar robić to co kilka dni :) kiedy dostaje się papiery potrzebne do zarejestrowania urodzenia dziecka - przy wypisie ze szpitala?

.jagódka spory brzuch? Chciałabym mieć taki 6 dni po porodzie! :)
Grabcia kiedy będą robić Ci te wszystkie badania? W ogóle po brzuszku nie widać, że jeszcze niedawno byłaś w ciąży!

Ja byłam dzisiaj na wizycie, mała w trakcie USG tak szalała, że trochę zajęło sprawdzenie przepływów itp. ;) na szczęście wszystko w porządku. Nic nie zapowiada nadchodzącego porodu, lekarka powiedziała, że spokojnie powinnam doczekać ten tydzień do cesarki. Na KTG też żadne skurcze się nie pisały. Mam się jeszcze zgłosić w poniedziałek na KTG, a później już szpital w czwartek. Za tydzień o tej porze mała powinna być już z nami :)
Badania zaczynam w marcu... A od porodu dziś mija miesiąc [emoji3]A co do dokumentów to u mnie było tak ze szpital w dniu porodu przesłał wszystko do urzędu stanu cywilnego i do zapisania mojego Okruszka potrzebne były tylko dowody osobiste

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ellie123 A mi znów mówili żeby małego kąpać i po kapieli pepuszek octaniseptem przemyc... każdy mówi coś innego i bądź tu mądrym

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom

Wlasnie tez przez to sie poplakalam dzisiaj bo kazdy mowi cos innego... i tak jak z innymi rzeczami czuje sie pewnie tak np z karmieniem juz nie... i w ciagu dnia bylo tak ze 3 razy slyszalam inna wersje.. np pielegniarka dala mi laktator a pozniej przyszedl doradca laktacyjny i mnie opieprzyl skad mam laktator i ze mam karmic piersia.. pozniej przyszedl lekarz i kazal mi dokarmiac po 30 ml a w nocy inna pielegniarka i zebym dala 60 ml bo jest glodny i tak kto przychodzil to mowil mi cos innego ... w domu to samo... jak dla mnie karmienie jest bardziej stresujace i psychicznie mnie wykancza niz porod :(
Ale co do kapania to tez slyszalam kilka wersji...
 
reklama
Ellie to chyba cos malutki kiepsko ssie... jeśli spada z wagi, cos jest nie tak. Bo karmisz i karmisz a on spada.

W SE pępka niczym nie przemywa sie, działa bo u dwójki odpadł.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry